Основні рішення щодо організації та технології будівництва



 

Виконання основних будівельно-монтажних робіт при зведенні об'єкта має бути організоване з урахуванням суміщенім в часі різних їх видів. З цією метою об'єкт, який зводять, розбивають на ділянки (захватки), межі й розміри яких визначаються об'ємно-планувальними та конструктивними рішеннями, можливістю забезпечення просторової жорсткості та стійкості частин будівлі, що зводяться, прийнятою організаційно-технологічною схемою виконання будівельно-монтажних робіт, можливістю забезпечення тривалого (на нашу думку, щонайменше один робочий тиждень) завантаження виконавця обсягами робіт та іншими факторами, що характеризують конкретні місцеві умови.

У загальному випадку для одноповерхових промислових будівель як ділянки рекомендується приймати частини будівлі в межах температурних швів чи відносно до відокремлених його блоків. Для багатоповерхових будівель як ділянки рекомендується брати частини будівлі в межах блоків будівлі, температурних швів, поверхів чи поверхів у межах секцій будівель (рис. 1.14). При виконанні різних видів робіт межі ділянок можуть бути різними. Наприклад, при зведенні несучих конструкцій багатоповерхової будівлі можна використовувати вертикальну розбивку, при виконанні опоряджувальних робіт - горизонтальну. Крім того, черговість виконання робіт за ділянками при зведенні несучих конструкцій будівлі можеприйматися знизу вгору, а при виконанні опоряджувальних робіт - згори вниз.

 

 

Рис. 1.14. Схема розбивки багатоповерхової будівлі на дільниці.

А – горизонтальні; Б – вертикальні; В – вертикально-горизонтальні; Г – горизонтально-вертикальні; 1 I 10 – черговість виконання робіт за ділянками.

 

У пояснювальні записці наводяться схема та опис прийнятої розбивки об'єкта на ділянки, а також черговість виконання основних обсягів робіт за ділянками.

При вирішенні питань організації будівництва одноповерхових промислових будівель у цьому розділі пояснювальної записки наводиться коротке обгрунтування прийнятої організаційно-технологічної схеми виконання основних комплексів будівельно-монтажних робіт: закритий, відкритий, комбінований спосіб (метод) будівництва або метод оптимальних відміток. Перші два є основними, решта - різнили видами поєднання переваг і недоліків перших двох.

Методи виконання будівельно-монтажних робіт установлюються лише для основних видів, а саме: земляних, улаштування монолітних (фундаментів і підземних споруд, монтажу конструкцій каркаса будівлі та ін. Конкретний перелік таких робіт студент установлює самостійно виходячи зі специфіки об'єкта і погоджує з керівником-консультантом.

За кожним видом робіт наводяться конкретний опис методів виконання, рекомендації щодо використання основних будівельних машин, механізмів і т.д. Наприклад, при описуванні робіт з механізованої розробки грунту вказують черговість виконання робіт за ділянками, тип екскаватора і місткість ковша, місце тимчасового складування грунту, при спорудженні монолітних залізобетонних фундаментів під каркас будівлі - черговість виконання робіт за ділянками і тип механізму (кран, бетононасос, бетоноукладальник).

 

Встановлення потреби будівництва в енергоресурсах

 

Потреба будівництва в енергоресурсах на стадії ПОБ розраховується залежно від кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт за укрупненими показниками.

У курсовому проекті (роботі) кошторисна вартість будівельно-монтажних робіт визначається за виразом

 

Сбмр = Сбуд + åСк + Саш                (1.1)

 

де Сбуд - вартість будівельно-монтажних робіт по будівлі; Ск - вартість постійних мереж і комунікацій; Саш - вартість постійних автошляхів.                                                   

Величина Сбуд визначається залежно від будівельного об'єму (Vбуд) і питомої вартості 1 м3 будівлі (сбуд), яка приймається за данини, наведеними в табл. 3.2. за виразом:

 

Сбуд = Vбуд сбуд                                     (1.2)

 

Будівельний об'єм будівлі визначається множенням площі забудови на висоту: для одноповерхових промислових будівель від рівня чистої підлоги до низу кроквяної ферми, для багатоповерхових від рівня першого поверху до верху горищного перекриття або до верхньої відмітки покрівлі при безгорищних покриттях. В об'єм будівлі включаються об'єми ліхтарів і підвалів. Площу забудови в реальних проектах визначають за зовнішнім периметром будівлі на рівні цоколя по зовнішньому обводу стін. При виконанні проекту (роботи) площу забудови можна визначати залежно від розмірів будівлі в осях.

Величина Ск визначається за формулою (при цьому протяжність загальноплощадочних комунікацій умовно не враховується)

Ск =                                   (1.3)

 

де lі - протяжність постійних мереж і комунікацій від точки підключення до об'єкта;

сі - питома вартість одиниці вимірювання мереж і комунікацій, яку наведено в табл. 3.6;

і - найменування мереж і комунікацій (електро-, водо-, газо-, теплопостачання, мережі каналізації та зв’язку).

 

Величина Сашвизначається за формулою (при цьому протяжність загальноплощадочних автошляхів умовно не враховується, а ширина дороги приймається 9 м)

 

Саш = lаш bаш cаш                            (1.4)

 

де lаш - протяжність постійних під'їзних автомобільних доріг;

bаш - ширина дороги (ширина під'їзних доріг умовно приймається 9 м);

cаш - питома вартість 1 м дороги, яку наведено в табл. 3.6.

 

Потребу в енергоресурсах на стадії розробки ПОБ визначають виходячи з максимального річного обсягу будівельно-монтажних робіт по об'єкту за формулою

 

Qi = k pi Cріч               (1.5)

 

де Qi – потреба будівництва в і-му виді ресурсу;

k – коефіцієнт, який враховує зміну кошторисної вартості залежно від району будівництва, середньої температури зовнішнього повітря і тривалості опалювального періоду (у розрахунку потреби в електроенергії та паливі використовується коефіцієнт k1, у стисненому повітрі, кисні й воді - k 2; значення коефіцієнтів для різних районів будівництва наведено в табл. 3.3);

рі - нормативний питомий показник потреби в і-му виді ресурсу на 1 млн. грн. річного обсягу робіт, який наведено в табл. 3.8;

Сріч - максимальний річний обсяг робіт по об'єкту;

і - найменування енергоресурсу.

 

Запланований максимальний річний обсяг будівельно-монтажних робіт по об'єкту на стадії розробки ПОБ визначається виходячи із запроектованої організації будівництва, відображуваної графіком. При виконанні проекту (роботи) його визначають залежно від загальної вартості будівельно-монтажних робіт по об'єкту і рекомендованої нормами тривалості будівництва й розподілу її за кварталами з урахуванням заданого терміну початку будівництва.

Потреба в електроенергії встановлюється в потужності трансформаторів, які забезпечують потреби будівельного майданчика, потреба в паливі - у тоннах умовного палива (7000 ккал/кг) для опалення й сушіння будівлі, де здійснюються монтаж устаткування та опоряджувальні роботи, а також для опалення адміністративно-побутових приміщень і т.д. Розрахунок потреби у воді не враховує її витрати на гасіння пожежі. Якщо площа будівельного майданчика не перевищує 10 га. витрата води становить 10 л/с. на площах до 50 га ця витрата становить 2 л/с. Якщо витрата води на гасіння пожежі істотно перевищує розраховану за нормативами, потребу у воді приймають виходячи лише з потреб на гасіння пожежі, в інших випадках потреби підсумовують. Розрахунок потреби в енергоресурсах рекомендується зводити у відомість, форму якої наведено в табл. 1.3.

 

Таблиця 1.3

Найменування ресурсу

Оди

Ниця

Розрахунковий норматив на 1млн. грн. БМР

Територіальний коефіцієнт

Річний обсяг БМР

Потрібна кількість

за розрахунком прийнята
             

 

Виходячи з розрахованої потреби в енергоресурсах визначаються джерела їх покриття. При виконанні курсового проекту (роботи) це не передбачається, оскільки припускається, що наявні в районі будівництва забезпечують можливість покриття потреби будівельного майданчика.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 266; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!