Лекція 5. Формування уявлень про форму у дітей дошкільного віку з ПМР. (2 год.)



Формування уявлень про форму у дітей молодшого дошкільного віку з ПМР. Вивчення геометричних тіл. Формування уявлення про коло. Формування уявлень про квадрат. Формування уявлень про трикутник.

Формування уявлень про форму у дітей середнього дошкільного віку з ПМР. Вивчення геометричних фігур. Формування уявлень про прямокутник. Вивчення геометричних тіл. Формування представлень про брус.

Формування уявлень про форму у дітей старшого дошкільного віку з ПМР. Формування уявлень про овал. Вивчення геометричних тіл. Вивчення куба й бруса. Формування уявлень про циліндр, конус і піраміду. 

Практичне заняття № 6. Формування засвоєння знань про плоскі та об’ємні геометричні фігури дітьми дошкільного віку з ПМР. (2 год.)

Основні поняття теми: форма, геометричне тіло.

 

Лекція 6. Формування просторових та часових уявлень у дітей дошкільного віку з ПМР (2 год.)

Формування просторових та часових уявлень у дітей молодшого дошкільного віку з ПМР. Основні підходи до формування просторових уявлень. Формування уявлень про вертикальний просторовий напрямок.  Формування уявлень про фронтальний просторовий напрямок. Формування уявлень про сагітальний просторовий напрямок. Вивчення просторових прийменників і прислівників. Формування уявлень про добу. Формування уявлень про рік і пори року.

Формування просторових та часових уявлень у дітей середнього дошкільного віку з ПМР. Формування уявлень про вертикальний просторовий напрямок. Формування уявлень про фронтальний просторовий напрямок. Формування уявлень про сагітальний просторовий напрямок. Вивчення питальних і просторових прислівників і прийменників. Формування вміння орієнтуватися на аркуші паперу. Формування уявлень про час.

Формування просторових та часових уявлень у дітей старшого дошкільного віку з ПМР. Формування уявлень про просторові напрямки. Вивчення просторових прийменників і прислівників. Формування вміння орієнтуватися на аркуші паперу. Формування уявлень про час. Формування уявлень про пори року. Вивчення днів тижня. Розвиток почуття часу.

Практичне заняття № 7. Особливості формування просторових та часових уявлень у дітей дошкільного віку з ПМР.(2 год.)

Основні поняття теми: простір, час, просторовий напрямок, просторовий гнозис, доба.

 

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ ІIІ.

НАСТУПНІСТЬ У РОБОТІ ДНЗ , ШКОЛИ ТА СІМ'Ї З ФОРМУВАННЯ ЕМУ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З ПМР

Лекція 7. Наступність у роботі ДНЗ і школи у формуванні ЕМУ у дітей дошкільного віку з ПМР (2 год.)

Вимоги сучасної початкової школи до математичної підготовки дітей у дитячому садку. Наступність у змісті навчання математики. Наступність у методах навчання математики. Форми організації наступності дитячого садка і школи у навчанні математиці.

Практичне заняття № 8. Наступність у роботі ДНЗ і школи з формування ЕМУ у дітей дошкільного віку з ПМР(2 год.)

Основні поняття теми: вимога, зміст, навчання, метод, форма організації.

Лекція 8. Математичний розвиток дитини дошкільного віку  з ПМР в сім’ї

Форми спільної роботи дитячого садка та сім’ї з питань математичного розвитку. Бесіда як основна форма взаємодії між вихователем та батьками з питань математичного розвитку. Орієнтовний зміст занять та бесід, спрямованих на математичний розвиток дитини в сім’ї.

Практичне заняття № 9. Математичний розвиток дитини дошкільного віку  з ПМР в сім’ї(2 год.)

Основні поняття теми: бесіда, форма роботи, математичні здібності.


ІV. Навчально-методична карта дисципліни «Спецметодика формування елементарних математичних уявлень»

Разом:126 год., із них: 16 год. – лекцій, 18 год. – практичних занять, 51 год. – самостійна робота, 5 год. – модульний контроль, 36 год. – семестровий контроль. 7 семестр закінчується складанням іспиту.

Модулі

Змістовий модуль I.

Змістовий модуль ІI.

Змістовий модуль ІІІ


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 377; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!