Оцінка і моніторинг професійного рівня і індивідуальних цілей



 

Успішне Управління підготовкою включає оцінювання і моніторинг професійного рівня і індивідуальних цілей співробітників, тобто зіставлення наявних професійних навиків з їх бажаним рівнем. Тоді, при розподілі ролей і призначенні відповідальності працівники з потрібними навиками виявляються на потрібних місцях.

 

Вимірювання і облік інформації, що відноситься до професійних навиків, сприяє проведенню проектними групами адекватного планування своєї підготовки. Під час планування проектні групи відбирають співробітників, що хочуть взяти участь в цій роботі та мають необхідні навики. Найбільш ефективний такий відбір за наявності бази даних об кваліфікації персоналу, внесення і регулярне оновлення інформації яке обов'язкове для всіх співробітників.

 

Відноситеся до пропусків в підготовці як до ризиків

 

Після того, як в процесі оцінювання виявлені невідповідності (gaps) між поточним і необхідним професійним рівнем, відмінності слід розглядати їх як ризики. Невідповідності в ключових аспектах кваліфікації, потрібних для успішного завершення проекту, можуть істотно вплинути на витрати часових, грошових і інших ресурсів.

Залежно від типу проекту , такі ризики можуть або затримати початок проекту, або стати приводом для поповнення кадрового складу працівниками відповідної кваліфікації. Розгляд невідповідностей в кваліфікації як ризику є необхідною умовою превентивного Управління підготовкою і запобігання цим ризикам.

 

139


Огляд процесу Управління підготовкою

 

Дисципліна Управління підготовкою MSF включає процес досягнення рівня знань, умінь і здібностей, необхідного для створення і управління проектами та ІТ рішеннями. Цей процес складається з чотирьох кроків: 1) визначення (define), 2) оцінювання (assess), 3) коригування (change) і 4) осмислення (evaluate). Кожен крок включає серію завдань, що допомагають досягнути наступної віхи.

 

1) Визначення:

• Проектні сценарії (scenarios).

• Кваліфікаційні вимоги (competencies).

• Професійні навики (proficiencies).

 

2) Оцінювання:

1. Вимірювання знань, умінь, здібностей (measure knowledge, skills, abilities).

2. Аналіз невідповідностей (analyze gaps).

3. Створення учбових планів (create learning plans).

 

3) Коригування:

 

1. Навчання (train).

2. Моніторинг прогресу (track progress).

 

4) Осмислення:

 

1. Аналіз результатів (review results).

2. Управління знаннями (manage knowledge).

 

Цей процес повинен бути безперервним та ітеративним. Такий підхід до підготовки

 

може бути застосований як у великих, так і в малих проектах і організаціях. Він допомагає підняти на належний рівень знання, уміння і здатності проектних команд, організацій і окремих співробітників при роботі над різними завданнями.

 

Простим підходом до Управління підготовкою є оцінка знань і необхідне їх коригування за допомогою навчання і повторної оцінки. Він зазвичай цілком задовольняє потреби малих і/або короткострокових проектів. Проте, якщо організація бажає отримати максимальну віддачу від інвестицій в підвищення професійного рівня, необхідно реалізувати процес Управління підготовкою повною мірою, що включає визначення необхідних професійних навиків, оцінювання результатів коригування і моніторинг всього існуючого професійного потенціалу.

 

Рисунок 32. Кроки процесу Управління підготовкою

 

140


Превентивне Управління підготовкою

 

Зазвичай на початку проекту відсутнє повне розуміння того, які професійні навики буде потрібно від співробітників, що працюють над проектом. Як наслідок, проектні групи часто лише реагують на ситуацію, що склалася, а не готують заздалегідь своїх членів до вирішення виникаючих проблем. Іншими словами, робота над відповідністю професійного рівня існуючим вимогам починає вестися лише тоді, коли ситуація в проекті стає критичною. При цьому доводиться або користуватися послугами інших компаній, здатних допомогти справитися з виниклими проблемами, або додатково наймати фахівців з потрібною кваліфікацією, або взагалі закривати проект.

 

Метою дисципліни Управління підготовкою є надання як окремим співробітникам, так і колективам методів, що дозволяють постійно знайомитись з новими технологіями. Ця дисципліна служить основою для структурованої превентивної роботи над проблемами підготовки колективу, виникнення яких ймовірно при впровадженні нових технологій або при виконанні поточних завдань супроводу рішень. Визначення кваліфікаційних вимог і необхідних професійних навиків допомагає в плануванні і бюджетуванні навчання, що забезпечує успіх проекту.

 

Розуміння того, як різні проектні сценарії і різноманіття умінь і навиків відповідають робочим ролям, допомагає опису кваліфікаційних вимог, що пред'являються до співробітників. Завчасне проведення цієї роботи забезпечує превентивний підхід до аналізу сильних і слабких сторін проектної групи і дає можливість заздалегідь розробити стратегічно ефективні учбові плани підготовки як окремих співробітників, так і всієї проектної групи.

 

Превентивний підхід до Управління підготовкою характеризується також виявленням знань, умінь і здібностей окремих працівників, і колективним взаємозбагаченням всіх членів команди. Обмін знаннями може відбуватися під час повсякденного спілкування між колегами. Такий обмін істотно підвищує віддачу від інвестицій в навчання.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 264; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!