Діаграми взаємодії (Interaction diagram)



Цей тип діаграм включає діаграми Sequence diagram (діаграми послідовностей дій) і Collaboration diagram (діаграми співпраці). Ці діаграми дозволяють з різних точок зору розглянути взаємодію об'єктів в створюваній системі.

Діаграми послідовностей дій (Sequence diagram)

Взаємодія об'єктів в системі відбувається за допомогою прийому і передачі повідомлень об'єктами-клієнтами і обробки цих повідомлень об'єктами-серверами. При цьому в різних ситуаціях одні і ті ж об'єкти можуть виступати і як клієнти, і як сервери.

Даний тип діаграм дозволяє відобразити послідовність передачі повідомлень між об'єктами.

Цей тип діаграми не акцентує увагу на конкретній взаємодії, головний акцент приділяється послідовності прийому/передачі повідомлень. Для того, щоб охопити всі взаємозв'язки об'єктів, використовуються Collaboration diagram.

Діаграми співпраці (Collaboration diagram)

Цей тип діаграм дозволяє описати взаємодії об'єктів, абстрагуючись від послідовності передачі повідомлень. На цьому типі діаграм в компактному вигляді відображаються всі повідомлення конкретного об'єкту, що приймаються і передаються, і типи цих повідомлень.

Унаслідок того, що діаграми Sequence і Collaboration є різними поглядами на одні і ті ж процеси, Rational Rose дозволяє створювати з Sequence діаграми діаграму Collaboration і навпаки, а також проводить автоматичну синхронізацію цих діаграм.

Діаграми класів (Class diagram)

Цей тип діаграм дозволяє створювати логічне представлення системи, на основі якого створюється початковий код описаних класів.

Значки діаграми дозволяють відображати складну ієрархію систем, взаємозв'язки класів (Classes) і інтерфейсів (Interfaces). Даний тип діаграм протилежний за змістом діаграмі Collaboration, на якому відображаються об'єкти системи. Rational Rose дозволяє створювати класи за допомогою даного типу діаграм в різних нотаціях. Таким чином, звертаючись до класиків, Г.Буч намагається показати, що клас - це лише шаблон, по якому надалі буде створений конкретний об'єкт.

Нотація OMT, на мій погляд, строгіша.

І звичайно ж, Rational Rose дозволяє створювати діаграму класів в уніфікованій нотації.

Діаграми компонентів (Component diagram)

Цей тип діаграм призначений для розподілу класів і об'єктів по компонентах при фізичному проектуванні системи. Часто даний тип діаграм називають діаграмами модулів.

При проектуванні великих систем може опинитися, що система повинна бути розкладена на декілька сотень або навіть тисяч компонентів, і цей тип діаграм дозволяє не загубитися у великій кількості модулів і їх зв'язків.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 1294; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!