Правила оформлення титульного аркуша



Сфера застосування

Інструкція ЦВ – 0074 (далі – Документ) встановлює вимоги до комплектності та оформлення технологічної документації на технологічні процеси (операції) ремонту вагонів, їхніх складових частин, а також правила оформлення документів і форми, які використовують при їх розробці.

Цей Документ призначений для надання практичної допомоги в розробленні технологічної документації на підприємствах вагонного господарства при ремонті вагонів і розроблений на основі Єдиної системи технологічної документації (ЄСТД).

Згідно з цим Документом, на основі типового технологічного процесу або іншого нормативного документа, на кожному підприємстві вагонного господарства, відповідно до конкретних місцевих умов, повинні бути розроблені технологічні процеси ремонту вагонів, окремих вузлів, деталей, що є одним із основних критеріїв готовності підприємства до виконання ремонту вагонів.

 

 

Порядок проектування технологічних процесів

Технологічний процес, що проектується, повинен передбачати:

Ø підвищення якості продукції;

Ø підвищення продуктивності праці;

Ø зниження собівартості;

Ø поліпшення умов праці;

Ø підвищення рівня механізації та автоматизації;

Ø безпечну роботу виконавців.

Розрізняють декілька видів технологічних процесів:

              1) проектний;

              2) робочий;

              3) одиничний;

              4) типовий;

              5) стандартний;

              6) тимчасовий;

              7) перспективний;

              8) маршрутний;

              9) операційний;

              10) маршрутно-операційний.

Технологічні процеси поділяються за наступними ознаками:

1. організації виробництва;

2. ступені деталізації виробництва.

За організацією виробництва технологічні процеси поділяють на:

· одиничний технологічний процес виготовлення (ремонту) одного найменування, типорозміру та виконання його, незалежно від типу виробництва;

· типовий технологічний процес виготовлення (ремонту) групи виробів з загальними конструктивними або технологічними ознаками.

За ступенем деталізації описування технологічні процеси підрозділяються на :

· маршрутнескороченеописування усіх технологічних операцій у маршрутній карті в послідовності їх виконання без позначення переходів та технологічних режимів;

· маршрутно-операційне – скорочене описування технологічних операцій у маршрутній карті у послідовності їх виконання з повним описуванням окремих операцій у других технологічних документах;

· операційне – повне описування технологічних операцій в операційній карті у послідовності їх виконання з позначенням переходів та технологічних режимів.

Технологічний процес розробляють на основі існуючого типового технологічного процесу.

При відсутності типового технологічного процесу технологічний процес повинен розроблятися на основі використання раніше прийнятих прогресивних рішень, що містяться у діючих технологічних процесах виготовлення (ремонту) аналогічних виробів.

Розробці технологічного процесу передує отримання початкової інформації.

Початкова інформація щодо розробки технологічного процесу поділяється на:

1) базову;

2) керівну;

3) довідкову.

Базова інформація – це ті дані, які має конструкторська документація на виріб, а також програма ремонту цього виробу.

Керівна включає данні, що містяться у таких документах: державних та галузевих стандартах, які встановлюють вимоги до технологічних процесів; документації на існуючої одиничні та типові технологічні процеси; виробничих інструкціях; матеріалах щодо вибору технологічних нормативів (режимів обробки, припусків, норм витрат матеріалів тощо); документації з техніки безпеки та промислової санітарії.

Довідкова інформація включає данні, які містяться в наступних документах: описах прогресивних методів ремонту виробу; каталогах; паспортах; довідниках;альбомах засобів технологічного оснащення; методичних матеріалах з управління технологічними процесами.

 

 

Види та комплектність документів

 

За вимогою замовника може бути розроблений комплект документів на типовий технологічний процес ремонту вагона, окремих вузлів і деталей, призначений для впровадження на підприємствах вагонного господарства.

На основі погодженого та затвердженого типового технологічного процесу і згідно з цим документом на кожному підприємстві, стосовно конкретних місцевих умов, повинні бути розроблені та впроваджені у виробництво повні комплекти документів на технологічні процеси ремонту.

Комплекти документів, які розробляються та оформлюються на технологічні процеси виготовлення і ремонту виробів (їх складових частин) розподіляються на:

- основний;

- додатковий;

- повний.

Під основним комплектом документів на технологічний процес слід розуміти сукупність документів, без урахування входження до нього технологічних інструкцій (ТІ), інструкцій з охорони праці (ІОП), стандартів підприємств (СТП), операційних карт переміщення, але які містять в собі посилання на їх позначення.

Під додатковим комплектом документів слід розуміти сукупність документів, які включають в себе технологічні інструкції, інструкції з охорони праці, стандарт підприємства, операційні карти на переміщення, посилання на позначення яких є в основному комплекті документів, необхідних і достатніх для виконання процесу разом з основним комплектом документів.

Основний та додатковий комплект документів складають повний комплект технологічних документів.

До документів, які необхідні при оформленні комплекту документів на ремонт, відносяться графічні та текстові документи, які окремо або в сукупності визначають технологічний процес ремонту вагона або його складових частин. 

В залежності від призначення документи поділяються на основні та допоміжні.

До основних належать документи, які повністю та однозначно відображають технологічний процес ремонту вагонів або його складових частин.

До допоміжних відносяться документи, які використовуються при розробці технологічних процесів, наприклад: акт упровадження технологічного процесу тощо.

Основні технологічні документи діляться на документи загального та спеціального призначення.

Види документів загального призначення вказані в таблиці1.

 

 

Таблиця 1 - Види документів загального призначення

Вид документа Умовне позначення Найменування документа
1 2 3
Титульний ар-куш ГОСТ 3.1105 ГОСТ 3.1127 ТА Документ, який призначений для оформлення комплекту документів на ремонт або окремих видів документів і є першим листом комплекту технологічних документів.
Карта скізів ГОСТ3.1105 КЕ Графічний документ, який містить в собі ескізи, схеми, таблиці та призначений для пояснення виконання технологічного процесу, операції або переходу ремонту.

 

 

Продовження таблиці 1

1 2 3
Технологічна інструкція ГОСТ 3.1105 ГОСТ 3.1127 ТІ Документ призначений для опису технологічних процесів, методів та способів, які повторюються при ремонті вагонів, правил експлуатації засобів технологічного оснащення. Застосовується з метою скорочення об’єму технологічної документації, яка розробляється. Може існувати, як окремий документ, так і в сукупності комплекту технологічних документів.

 

Види документів спеціального призначення вказані в таблиці2.

 

 

Таблиця 2 - Види документів спеціального призначення

Вид документа Умовне позначення Найменування документа
1 2 3
Маршрутна карта ГОСТ 3.1118          МК Документ, призначений для маршрутного та маршрутно-операційного опису технологічного процесу ремонту, включаючи контроль та переміщення по всім операціям в технологічній послідовності з зазначенням даних про обладнання, технологічну оснастку, матеріальних, нормативних і трудових витратах. Примітка 1. Маршрутна карта (МК) або її уніфікована форма (МК/КТПР, МК/КТПД,МК/КТПО) має бути складовою та невід’ємною частиною комплекту технологічних документів.

 

Продовження таблиці 2

1 2 3
    Примітка 2. Допускається МК розробляти на окремі види робіт.
Карта технологічного процесу дефектації ГОСТ 3.1118 МК/КТПД Документ, призначений для розроблення технологічного процесу дефектації деталей та складових одиниць вагона, який буде ремонтуватись, для визначення дефектів, зазначення обладнання та інструмента, для виявлення дефекту.
Карта технологічного процесу очищення МК/КТПО Документ, призначений для розроблення технологічного процесу очищення вагонів, які ремонтуються та їх складових частин.
Операційна карта наплавлення ГОСТ 3.1118 ОКН Документ, призначений для опису технологічної операції наплавлення з зазначенням послідовного виконання переходів, даних про засоби технологічного оснащення та режими наплавлення. Застосовується спільно з МК/КТПР.
Операційна карта на механічне оброблення ГОСТ 3.1404 ОК Документ, призначений для опису технологічної операції обробки різанням (токарна, фрезерна, свердлувальна тощо) з зазначенням послідовного виконання переходів, даних про засоби технологічного оснащення та режими різання. Застосовується спільно з МК/КТПР.
Відомість технологічних документів ГОСТ 3.1122 ВТД Документ, призначений для показу повного складу комплекту документів на ремонт.

 

При розробці комплекту документів на ремонт, склад необхідних документів, які мають бути використані, визначає розробник проекту згідно з цим документом та ГОСТ 3.1102.

В технологічному процесі або комплекті документів на ремонт обов’язково має бути використаний один із основних документів – МК, або КТПР, або КТПД, або КТПО, окремо чи разом з іншими, визначеними розробником, документами, наприклад операційними картами наплавлення (ОКН), операційними картами на механічне оброблення (ОК) тощо.

Якщо в комплекті документів на ремонт відсутній основний документ, ця документація не може мати найменування “Технологічний процес”.

Бланки технологічних документів, тобто їх склад, форми, правила оформлення та розташування інформаційних блоків основного напису і поля підшивання повинні бути виконані згідно з ГОСТ 3.1103.

Загальні вимоги до форм та бланків документів слід виконувати відповідно вимогам ГОСТ 3.1130.

Правила оформлення технологічної документації

Система позначення технологічної документації призначена для позначень комплектів документів на ремонт виробу, комплектів документів на технологічні процеси ремонту та окремі види технологічних документів з метою упорядкування обліку, розповсюдження та використання інформаційно-пошукових систем.

Встановлена така структура та довжина кодового позначення технологічної документації згідно з ГОСТ 3.1201:

 

   К.          ХХХХ     ХХХХХ

                                               

                                                 Порядковий реєстраційний номер

 

                                   

                          Код характеристики документа

                

      Код організації-розробника

        

 

Після коду організації-розробника та коду характеристики документа слід ставити крапку.

Код організації-розробника надають у Головному управлінні інформації та статистики Укрзалізниці.

Код характеристики документа має таку структуру:

 

  ХХ        Х           ХХ

                                        Вид технологічного процесу за

                                        методом виконання згідно таблиці 5

                      

                    Вид технологічного процесу за

                    організацією згідно таблиці 4

 

 Вид документації згідно таблиці 3

 

 


Таблиця 3 - Вид документації

Код Вид документації
01 Комплект технологічної документації
02 Комплект документів технологічного процесу
10 Маршрутна карта (МК)
20 Карта ескізів (КЕ)
25 Технологічна інструкція(ТІ)
40 Відомість технологічних документів (ВТД)
50 Карта технологічного процесу (КТП)
60 Операційна карта (ОК)  

 

 

Таблиця 4 - Вид технологічного процесу за організацією

Код Вид технологічного процесу за організацією
0 Без указання
1 Одиничний процес (операція)
2 Типовий процес (операція)
    Примітка. Код “0” проставляється при наявності кількох видів процесу або при відсутності необхідності зазначення конкретного виду

 

Таблиця 5 - Вид технологічного процесу за методом виконання

Код Вид технологічного процесу за методом виконання
00 01 41,42 50,51 73,74 88 90,91 Без указання Загального призначення Обробка різанням (механічна обробка) Термообробка Одержання покриття лакофарбового Складання (слюсарні, слюсарно-складальні роботи) Зварювання (наплавлення)
  Примітка. Код “00” проставляється при наявності кількох видів ремонту або при відсутності необхідності зазначення конкретного виду

 

Позначення кожного документа, який входить до розробленої технологічної документації, проводить служба підприємства - виробника, яка відповідає за ведення обліку позначень.

Позначення реєструється у картках обліку позначень документів (КОПД), або у журналі реєстрації обліку позначень згідно з

ГОСТ 3.1201.

    Приклади позначення документів:

а) 02290.00001 – позначення комплекта документів, де:

- 02 – комплект документів технологічного процесу (таблиця 3);

- 2 – типовий процес (таблиця 4);

- 90 – процес зварювання (таблиця 5);

- 00001 – порядковий реєстраційний номер проекту;

б) 111.10288.00012, де:

- 111 – код організації – виробника (умовно);

- 10 – маршрутна карта (таблиця 3);

- 2 – типовий процес (таблиця 4);

- 88 – процес складання (таблиця 5);

- 00012 – порядковий реєстраційний номер карти (умовно)

 

Правила оформлення титульного аркуша

 

Титульний аркуш (ТА) є першим листом комплекту технологічних документів на окремі технологічні процеси ремонту, комплекту технологічної документації на технологічні процеси ремонту виробів, окремих технологічних документів, якщо вони мають самостійне застосування.

Титульний аркуш необхідно оформлювати на формах 1 і 2 за ГОСТ 3.1105.

    - форму 1 необхідно застосовувати для комплектів документів, які виконані на бланках з вертикальним розташуванням поля підшивки;

    - форму 2 необхідно застосовувати для комплектів документів, які виконанні на бланках з горизонтальним розташуванням поля підшивки.

 На ТА необхідно вказувати:

а) у верхній частині аркуша:

1) найменування відомства в систему якого входить організація (підприємство), яка розробляє даний документ, наприклад:

 

ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

“ У К Р З А Л І З Н И Ц Я “

 

2) управління, в яке входить організація-розробник, наприклад:

 

Головне управління вагонного господарства

 

3) найменування організації-розробника, наприклад:

 

Державне підприємство

К И Ї В С Ь К Е


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 177; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!