Пр.3: Гнучкість та готовність до змін



 

У пріоритетах проектів, виробничих процесах і окремих ресурсах можуть відбуватися непередбачені й істотні зміни. В таких умовах успішна діяльність обов'язково повинна базуватися на високому рівні готовності з боку проектних груп.

 

"Гнучкість" (readiness agility) означає проходження процедури превентивного Управління підготовкою і заохочення окремих співробітників і проектних груп до динамічного засвоєння знань і умінь, необхідних для досягнення своїх професійних цілей.

 

Для цього можуть бути використані теоретичні заняття, наставництво досвідченіших співробітників над новачками, навчання на практиці, тощо. Ігнорування будь-якого з цих аспектів дисципліни Управління підготовкою може привести до підвищених ризиків і загрози провалу в роботі . Відсутність гнучкості, що досягається ефективним управлінням підготовкою і здібністю до швидкого набуття навиків, критичних для успіху – може привести організацію до втрати бізнес- можливостей і відставанню в конкурентній боротьбі.

 

Ключові концепції

 

Наступні концепції визначають установки (mindsets), зазвичай характерні для колективів, що успішно здійснюють Управління підготовкою.

 

Інвентаризація наявних знань

 

Знання і досвід співробітників мають два аспекти цінності: висока кваліфікація фахівця приносить вигоду як йому самому, так і організації в цілому.

Проте віддача (як для співробітника, так і для підприємства) від індивідуальних знань і досвіду зменшується, якщо вони не сприйняті і не оцінені на рівні всього колективу. Це відбувається, наприклад, коли організація не надає належного значення певному типу

 

138


індивідуальних знань або не має методик оцінки їх рівня. Тому оцінка і управління знаннями

 

– ключові концепції дисципліни Управління підготовкою MSF.

 

Організація може підвищувати свою підготовленість, виявляючи і використовуючи наявні знання. Деяка конкретна стратегія управління знаннями повинна втілювати цю ідею інвентаризації знань в життя.

 

Прагнення до самовдосконалення

 

Прагнення до самовдосконалення (willingness to learn) – це прихильність ідеї невпинного саморозвитку. Це необхідна умова придбання знань і обміну ними.

 

Підготовка повинна бути перманентним процесом

 

Щоб робота над підвищенням кваліфікації привела до бажаних результатів, необхідно зробити її явною, планованою діяльністю, виділяючи для неї, наприклад, певний час в календарному графіку.

 

Випробувані методики

 

Наступні випробувані методики дозволяють забезпечити безперервність і успішність підготовки.

 

Планування підготовки

 

Подібно до будь-якої іншої роботи, планування підготовки своєї команди є ключовим чинником її успіху. Превентивно специфікуючи необхідний рівень підготовки, можна визначити бюджет навчання або стажування, завчасно знайти ресурси і виділити в календарному графіку необхідний для підготовки час. Плани підготовки всіх ролевих кластерів компонуються в загальний план підготовки проектної команди. Без проведення планування Управління підготовкою може бути не адекватним. Зрештою, це приведе до появи істотних прогалин в кваліфікації персоналу, що може бути загрозливим для проекту і вести до підвищених ризиків або навіть провалу проекту.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 322; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!