За відповідністю чинному законодавству



1. Легальні - формуються за рахунок доходів, отриманих від законної діяльності, що супроводжуються сплатою податків, платежів та зобов’язань.

2. Нелегальні (тіньові) – за рахунок здійснення забороненої законом діяльності.

 

За ступенем регулювання

1. Регульовані - визначаються політикою держави і мають фіксований розмір

2. Нерегульовані (вільні) - залежать від мотивів, потреб та спроможностей економічних агентів. У змішаній економіці нерегульованими є кошти населення, формування яких залежить від рівня доходів, видатків та інфляції у країні, регульованими, відповідно, кошти інших суб'єктів.

Класифікація джерел національного інвестиційного потенціалу:

 

 

11. Економічна модель майбутнього України.

 

На думку багатьох науковців, економічною моделлю майбутнього України повинен стати народний капіталізм, оснований на розвитку соціально-орієнтованої ринкової економіки.

Основні засади моделі народного капіталізму, основаного на розвитку соціально-орієнтованої ринкової економіки:

1)Тип власності: Приватна власність у різних її формах (індивідуальна, сімейна, партнерська, кооперативна, публічна, акціонерна та ін.).

2)Характер ринку: Вільний ринок, що діє за об’єктивними законами і за загальними рамковими правилами, встановленими центральною владою та органами місцевого самоврядування.

3)Роль держави: Створення рівних умов для вільного розвитку підприємництва, підтримка малого та середнього бізнесу, вирівнювання економічними методами норми прибутку в різних галузях і сферах економіки.

4)Мотивація: Забезпечення економічної незалежності та життєстійкості суб’єктів господарювання завдяки власним доходам, що постійно зростають.

5)Головна мета: Формування у країні ефективної економіки й потужного середнього класу, що дає змогу задовольнити на розширеній основі індивідуальні потреби всіх громадян.

Модель народного капіталізму відрізняється від інших ек. моделей тим, що передбачає:

1) звуження меж державної власності на засоби виробництва, національний дохід, фінансово-кредитні інститути, об’єкти інтелектуальної власності тощо;

2) відчутне обмеження і зміну ролі сфери національного регулювання;

3) перерозподіл національного доходу на користь різних верств населення;

4) значне скорочення витрат ресурсів (людських, фінансових, матеріальних) для забезпечення розширеного відтворення;

5) розкріпачення підприємницької ініціативи громадян, здобуття ними капіталу та відповідних доходів.

Переорієнтація розвитку економіки України на економічну модель народного капіталізму, основаного на розвитку соціально-орієнтованої ринкової економіки, дозволить здійснити ривок на шляху розбудови цивілізованої, заможної, конкурентоспроможної країни у глобалізованому світі. Саме тому ця модель повинна стати економічною моделлю майбутнього України.

 

12. Основні види інвестицій

Інвестиції - довгострокові вкладення капіталу (грошей) у підприємницьку діяльність з метою одержання певного доходу; господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно. Інвестиції поділяються на капітальні, фінансові та реінвестиції. З метою обліку, аналізу та планування інвестиції класифікуються за різними ознаками: За об'єктами вкладень розрізняють реальні та фінансові інвестиції. Під реальними інвестиціями розуміють вкладення коштів у реальні активи: як матеріальні, так і нематеріальні (інноваційні інвестиції). Під фінансовими інвестиціями розуміють вкладення коштів у різні фінансові активи, серед яких найбільш значну частку посідають вкладення у цінні папери. За характером участі в інвестуванні розрізняють прямі і непрямі інвестиції. Під прямими інвестиціями розуміється безпосереднє вкладення коштів інвестором в об'єкти інвестування. Під непрямими інвестиціями розуміється інвестування, опосередковане іншими особами (інвестиційними або фінансовими посередниками). За періодом інвестування розрізняють короткострокові та довгострокові інвестиції. Під короткостроковими інвестиціями розуміють звичайно вкладення капіталу на період не більше одного року (наприклад, короткострокові депозитні внески, купівля короткострокових ощадних сертифікатів тощо). Під довгостроковими інвестиціями розуміють вкладення капіталу на період більше одного року. За формами власності інвесторів розрізняють інвестиції приватні (акціонерні), державні, іноземні та спільні.За регіональною ознакою розрізняють внутрішньодержавні та закордонні інвестиції. Під внутрішніми інвестиціями розуміють вкладення коштів у об'єкти інвестування, розміщені в межах даної країни. Під інвестиціями за кордоном (іноземні інвестиції) розуміють вкладення коштів у об'єкти інвестування, розміщені за межами даної країни. Капітальна інвестиція — це витрати на будівельно-монтажні роботи, придбання будівель або їх частин, обладнання, інструменту, інвентарю, інші капітальні роботи і витрати на проектно-пошукові роботи, геологорозвідувальні і бурові роботи, а також витрати на відведення земельних ділянок і переселення у зв’язку з будівництвом, на підготовку кадрів для підприємств, що будуються та ін.

 

 

13. Основні макроекономічні показники розвитку протягом 1991-2006 років

 

Системанаціональнихрахунків (СНР) – цесистемавзаємопов'язанихпоказниківікласифікацій, яківикористовуютьсядляописуваннятааналізунайзагальнішихрезультатівіаспектівекономічногопроцесунамакрорівні. СНРсформульованавкатегоріяхітермінахринковоїекономіки, їїконцепціїтавизначенняпередбачають, щоекономіка, описаназаїїдопомогою, функціонуєнаосновідіїринковихмеханізмівтаінститутів.

ГоловнимпоказникомприрозробціСНР, основнимпоказникомрезультатівекономічноїдіяльностінамакрорівнієваловийвнутрішнійпродукт (ВВП),якийхарактеризуєсукупнуринковувартістькінцевихтоварівіпослуг, виробленихпідприємствами, організаціямитаустановамивпоточномуперіодінаекономічнійтериторіїкраїни.

Щобматиуявленняпродоходи, якіотримуютьрезидентиданоїкраїниузв'язкузїхньоюучастюувиробництвіВВПданоїкраїнитачастковоВВПіншихкраїн,потрібноВВПданоїкраїнизменшитинавеличинудоходів, яківиплачуютьсянерезидентам, тадодатианалогічнідоходи, якіотрималирезидентицієїкраїниіз-закордону. Колимивнесемоціпоправки, тоотримаємопоказникваловогонаціональногопродукту (ВНП). УпереглянутомуваріантіСНР 1993 рокуВНПназиваєтьсяваловимнаціональнимдоходом (ВНД).

Тобто, ВНП – це „все”, щостворенерезидентамиданоїекономіки, аВВП – це „все”, щостворенетериторіальновмежахданоїкраїни (незалежновідтого, іноземцями, чирезидентами).

Окрімназванихосновних(ВВП – ВНП (ВНД)), існуєцілийрядіншихвзаємопов'язанихпоказниківнаціональногорахівництва. ВсівонирозраховуютьсянаосновіВВПівикористовуютьсязтієючиіншоюметоюмакроекономічногоаналізу.

Чистийвнутрішнійпродукт (ЧВП)можнаотриматиізВВП, колийогозменшитинавеличинуамортизаційнихвідрахувань:

ЧВП=ВВПАмортизаційнівідрахування.

Національнийдоход (НД) – сукупнийдоходвекономіці, якийотримуютьвласникифакторіввиробництва (праці, капіталу, землі) – можнаотримати, колипоказникЧВПзменшитинавеличинучистихнепрямихподатківнабізнес:

НД=ЧВПЧистінепряміподаткинабізнес,

або

НД=ЧВПTН.

Національнийдоход – цесумафакторнихдоходіввідпраці, землітакапіталузарік:

НД= W + R + i +π.

Показникособистогодоходу (ОД)можнаотримати, коливіднаціональногодоходувіднятивнескинасоціальнестрахування, нерозподіленийприбутоккорпорацій, податкинаприбутоккорпораційідодатисумутрансфертнихплатежів. Необхіднотакожвіднятичистийпроцентідодатиособистідоходи, отриманіувиглядіпроцента.

Використовуванийдоход (ВД), абодоходкінцевоговикористання, розраховуєтьсяшляхомзменшенняпоказникаособистогодоходунасумуприбутковогоподаткузгромадянтадеякихнеподатковихплатежівдержаві:

ВД=ОДПрибутковийподатокНеподатковіплатежідержаві.

Такожвартозауважити, щопідприбутковимподаткомчасторозуміютьособистіприбутковіподатки, податкинаособистемайнотаподаткинаспадщину. Цедоход, якийзалишаєтьсяурозпорядженнідомогосподарств. Вінвикористовуєтьсянаспоживанняізаощадження.

 

В Україні протягом 1995–2004 рр. обсяги промислового виробництва збільшилися на 40 %, майже вдвічі зросла продуктивність праці. Економічні трансформації, створення ринкових засад функціонування і розвитку, зміни форм власності разом з організаційною реструктуризацією підприємств (понад 90 % підприємств мають недержавну форму власності) істотно змінили можливості розвитку промислового комплексу . Якщо темп зростання реального ВВП у 2004 р. становив 12,15 % (у 2003 р. - 9,6 %), а темп зростання обсягу промислового виробництва — 12,5 % (у 2003 р. — 15,8 %), то в 2005 р. він був рекордно низьким — 2,7 % . Спостерігалось уповільнення промислового виробництва на фоні зростання реального ВВП, що свідчить про відсутність стабільного процесу використання НТП галузей промисловості.

(http://inventure.com.ua/main/analytics/barometer/makroekonomicheskii-monitoring)

Макроэкономические показатели Единица измерения 2004 2005 2006 2007 2008 2009

2010


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 207; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!