Підготовка до захисту та захист курсової роботи



Оскільки курсова робота є видом індивідуальної роботи студента, позитивний результат захисту курсової роботи студентом є необхідною умовою допуску його до складання іспиту з даної дисципліни.

Виконана курсова робота в установлений регламентом строк подається науковому керівнику для рецензування

Викладач готує рецензію, в якій визначає позитивні сторони і недоліки курсової роботи, оцінює ступінь самостійності формулювання основних положень і висновків, наявність елементів творчого пошуку та новизни, масштабність опрацьованої інформації, дотримання вимог щодо змісту та оформлення роботи.

У випадку недопуску до захисту робота повинна бути перероблена з урахуванням зауважень рецензента. Вдруге робота подається з попередньою рецензією.

Захист курсових робіт здійснюється за встановленим графіком та проводиться перед комісією у складі двох-трьох викладачів кафедрі: за участю керівника курсової роботи. Студент отримує свою роботу, ознайомлюється з рецензією і готується аргументовано відповісти на зауваження та запитання. Процедура захисту передбачає стислий виклад студентом головних проблем теми, відповіді на запитання та зауваження членів комісії. У процесі захисту оцінюється глибина знань студента з досліджуваної теми, вміння ним вести дискусію, обґрунтовувати і відстоювати свій погляд, чітко відповідати на поставлені запитання. Остаточна оцінка вноситься до відомості та залікової книжки і перегляду (повторному захисту) не підлягає, перегляд допускається лише за умови отримання незадовільної оцінки. Перезахист курсової роботи приймається викладачем з даної дисципліни. При отриманні незадовільної оцінки повторно перезахист здійснюється в присутності комісії, що створюється кафедрою, за умови, щоб студент встиг скласти іспит з цієї дисципліни до початку наступного семестру або сесії у студентів заочного навчання. При невиконанні даної вимоги студент може бути відрахований як "за невиконання вимог навчального плану або графіка навчального процесу".

Курсові роботи зберігаються 3 роки на кафедрі, після цього списуюті установленому порядку.

Захист курсової роботи проводиться перед комісією у складі двох-трьох викладачів кафедри (циклової комісії), студентів академічної групи за участю керівника курсової роботи.

Під час підготовки до захисту студент має погодити зі своїм науковим керівником складену ним стислу доповідь щодо кваліфікаційної роботи і підготовлені наочні матеріали. Обсяг тексту доповіді має відповідати 7-10 хвилинам виступу, містити основні результати дослідження певних аспектів навчально-виховного процесу, пропозицій і рекомендацій, які випливають із проведеного дослідження. Наочні матеріали мають послідовно ілюструвати доповідь студента, забезпечувати повноту висвітлення всіх положень, які підлягають захисту.

Під час захисту курсової роботи присутні на захисті викладачі, студенти можуть ставити питання щодо змісту роботи. Відповіді студента мають бути конкретними, аргументованими і короткими. Після відповідей студента на запитання оголошується відгук наукового керівника, а також зауваження, висловлені в рецензії.

Оцінювання курсової роботи

Результати захисту курсової роботи оцінюються за чотирибальною шкалою („відмінно”, „добре”, „задовільно”, „незадовільно”). Курсові роботи зберігаються на кафедрі (цикловій комісії) протягом одного року, потім списуються в установленому порядку.

Курсові роботи, які за висновком наукового керівника заслуговують позитивної оцінки, подаються на захист. Студенти, роботи яких не допущені науковим керівником до захисту, отримують оцінку „незадовільно”. Захист курсових робіт відбувається у встановлений завідувачем кафедри термін у присутності студентів та комісії: наукового керівника і викладачів кафедри. Під час захисту студент називає тему і мету дослідження, повідомляє план роботи і коротко передає зміст. Особливу увагу при цьому необхідно звернути на практичну частину роботи, власне на результати виконання дослідницького завдання або методичні розробки. Виступ завершується формулюванням висновків.

За наслідками захисту курсової роботи виставляється оцінка, яка заноситься до екзаменаційної відомості та залікової книжки.

Оцінка „відмінно” виставляється при: а) відповідності змісту роботи темі дослідження; б) глибокому аналізі наукової літератури; в) чіткому формулюванні авторських висновків з проблеми дослідження; г) успішному виконанні дослідницьких завдань; д) дотриманні всіх вимог щодо технічного й естетичного оформлення роботи і орфографічного стандарту.

Оцінка „добре” виставляється при наявності незначних недоліків у виконанні теоретичних й практичних завдань роботи та її оформленні.

Оцінка „задовільно” виставляється при наявності суттєвих недоліків у виконанні практичної та теоретичної частин роботи, окремих недоліків у її оформленні.

Оцінка „незадовільно” виставляється при повній невідповідності вимогам щодо обсягу, оформлення та викладу змісту роботи.

Захищена курсова робота зберігається на кафедрі протягом двох років. Роботи, відзначені першими преміями на Всеукраїнських студентських конкурсах наукових робіт та інших конкурсах, на які подаються такі види робіт, зберігаються постійно.

Міністерство освіти і науки України

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія

Кафедра шкільної педагогіки та психології

 

 

ІВАЩЕНКО НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 303; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!