Митний контроль предметів та ТЗ в режимі «зеленого коридору»



 

При в’їзді ТЗ у пункт пропуску посадова особа підрозділу органу охорони державного кордону видає водієві КТ для переміщення по «зеленому коридору» (без причепа та без товарів, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та (або) оподаткуванню), до якого нею вносяться відомості про:

- номерний державний реєстрацій знак ТЗ;

- вид (тип) ТЗ;

- кількість осіб у ТЗ;

- напрямок руху (в’їзд/виїзд).

Вибір «зеленого коридору» означає вибір форми декларування. Відповідальність за порушення особою порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю настає відразу після отримання нею КТ.

Під час в’їзду ТЗ у пункт пропуску здійснюється автоматичне зчитування номерів ТЗ та фотографування ТЗ з фіксуванням дати та часу в’їзду. Ця інформація в автоматизованому режимі вносяться до ФМ ДЗМК та ЕЖ ППП АСМО «Інспектор-2006».

ТЗ в’їжджає в ЗМК на смузі руху та зупиняється на лінії контролю - біла полоса, між кабінами паспортного та митного контролю - робоче місце інспектора контролю «зеленого коридору». Водій інспектору документи, що підтверджують право власності на ТЗ (або користування ним), реєстраційні (технічні) документи, документи, що підтверджують його постійне місце проживання. Інспектор проводить ідентифікацію ТЗ, вносить до ЕЖ ППП АСМО «Інспектор-2006» відмітку «В’їзд у ЗМК» та такі відомості: 

- марка, модель ТЗ;

- П. І. Б та місце проживання водія;

- номер ТЗ (при виявленні розбіжностей коригується в ручному режимі);

- VIN - код ТЗ;

- термін тимчасового ввезення ТЗ згідно законодавства (при ввезенні ТЗ, що перебуває на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав).

Проведення коригування номера ТЗ в ручному режимі фіксується ФМ ДЗМК та ЕЖ ППП АСМО шляхом внесення відмітки «Проведено коригування».

Інспектор контролю «зеленого коридору» перевіряє наявність інформації щодо раніше виявлених порушень митного законодавства стосовно особи та/або ТЗ у програмно-інформаційному комплексі (ПІК) «Орієнтування», наявність документальних або електронних профілів ризику у ПІК ДМСУ, здійснює візуальний огляд ТЗ та вносить відмітки до ЕЖ ППП АСМО «Інспектор-2006» «Перевірено інформацію в АСМО «Орієнтування», «Проведено візуальний огляд ТЗ».

При ввезенні громадянином-нерезидентом ТЗ, що перебуває на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав, інспектор знайомить його з умовами тимчасового ввезення, зокрема про:

- необхідність обов'язкової реєстрації ТЗ в органах ДАІ, якщо строк їх ввезення для власного користування перевищуватиме два місяці;

- необхідність вивезення ТЗ за межі України у визначений строк, або оформлення цього ТЗ з метою вільного обігу на митній території України;

- відповідальність за порушення умов тимчасового ввезення (транзиту) на митну територію України ТЗ, що перебувають на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав.

При вивезенні ТЗ, що перебуває на обліку за межами України, інспектор перевіряє дотримання умов тимчасового ввезення ТЗ (транзиту) шляхом запиту до ЄАІС ДМСУ про дату в’їзду та вносить відмітку до ЕЖ ППП АСМО «Інспектор-2006» «Перевірено умови тимчасового ввезення (транзиту) ТЗ». У разі виявлення порушень умов тимчасового ввезення інспектор з'ясовує причини і обставини своєчасного невивезення цього ТЗ, вивчає ознаки порушень митних правил та необхідність складання протоколу про ПМП та вносить до ЕЖ ППП АСМО «Інспектор-2006» одну з таких відміток:

- «Встановлено порушення умов тимчасового ввезення (транзиту) ТЗ, ПМП не встановлено»;

- «Встановлено порушення умов тимчасового ввезення (транзиту) ТЗ, складено протокол про ПМО від _____ №____».

За результатами митного контролю інспектор приймає рішень про:

- надання дозволу на пропуск ТЗ через митний кордон України;

- виведення ТЗ з транспортного потоку для проведення огляду ТЗ;

- складання протоколу про ПМП.

Митний контроль вважається закінченим після проставлення інспектором в КТ ЗК відбитка ОНП та надання дозволу на пропуск ТЗ через митний кордон України. Разом з цим, інспектор вносить відмітку до ЕЖ ППП АСМО «Митний контроль закінчено» , після чого в автоматичному режимі піднімається шлагбаум на виїзд з «зеленого коридору».

Відмітка про рішення про проведення огляду ТЗ та предметів у ньому вноситься до ЕЖ ППП АСМО «Направлено для проведення огляду ТЗ, ініціатор (зазначаються реквізити ініціатора огляду)». ТЗ виводиться з транспортного потоку для проведення огляду ТЗ (робоче місце – інспектор «оглядового майданчику»).

Ініціаторами проведення огляду ТЗ можуть бути:

- інспектор «контролю «зеленого коридору»;

- посадові особи ДМСУ, інших структурних підрозділів митного органу;

- старші змін ПМО та підрозділу органу охорони державного кордону;

- посадові особи підрозділів інших державних контрольних органів (в межах компетенції) та правоохоронних органів.

Обов’язковому огляду підлягають ТЗ:

- інформація щодо яких або власників (користувачів), наявна в ПІК «Орієнтування», є вказівки щодо документальних або електронних профілів ризику, а також є інформація від правоохоронних та інших державних органів;

- які повторно перетинають митний кордон України протягом останніх 24 годин;

- щодо яких порушено умови їх тимчасового ввезення (транзиту).

За результатами огляду інспектор оглядового майданчика складає Акт огляду ТЗ. При негативному результаті він визначає необхідність складання протоколу про ПМП.

Інспектор контролю «зеленого коридору» вносить відмітку до ЕЖ ППП АСМО «Огляд ТЗ проведено» та електронну копію Акта огляду ТЗ.

У разі негативного результату огляду ТЗ питання щодо пропуску ТЗ через митний кордон України вирішується інспектором контролю «зеленого коридору» за результатами документування порушення митних правил, при цьому до ЕЖ ППП АСМО вноситься номер протоколу про ПМП та відмітка «Митний контроль закінчено».

Під час виїзду ТЗ з пункту пропуску автоматично зчитуються номери ТЗ та фотографується ТЗ, фіксується дата та час виїзду. Ця інформація в автоматичному режимі вноситься до ФМ ДЗМК та ЕЖ ППП АСМО «Інспектор-2006».

При виїзді ТЗ з пункту пропуску інспектор «пропуску через митний кордон»:

- проводить ідентифікацію ТЗ та, у разі потреби коригує номер ТЗ;

- перевіряє наявність ОНП на КТ;

- вносить відмітку до ФМ ДЗМК АСМО «Інспектор-2006» «Виїзд із ЗМК».

Інспектор не може внести відмітку «Виїзд із ЗМК» за відсутності відмітки «Митний контроль закінчено» у ЕЖ ППП АСМО.

Інспектор контролю «зеленого коридору» несе відповідальність за:

- своєчасність, повноту внесення інформації до ЕЖ АСМО та її достовірність;

- використання у повному обсязі інформації АСМО та ПІК «Орієнтування», при аналізі та оцінки ризиків;

- дотримання порядку переміщення предметів та ТЗ «зеленим коридором»;

- дотримання режиму ЗМК;

- перебування в ЗМК предметів та ТЗ, митний контроль яких закінчено;

- виїзд ТЗ із ЗМК виключно після закінчення митного контролю та надання дозволу на пропуск через митний кордон України;

- дотримання часових нормативів виконання контрольних операцій;

- контроль термінів тимчасового ввезення ТЗ громадянами;

- безпідставні затримки при здійсненні МКМО.

Інспектор «оглядового майданчика») несе відповідальність за:

- дотримання порядку проведення огляду ТЗ та складання протоколів про ПМП;

- залучення до проведення огляду ТЗ, при потребі, посадових осіб інших державних контрольних органів;

- повноту та достовірність відображення результатів огляду ТЗ в Акті огляду ТЗ;

- ефективне використання технічних засобів митного контролю при проведенні огляду ТЗ;

- дотримання часових нормативів виконання контрольних операцій;

- безпідставні затримки при здійсненні МКМО.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 177; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!