Структура навчальної дисципліни



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ МИХАЙЛА ОСТРОГРАДСЬКОГО

 

 

 

 

Методичні ВКАЗІВКИ

ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ

З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

«УКРАЇНОЗНАВСТВО»

ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

для усіх спеціальностей

ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ «БАКАЛАВР»

 

КРЕМЕНЧУК 2016


Методичні вказівки щодо виконання контрольних робіт з навчальної дисципліни «Українознавство» для студентів заочної форми навчання для усіх спеціальностей освітнього ступеня «бакалавр»

 

 

Укладачі: д. і. н, проф. В. І. Маслак,

Асист. Д. П. Василенко

Рецензент к. і. н., доц. В. О. Крот

 

 

Кафедра українознавства

 

Затверджено методичною радою Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського

Протокол №____ від __________

Голова методичної ради______________ проф. В. В. Костін

Зміст

Вступ....................................................................................................................... 4
1 Рекомендації щодо написання й оформлення контрольних робіт……………………………………….………………………………...…... 7
2 Варіанти контрольних робіт............................................................................. 10
3 Питання до заліку……………………………………………….…................. 16
4 Критерії оцінювання знань студентів.............................................................. 18
5 Основні поняття та терміни………………………………………………….. 20
Список літератури................................................................................................. 26
Додаток А Зразок оформлення титульної сторінки контрольної роботи…… 29
Додаток Б Зразок оформлення списку літератури…………………………….. 30

ВСТУП

Навчальна дисципліна «Українознавство» є навчальним предметом у системі вищої освіти України, який поряд з іншими суспільними дисциплінами утворює основу гуманітарної підготовки молодого спеціаліста. Знання вітчизняної історії є невід`ємним елементом формування повноцінного світогляду особистості, що у свою чергу впливає на відтворення історичної пам`яті народу. Без знання багатотисячолітнього досвіду людства неможливо зрозуміти сучасне, передбачити, а тим більше успішно будувати майбутнє. Не випадково впродовж століть кожен загарбник намагався послідовно викорінювати зі свідомості українців найменші ознаки їх національного буття, передусім історію і рідну мову – ті головні компоненти, без яких, за словами Олеся Гончара, повноцінне існування нації – неможливе.

Тому глибоке вивчення традицій та історії як у середній школі, так і у вищих навчальних закладах сьогодні є нагальною потребою. Саме молодь, спираючись на шкільні знання, осмисливши вузлові етапи нашої минувшини у навчальній дисципліні «Українознавство», здатна сприйняти історію як потужний засіб утвердження національної ідентичності, як основу нашого дальшого поступу і, зрештою, як геополітичний чинник розвитку України.

Викладання навчальної дисципліни «Українознавство» і самостійне опанування її студентами має пізнавальне та виховне значення, в якому закладено глибокий гуманістичний зміст. Виховне значення історії України передбачає формування в молоді національної свідомості, і на її основі почуття патріотизму, активної громадянської позиції, почуття гордості за приналежність до українського народу. Саме навчальна дисципліна «Українознавство» є головним інструментом у формуванні фахівця з історичним мисленням, патріотичною, світоглядною, активною громадянською позицією.

Історія України є невід’ємною складовою частиною всесвітньої історії. Вона досліджує процеси політичного, економічного, суспільного та культурного розвитку як українського народу, так і народів, що проживали або проживають на території нашої держави, починаючи з найдавніших часів до сьогодення.

Вивчення українознавства дає змогу узагальнити досвід громадського розвитку наших предків, зрозуміти сучасний стан українського суспільства, визначити його ціннісні орієнтири та шляхи розвитку на майбутнє.

Актуальністьнавчальної дисципліни «Українознавство» полягає передусім у тому, що вона формує науковий світогляд студентів, загальноосвітній, фаховий і культурний рівень майбутнього спеціаліста. На наше переконання не може свідомий громадянин, який не має знань з історії власного народу, бути патріотом своєї держави.

Зміст навчальної дисципліни

«Українознавство» – це навчальна дисципліна, що передбачає вивчення особливостей і загальних тенденцій соціально-економічного та політичного розвитку нашого народу з найдавніших часів до сьогодення, а також його боротьбу за національне і соціальне визволення.

Мета навчальної дисципліни полягає у формуванні історичної свідомості молоді, в якій поєднуються знання, погляди, уявлення про суспільний розвиток, усвідомленні нею нерозривного зв'язку між минулим і сучасністю, традиціями та досвідом різних поколінь українців, виховання громадянського патріотизму, відповідальності за долю своєї Батьківщини, спонуканні до активної наполегливої праці в розбудові та зміцненні держави Україна.

Завданням навчальної дисципліни є :

– засвоєння загальних тенденцій, закономірностей, характерних рис соціально-економічного розвитку України;

– удосконалення та розвиток історичного мислення;

– вироблення вмінь порівнювати та аналізувати історичні події;

– оволодіння сучасними методами дослідження та якісного аналізу;

– засвоєння основних термінів історичної науки.

Структура навчальної дисципліни

Навчальна дисципліна «Українознавство» складається з двох розділів: Формування духовної складової українського народу, Історичні тенденції розвитку українського народу.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 139; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!