Вплив швидкості і напрямку руху пари



Збільшення швидкості пари до 10 м/с майже не впливає, а якщо взаємний рух пари і плівки конденсату зверху вниз співпадає, то плівка конденсату стає тоншою, а коефіцієнт тепловіддачі зростає.

Якщо пара рухається назустріч плівці конденсату, то вона гальмує плівку конденсату і α зменшується, але при високій різниці швидкостей пара зриває пару конденсату і коефіцієнт тепловіддачі зростає.

Вплив некомпенсованих газів

Наявність газів, що не конденсуються повітрям ( домішки SO2, SO3) негативно позначаються на величині α. Під час конденсації біля стінки збираються гази, що не конденсуються і вони відокремлюють поверхню плівки конденсату від пари, при цьому різко падає α, тому в конденсаторі завжди встановлюють газові відтяжки, щоб видаляти неконденсовані гази з парового простору.

Вплив компоновки поверхні

Вплив компоновки поверхні відіграє істотну роль при конденсації:

H/d=50, то αГВ=1,67

H/d=10, то αГВ=1,14

H/d=6,5, то αГВ=1,1

αГ – горизонтальне; αВ – вертикальне.

Тобто зі збільшенням відношенням H/d, то краще розташувати поверхню горизонтально. Якщо мова йде про конденсацію на пучках труб ( а це відбувається в теплообмінних апаратах), тоді при горизонтальному розташуванні труби, які знаходяться нижче , знаходяться під дією потоку конденсату, що стікає з вищих труб, що погіршує тепловіддачу.

Променевий теплообмін

Носіями променевої енергії є електромагнітні хвилі. Світлові хвилі мають довжину 0,4…0,8 мкм, а теплові ( тобто інфрачервоні) 0,8-800мкм.

Особливості теплового випромінювання

На гарячому тілі випромінювачі, теплова енергія перетворюється в енергію електромагнітних хвиль, а на поглиначі (тобто холодному тілі) – в теплову енергію. Таким чином подвійне перетворення енергії. Теплове випромінювання відбувається і у абсолютному вакуумі. Поширюється прямолінійно.

Складний теплообмін

На практиці тепло передається шляхом якихось двох чи трьох видів (теплопровідність, конвекція, променеве випромінювання), як правило результат сукупності дії приписують одному із явищ, яке є головним. Вплив решти видів переносу теплоти, відобразиться лише на кількісній характеристиці основного виду переносу теплоти. Процес переносу теплоти, між твердою стінкою і оточуючим середовищем є результат сумісної дії конвекції і теплового випромінювання – це і є так званий складний теплообмін, кількісною характеристикою якого є процес тепловіддачі:

,

де  - коефіцієнт тепловіддачі за рахунок конвекції, а  - коефіцієнт тепловіддачі за рахунок променевого випромінювання.

Якщо приймемо температуру оточуючого середовища Тр, а температуру стінки Тс, то густина теплового потоку, який віддається стінці складе:

Цей коефіцієнт показує яка кількість теплоти віддається від оточуючого середовища до стінки площею 1 м2 за 1 с, при різниця температур між середовищем і стінкою 1 0С:

,

де  - степінь чорноти тіла, с0 – коефіцієнт випромінювання абсолютно чорного тіла.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 246; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!