Реклама — основа маркетингових комунікацій.



Реклама — цілеспрямований інформативний вплив опосередкованого характеру на споживача для просування товарів та послуг на ринок

Сучасну рекламу розуміють як спеціальну форму комунікацій, спрямовану на спонукування людей до певної, підпорядкованої цілям маркетингу поведінки. Основою комунікації є реципієнт, тобто той, хто сприймає інформацію (рекламне звернення). Його особистісні характеристики (консерватизм, упевненість у собі, схильність до нового, менталітет тощо) впливають на сприйняття й оцінку рекламного звернення.

Рекламні маркетингові комунікації є інтегрованими, тобто їхня мета — це встановлення зв’язків (відносин) між споживачами (покупцями) та виробниками товарів, які бажають придбати ці споживачі (покупці). Таку саму роботу виконують ще й інші інструменти маркетингової політики комунікацій — стимулювання продажу товарів, робота з громадськістю («паблік рилейшнз»), просування товарів через особистий продаж, прямий маркетинг, виставки та ярмарки, реклама на місці продажу, упаковка.

Усі ці напрямки маркетингової політики комунікацій не можуть існувати без рекламування.

Увесь процес рекламної комунікації можна умовно розділити на окремі фази з відповідною поведінкою реципієнтів.

Перед поширенням звернення на так званій фазі кодування розробляється концепція реклами. Цілі реклами визначають рекламодавці, а самі рекламні звернення створюють спеціальні фірми — рекламні агентства.

На другій фазі здійснюється передавання рекламного звернення носієві реклами. Рекламодавець повинен, вибираючи носія реклами, зважати на його популярність у відповідній цільовій групі споживачів.

На третій фазі відбувається контакт цільової групи споживачів із рекламним зверненням. Сприйняття та позитивне осмислення інформації залежатимуть від того, наскільки реклама може зацікавити осіб, для яких її зроблено.

 

Реклама і бізнес.

У сучасному суспільстві реклама стала одним із видів діяльності та вийшла за межі інформативної функції стосовно споживача. Реклама перетворилася в один із видів самостійної діяльності, у сферу бізнесу, яка впливає на усі галузі економіки, в якій зайнята велика кількість людей, об”єднанних за своїми функціями у великі та малі колективи.

Реклама стала не лише бізнесом, а й прибутковим бізнесом.

Показником постійного його розвитку, ефективності, прибутковості та актуальності є щорічне зростання витрат на рекламу, яке випереджає темпи збільшення ВНП та інфляції.

Н-д, сумарний щорічний обсяг витрат на рекламу в світі оцінюється біля 5 трильйона дол. США

Запорукою успіху рекламного бізнесу, як і будь – якого іншого виду діяльності є якісне, професійне управління. Стосовно реклами це поняття можна визначити як рекламний менеджмент (управління рекламою).

 

Реклама і маркетинг.

Реклама — цілеспрямований інформативний вплив опосередкованого характеру на споживача для просування товарів та послуг на ринок

Основне завдання реклами — спонукати до купівлі даного товару певного споживача (покупця).

В першу чергу успіх маркетингу залежать від того, чи здатне підприємство та його бізнесова діяльність створити конкурентні переваги на ринку, а цим займається реклама, обслуговуючи три складові маркетингу

Кожний елемент структури маркетингу вносить свій вклад в здатність підприємства проводити рекламну діяльність найефективніше.

Так, основним об’єктом, з яким працює реклама, є товар, якість якого чи підтверджує, чи спростовуй рекламне звернення. В рекламному зверненні враховується, те як будь-який товар проходить прогнозований життєвий цикл (виведення на ринок, зростання, зрілість та спад) і що на кожній стадії цього циклу реклама відіграє різні ролі.

Ціна, з точки зору реклами, містить в собі витрати на виготовлення товару, прибуток як приз за надання товару споживачеві та деяку очікувану привабливість товару, яку доводить до споживача рекламне звернення. Фактори, що визначають рівень впливу цінової політики підприємства на споживача, включають в себе необхідність згадування про ціну, споживчу та очікувану ціну, психологічну ціну та надання лінійки цін.

Канал розподілення — це базовий механізм доставки товару, споживачу, одержання оплати і обслуговування (при необхідності) товару. Двома головними суб’єктами каналу розподілення є оптовики та роздрібні торговці, кожний з яких використовує рекламу по-своєму, на свій власний розсуд, застосовуючи класичні прийоми створення та доведення рекламного звернення до конкретного покупця. На рекламну діяльність каналу розподілу впливають декілька факторів, що мають відношення до каналу розподілу. Це такі питання: хто є лідером каналу, чи є канал прямим або опосередкованим, чи проштовхує або протягує товар стратегія, що застосовується у цьому каналі, чи є політика покриття потреб ринку ексклюзивною, вибірковою або інтенсивною. Ці особливості диктують певні умови щодо використання реклами в каналах розподілу.

 

20.          Реклама чого, реклама для кого, реклама як, реклама де і реклама за якими цінами.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 246; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!