Характеристика умов будівництва.



 

 Умови будівництва приймаються відповідно до виданого завдання. Дані, яких не вистачає, студент встановлює самостійно і погоджує з керівником-консультантом. У цьому розділі потрібно навести такі дані;

ü район будівництва об'єкта;

ü термін початку будівництва;

ü характеристику рельєфу місцевості (горизонтальний чи з ухилом);

ü вид грунту;

ü наявність грунтових вод і глибину їх залягання;                 

ü наявність джерел енергоресурсів, їх віддаленість від будівельного майданчика та можливості їх використання в період будівництва;

ü наявність у районі будівництва мережі автошляхів і віддаленість її від будівельного майданчика;

ü характеристику будівельного майданчика (наявність у районі будівництва існуючих будівель і споруд, координатної сітки, точок підключення до існуючих джерел енергоресурсів і шляхів);

ü умови забезпечення будівництва матеріально-технічними ресурсами;

ü перелік організацій, залучених до процесу зведення об'єктів, їх спеціалізацію. При виконанні проекту (роботи) умовно можна прийняти такий розподіл обсягів робіт за організаціями, які зводять об'єкт: БМУ-1 виконує загальнобудінельні роботи, у тому числі зводить підземні частини будівлі; БМУ-2 здійснює монтаж наземних частин каркасів промислових будівель і панельних житлових будинків; БМУ-3 виконує спеціалізовані роботи (електромонтажні, сантехнічні, монтаж технологічного устаткування й пусконалагоджувальні роботи).

 

ЗАГАЛЬНІ РІШЕННЯ З ОРГАНІЗАЦІЇ БУДІВНИЦТВА ОБ'ЄКТА

 

Визначення планованої тривалості будівництва об'єкта

 

Нормативна тривалість зведення об'єкта визначається згідно зі СНиП 1.04.03-85 (Норми продолжительности строительства и задела в строительстве предприятий, зданий и сооружений), які встановлюють: загальну тривалість зведення об’єкта; тривалість підготовчого періоду; термін початку та закінчення передачі устаткування в монтаж; тривалість монтажу устаткування та інші показники (табл. 1.2). У графі "Монтаж устаткування" над рискою наведено тривалість монтажу устаткування, під рискою - порядкові місяці початку та закінчення його виконання. У графі "Норма заробку..." над рискою наростаючим підсумком показано розподіл обсягів капітальних вкладень, а під рискою - будівельно-монтажних робіт.

 У курсовому проекті (роботі) нормативна тривалість об'єкта визначається залежно від площі будівель (див. СНиП 1.04.03-85. с. 228-230 для промислових будівель і с. 480-422 - для житлових будинків). Якщо фактична площа будівлі відрізняється на 25% і більше від наведених у нормах, нормативну вартість установлюють методом інтерполяції чи екстраполяції згідно із вказівками цього нормативного документа.

 Оскільки при виконанні курсового проекту (роботи) не враховується багато будівельно-монтажних робіт, запланована тривалість зведення об'єкта приймається на 15-20% меншою від нормативної. Тому необхідно виконати перерахунок показників, зазначених у нормах.

Приклад 1. Потрібно визначити заплановану тривалість зведення одноповерхового корпусу цеху машинобудівного заводу площею 18144 м2 при зменшенні нормативної тривалості будівництва на 15%. З огляду на останнє інтенсивність освоєння обсягів робіт має зрости також на 15%. Виходячи з цього показники, що характеризують загальну тривалість зведення об'єкта. терміни монтажу устаткування, треба помножити на коефіцієнт 0,85. а показники заробку - на коефіцієнт 1.15. При цьому в останньому кварталі планується освоїти 100% фінансових ресурсів. Результати перерахунку наведено в табл. 1.2, з якої випливає, що запланована тривалість зведення об’єкта має становити щонайбільше 15 міс або 323 днів (кількість робочих днів у місяці дорівнює 21,5).

 

Таблиця 1.2

 

Характеристика і назва об’єкту

Вид нормативного документа

Норма тривалості будівництва

Норма заробку в будівництві за кварталами, % кошторисної вартості

зага-ль-на

У тому числі

підготовчий період передача устаткування в монтаж монтаж устаткування   1   2   3   4   5   6

Одноповерховий універсальний корпус цеху машинобудівного заводу площею 108х168 = 18144 

СНиП 1.04.03-85   18   3   8 – 14 _8_ 9-16 7 7 18 22 43 39 70 65 90 85 100 100
Прий- нята   15   3   7 - 12 _7_ 6-14 8 8 21 25 43 45 80 75 100 100   -

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 264; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!