Участь у СОТ – це повна лібералізація доступу на ринок і



Семінар 1. ІНСТИТУЦІЙНИЙ БАЗИС ТА ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ РЕГУЛЮВАННЯ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ  

Завдання 1. Дайте відповіді на питання.

 

1. Що таке ГАТТ?

2. Які країни були засновниками ГАТТ?

3. Що таке раунд багатосторонніх торговельних переговорів?

4. Які раунди багатосторонніх торговельних переговорів відбулися в рамках ГАТТ?

5. Що було предметом переговорів на раундах?

6. Коли проходив Уругвайський раунд багатосторонніх торговельних переговорів?

7. У чому особливість Уругвайського раунду?

8. Які основні результати переговорів Уругвайського раунду?

9. Що собою являє СОТ? 

10.  Які основні цілі СОТ?

11. Назвіть основні функції СОТ.

12. На яких принципах базується СОТ?

13. У чому полягає відмінність між ГАТТ і СОТ?

14. Коли та згідно з яким документом засновано Світову організацію торгівлі?

15. Назвіть основні дані про Світову організацію торгівлі (місце розміщення штаб-квартири).

16. Опишіть структуру Світової організації торгівлі.

17. Хто керує діяльність СОТ?

18. Як приймаються рішення в СОТ?

19. Що є найвищим органом СОТ?

20. Яка періодичність проведення Конференцій міністрів СОТ?

21. В чому полягають переваги вступу до СОТ?

22. Які недоліки вступу до СОТ?

 

Завдання 2.Прогляньте сайт Світової організації торгівлі  

 http://www.wto.org. Яку інформацію можна знайти на сайті цієї організації?

Завдання 3. Проситайте типові помилки відносно СОТ. З якими Ви погоджуєтеся,а з якими ні. Обгрунтуйте свою відповідь.

Типові помилки відносно СОТ

Існують різні точки зору на багатобічну торгову систему і на СОТ як форум, на якому країни можуть дозволяти свої розбіжності по торгових питаннях. Критика СОТ, однак, найчастіше заснована на невірному уявленні про те, як працює ця організація. Критичні зауваження, що зустрічаються найчастіше, розглянено нижче.

1. „СОТ диктує державну політику урядам країн-членів”

Це невірно. СОТ не вказує урядам, як їм проводити свою торговельну політику - організацією керують її учасники. Угоди СОТ приймаються у результаті переговорів між урядами країн-членів на основі консенсусу і ратифікуються парламентами.

Механізм примуса може використовуватися лише у випадку відходу члена від виконання своїх зобов'язань, виникнення торгової суперечки і винесення її на розгляд у СОТ. Тоді Орган з врегулювання суперечок, до складу якого входять усі країни-члени, приймає рішення із відповідного питання шляхом прийняття до уваги висновків, зроблених групою експертів з врегулювання суперечок, підсумків розгляду апеляції. Це рішення носить вузький характер і являє собою судження щодо того, чи порушив уряд будь-яку угоду СОТ. Якщо член СОТ, що порушив зобов'язання, не має наміру виправляти ситуацію, він може зіштовхнутися з відповідними діями, що будуть санкціоновані СОТ.

Секретаріат при цьому не приймає рішення, а радше забезпечує адміністративну і технічну підтримку СОТ і її членам.

Таким чином, СОТ не диктує політику своїм членам; навпроти, її учасники формують політику організації.

2. “Членство у СОТ веде до втрати суверенітету учасників”

Це не так. У реальності СОТ нічим не відрізняється від інших міжнародних організацій, які не припускають делегування будь-якої частини національного суверенітету наднаціональним міжнародним органам. У цьому вона відрізняється від організацій інтеграційного типу, таких як Європейський Союз. Крім того, зобов'язання країн випливають і з інших міжнародних угод економічного характеру, причому більшість з них містять ті чи інші обмеження для їхніх урядів.

Коло ведення СОТ набагато вужче, ніж представлення про нього в суспільній думці. Так СОТ не регулює відносини власності, макроекономічну, структурну, антимонопольну політику, політику валютного курсу, бюджетні відносини, інвестиційний режим (за винятком інвестицій у сектори послуг, а також торгових мір, пов'язаних з інвестиціями); вона не втручається в питання оборони і безпеки.

Умови участі у будь-якій торговій угоді, у тому числі і у Світовій організації торгівлі, не перешкоджають державі реалізувати своє суверенне право на вихід з угоди тоді, коли вона вважає це потрібним.

Участь у СОТ – це повна лібералізація доступу на ринок і

вільна торгівля за будь-яку ціну”

 Це невірно. Незважаючи на те, що один із принципів системи СОТ - зниження країнами своїх торгових бар'єрів і забезпечення більш вільного здійснення торгівлі, про те, наскільки ці бар'єри повинні знижуватися, країни-учасниці домовляються одна з одною. Їхня позиція на переговорах залежить від того, наскільки вони готові до зниження бар'єрів і що хочуть одержати у відповідь від інших членів. Таким чином, при приєднанні до СОТ нові члени можуть зберігати необхідний рівень тарифного захисту ринку товарів і послуг.

 Згодом члени СОТ зберігають можливість застосовувати обмежувальні міри проти імпорту, наприклад, у випадках, коли такий імпорт завдає серйозної шкоди національним виробникам чи товарам веде до порушення нормального стану платіжного балансу. Спеціальні положення передбачені і для країн, що розвиваються. Усі подібні обмеження вводяться на основі чітко визначених правил, установлених СОТ.

Таким чином, незважаючи на те, що вільна торгівля -одна з головних цілей СОТ, забезпеченню торгівлі справедливої, заснованої на принципах недискримінації і гласності, надається при цьому не менше значення.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 288; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!