Психолого-педагогічної характеристики на учня (ученицю)



Прізвище, імя та по батькові дитини; день, місяць, рік народження.

Склад сім’ї, характер взаємин у сім’ї. Житлові умови, матеріальне забезпечення сім’ї.

Здоров’я та фізичний розвиток дитини (стан здоров’я, відповідність фізичного розвитку віковим нормам, фізичні вади, хронічні хвороби).

Особливості особистості:

а) спрямованість (гуманістична чи егоїстична), ставлення до національних, моральних цінностей; ідеали; потреби та інтереси; ставлення до праці;

б) здібності (музичні, артистичні, літературні, математичні, технічні, організаторські тощо);

в) темперамент (сила / слабкість, врівноваженість / неврівноваженість, рухливість / інертність нервових процесів);

г) характер (стосунки з батьками, вчителями, комунікабельність); позитивні риси та форми поведінки (чуйність, дбайливість, скромність, добросовісність, організованість, самостійність, дисциплінованість та ін.); негативні риси та особливості поведінки (грубість, зарозумілість, легковажність, безтурботність, фальшивість, впертість, жорстокість тощо);

д) особливості емоційно-вольової сфери (переважаючий емоційний тонус; ступінь емоційного збудження (дратівливість, вразливість, запальність); ступінь володіння емоціями; цілеспрямованість, рішучість, терпеливість, уміння володіти собою, прагнення самовиховання.

Ставлення до навчання (мотиви навчання; успішність; особливості інтелектуального розвитку: сформованість умінь та навичок, уваги (стійкість, концентрація, розподіл, переключення, ступінь відхилення та його причини), пам’ять (тип пам’яті, продуктивність механічної і смислової пам’яті), мислення (швидкість, творчість, критичність, самостійність, глибина, кмітливість, гнучкість), мова (словниковий запас, правильність, виразність, образність, емоційність).

Становище в класі (лідер, популярний, прийнятий, ізольований, відштовхнений колективом). Участь у позакласному житті (ініціатор, організатор, виконавець, спостерігач); ставлення до думки класу, критичних зауважень. Контакти з однокласниками, характер і зміст дружби.

Висновки та рекомендації (позитивні якості сформованості особистості з погляду всебічного гармонійного розвитку дитини; недоліки і складності у соціально-психологічному становленні вихованця, їх причини, шляхи і засоби подолання тощо).

 

Студент-практикант                                                   ________ ______________

 (підпис)   (прізвище, ініціали)

Додаток 6

Основні вимоги до практики викладача педагогіки:

1. Вивчити конкретні умови організації педагогічного процесу у школі, визначити своє місце в ньому, скласти перспективний план роботи на період практики. Індивідуальний план повинен включати всі напрями роботи, зокрема, вивчення виховного аспекту навчально-виховного процесу закріпленого класу, вивчення системи виховних впливів на учнів, проведення навчально-виховної і дослідницької роботи.

2. Відвідати і обговорити уроки вчителів, звернути увагу на планування та реалізацію виховної мети уроків, що дозволить студентам усвідомити і побачити в дії цілий ряд теоретичних положень теорії виховання, з якими вони ознайомилися в процесі вивчення загальної педагогіки.

3. Навчитись визначати освітню, виховну, розвиваючу мету уроку, складати конспекти уроків і проводити уроки, дотримуючись порад вчителя, методистів зі спеціальності та методиста з педагогіки, враховуючи при цьому вибір методів виховання (методів формування свідомості, стимулювання діяльності та поведінки, контролю та аналізу ефективності виховання та ін.).

4. Сформувати уміння та навички аналізу виховного аспекту уроку;

5. Сформувати уміння планувати освітню, розвиваючу, виховну мету уроку та реалізувати її у процесі проведення пробних уроків;

6. Ознайомитись з особливостями планування та основними напрямками роботи класних керівників за такими аспектами:

· реалізація загальної мети і завдань виховання;

· аналіз планування виховної роботи класного керівника з урахуванням актуальних напрямків формування особистості на сучасному етапі розбудови національної школи (морально-духовне, патріотичне, трудове, естетичне, екологічне, національне, фізичне, формування здорового способу життя);

· проаналізувати систему виховної роботи класного керівника;

· формувати уміння враховувати вікові та індивідуальні особливості учнів та рівень сформованості колективу у процесі навчально-виховної роботи з учнями;

· поєднання колективних групових та індивідуальних форм виховання;

· ознайомитись з плануванням, організацією, проведенням та аналізом виховного заходу;

· сформувати уміння аналізувати виховний захід.

Виконуючи такі завдання, студенти здійснюють педагогічний аналіз досвіду роботи вчителя-предметника та класного керівника.

Документація:

1. Аналіз виховного аспекту 1 уроку.

2. Аналіз відвіданого виховного заходу за схемою.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 477; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!