ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РЕЄСТРАТУРИ ПОЛІКЛІНІКИ



Перше знайомство відвідувачів з поліклінікою починається в реєстратурі. Вона є основним її структурним підрозділом по організації прийому хворих у поліклініці і вдома.

У задачі реєстратури входить:
організація попереднього і невідкладного запису хворих на прийом до лікаря як при безпосереднім звертанні в поліклініку, так і по телефону;
забезпечення чіткого регулювання інтенсивності потоку населення з метою створення рівномірного навантаження лікарів і розподіл його по видах допомоги, що робиться;
проведення своєчасного підбору і доставки медичної документації в кабінети лікарів, правильне ведення і збереження картотеки поліклініки.

Медичному реєстратору приділяється велика роль у справі правильної організації прийому хворих. Він перший зустрічає хворого, розмовляє з ним, у необхідних випадках допомагає хворому розібратися в організації прийому.

Медичний реєстратор повинний розбиратися в питаннях сортування хворих за медичними показниками, що дає можливість правильно вирішувати питання регулювання потоку хворих.

Найважливішим елементом роботи реєстратури є:

- запис відвідувачів на прийом до лікаря,

- реєстрація викликів додому,

- направлення пацієнтів, що звернулися  в поліклініку на флюорографічне обстеження і профілактичні огляди.

В даний час передбачено три методи організації запису відвідувачів на прийом до лікаря:

- талонна система,

- самозапис,

-  комбінований метод.

При талонній системі запису потік хворих що звернулися вперше проходить через дільничних реєстраторів. Відвідувачі попередньо одержують талони з указівкою порядкового номера черги, прізвища лікаря, номера кабінету і часу явки на прийом;

При самозаписі на прийом до лікаря відвідувачі самі вспеціальні аркуші уписують свої паспортні дані з указівкою зручного для них часу прийому. Для цього в холі поліклініки обладнаються столики з папками аркушів самозапису на 5 дніввперед. Черговий реєстратор дає необхідні усні довідки, в окремих випадках допомагає відвідувачам записатися на прийом до лікаря. Заповнені аркуші самозапису наприкінці дня повинні бути передані працівникам картохранилища, що по них підбирають медичні карти амбулаторних хворих. Перед прийомом медична сестра кабінету бере з картохранилища підібрані медичні карти ,і лист самозапису. По закінченні прийому медична сестра кабінету повертає карти в реєстратуру, а лист самозапису — у кабінет медичної статистики

При комбінованому методі в лист самозапису записуються тільки первинні хворі. За 15—20 хв. до початку прийому лікаря хворий одержує в реєстратурі заздалегідь заготовлений талон і йде до кабінету лікаря, де буде прийнятий відповідно до зазначеного в талоні часом.. Повторним хворим лікар видає спеціальну «фішку» із указівкою дати і часу прийому, що підлягає обміну в реєстратурі на талон форми № 025-4/у. При відвідуванні хворих удома, якщо лікар визначив необхідність повторного огляду в поліклініці, він відразу ж видає хворому талон форми № 025-4/у з указівкою дати, часу прийому і номера черги.
Дуже важливо налагодити прийом викликів лікарів додому. Запис викликів лікаря для надання медичної допомоги вдома виробляється очно і по телефону. Прийняті від населення виклики реєстратор заносить у книгу записів викликів лікаря на будинок, у якій крім паспортних даних, вказують основні скарги чи хворого прохання про виклик того чи іншого фахівця. Ці книги ведуться по кожній терапевтичній ділянці, а також для лікарів «вузьких» спеціальностей окремо.

За кожним реєстратором закріплюється 9—10 визначених лікарських ділянок, що складає, як правило, одне терапевтичне відділення. Це дозволяє реєстратору краще знати відповідний розділ картотеки, що підвищує не тільки ефективність його праці, але також і відповідальність за свою ділянку роботи.
Велике значення в правильній організації роботи реєстратури маєорганізація робочого місця дільничного реєстратора. Над робочим місцем кожного дільничного реєстратора повинні бути поміщені:

- написи з указівкою номера терапевтичного відділення і перерахуванням назви вулиць і номерів будинків, що обслуговуються реєстратором,

- прізвища дільничних лікарів відділень (бригади) і працюючих разом з ними хірургів, невропатологів, отоларингологів і окулістів.

Швидке обслуговування хворих, що звернулися в реєстратуру, залежить від раціонального розміщення в ній амбулаторних карт. Найбільше відповідає цим вимогам система розміщення амбулаторних карт убарабанах по ділянках, а усередині них — по вулицях, будинкам і квартирам.

Багато в чому полегшує роботу - медичного реєстратора система маркування амбулаторних карт, коли кожна терапевтична ділянка має своє колірне - маркірування.

У поліклініці доцільно організувати більш докладну, «німу довідку»: розклад роботи лікарів усіх спеціальностей із указівкою годин прийому на всі дні тижня, номерів кабінетів, лікарських ділянок із увійшовшими в них вулицями і будинками і розподіл їх між бригадами
Для використання; медичної і загальної документації в практичній і науковій праці в поліклініці повинний бути створений медичний архів. У медичному архіві переробляються прийом, облік, класифікація, збереження і видача документальних матеріалів як персоналу поліклініки, так і хворим у випадку змін їхнього місця чи проживання запитів різних організацій.

В архіві зберігається вся документація про роботу поліклініки, у тому числі накази по поліклініці, річні звіти, особисті справи звільнених, а також уся медична документація (в основному медичні карти амбулаторних хворих). Медичні карти амбулаторних хворих надходять в архів з реєстратури в тому випадку, якщо хворий протягом 3 років не звертався в поліклініку. Крім того, у діючий архів можна передавати «стовщені» і медичні карти, що прийняли недбалий вид, після того, як замість них будуть заведені нові з викопіюванням зі старих карт уточнених діагнозів і короткого эпикриза.
Особливої уваги вимагає оформлення листків непрацездатності (лікарняних аркушів). Бланки листків непрацездатності, видані лікарям із указівкою номерів, реєструються в «Книзі реєстрації листків непрацездатності».

Розгляньте примірне положення обов`язки сімейної м/с, основні моменти занесіть в щоденник .

 

Додаток 2 до наказу МОЗ України від 23 лютого 2001 р. N 72


Примірне положення
про медичну сестру загальної практики - сімейної медицини

1. Медична сестра загальної практики - сімейної медицини є помічником лікаря загальної практики - сімейної медицини у наданні первинної лікувально-профілактичної допомоги прикріпленому за сімейно-територіальним принципом населенню в обсязі спеціальності "загальна практика - сімейна медицина" в умовах амбулаторно-поліклінічного закладу і вдома.

2. На посаду медичної сестри загальної практики – сімейної медицини призначається медична сестра або фельдшер, які закінчили вищий медичний навчальний заклад I - IV рівнів акредитації, навчались на курсах для медичних сестер із спеціальності "загальна практика - сімейна медицина" і отримали відповідне посвідчення.

3.Медична сестра загальної практики - сімейної медицини працює під безпосереднім керівництвом і контролем лікаря загальної практики - сімейної медицини.

4. Медична сестра загальної практики - сімейної медицини зобов'язана:

- виконувати діагностичні та лікувальні призначення лікаря;

- надавати долікарську медичну допомогу хворим при невідкладних станах, травмах і отруєннях;

- брати участь у проведенні диспансеризації населення дільниці;

- брати участь у профілактичній та санітарно-протиепідемічній роботі на дільниці (в тому числі проведення щеплень, участь у ранньому виявленні СНІДу, туберкульозу, онкозахворювань);

- проводити санітарно-освітню роботу та пропаганду здорового способу життя серед населення дільниці;

- проводити консультування населення з медико-соціальних та медико-психологічних питань, питань планування сім'ї;

- організовувати надання медичної допомоги населенню в екстремальних ситуаціях;

- заповнювати відповідні обліково-звітні статистичні форми;

- підвищувати свій кваліфікаційний рівень.

5. Медична сестра загальної практики - сімейної медицини має право:

- вносити пропозиції керівництву щодо покращання організації праці медичної сестри загальної практики - сімейної медицини, забезпечення закладу (відділення) загальної практики - сімейної медицини необхідним інструментарієм, медикаментами;

- брати участь в конференціях, семінарах і нарадах для медичних сестер з питань надання медичної допомоги населенню на засадах сімейної медицини.

6. Посада медичних сестер загальної практики - сімейної медицини вводиться з розрахунку 3 посади на 1 посаду лікаря загальної практики - сімейної медицини.

7. Робота медичної сестри загальної практики - сімейної медицини здійснюється за графіком, затвердженим головним лікарем лікувально-профілактичного закладу.

    Додаток 7 до наказу МОЗ України від 23 лютого 2001 р. N 72

 

 


Кваліфікаційна характеристика медичної сестри із спеціальності "загальна практика - сімейна медицина"

Фахівець з цієї спеціальності повинен мати високу теоретичну і практичну підготовку, знати:

- Основи законодавства України з охорони здоров'я, нормативні документи, які визначають діяльність органів і закладів охорони здоров'я;

- загальні питання організації первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, амбулаторно-поліклінічної, швидкої медичної допомоги.

Вміти організувати надання медичної допомоги населенню в екстремальних ситуаціях;

- основні демографічні показники, показники здоров'я населення;

- знати анатомо-фізіологічні особливості жіночого організму, дітей різних вікових груп та осіб похилого віку;

- знати фізіологію вагітності, пологів та післяпологового періоду.

Вміти проводити діагностику вагітності, визначення терміну вагітності, володіти методами обстеження вагітних жінок. Знати діагностику та лікування токсикозів I - II половини вагітності, післяпологових захворювань. Володіти знаннями щодо методів планування сім'ї. Знати сучасні засоби контрацепції;

- мати знання з етіології, клініки, діагностики, лікування та профілактики найбільш поширених захворювань і невідкладних станів.

Володіти прийомами реанімації.

Вміти надати першу медичну допомогу при травматичному ушкодженні, кровотечі, опіку, колапсі, анафілактичному шоці, алергічному стані, обмерзанні, при електричному ураженні;

- знати фармакологічну дію найбільш розповсюджених медичних препаратів, їх сумісність, дозування, методику введення та правила виписування;

- володіти технікою введення ліків підшкірно, внутрішньом'язово, внутрішньосудинно.

Вміти ставити банки, гірчичники, клізми, крапельниці. Вміти правильно накласти пов'язку, транспортну шину;

Вміти забезпечити підготовку до прийому лікарем амбулаторних хворих, володіти необхідними знаннями щодо особливостей організації роботи денних стаціонарів та стаціонарів вдома;

- володіти навиками операційної сестри;

- володіти методикою підготовки хворого до досліджень (лабораторних, інструментальних, апаратних);

- знати основи асептики і антисептики, методику передстерилізаційної очистки медичного інструментарію і його стерилізацію, підготовку до стерилізації перев'язувальних засобів;

- вміти забезпечити належний догляд за хворими, в тому числі знати особливості догляду за післяопераційними хворими;

- знати правила вигодовування доношених і недоношених дітей;

- брати активну участь у проведенні заходів щодо профілактики захворювань населення дільниці та його диспансеризації;

- проводити протиепідемічну роботу на дільниці. Знати тактику дій медичного персоналу при виявленні хворого, що підозрюється на особливо небезпечні інфекції;

- проводити санітарно-освітню роботу. Пропагувати медичні і санітарно-гігієнічні знання серед населення дільниці. Брати активну участь у пропаганді здорового способу життя;

- брати участь у впровадженні передових методів діагностики і лікування;

- знати обліково-звітну документацію по розділах своєї роботи;

- знати основи медичної етики та деонтології; основи техніки безпеки та охорони праці;

- знати основи медичної інформатики.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 3148; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!