Редагування даних в осередку. Введені дані можна редагувати двома способами.



1. Виділити осередок і відредагувати її вміст в рядку формул (заздалегідь клацнувши по рядку формул) (Рис. 12.).

 

 

Рис. 12.

2. Редагування вмісту безпосередньо в осередку. Для цього необхідно або двічі клацнути по активному осередку або натиснути клавішу F2.(рамка навколо осередку змінюється і з'являється текстовий курсор (, який можна перемістити в потрібне місце і внести зміни) (Рис. 13.).

 

Рис. 13.

Автоматизація введення даних. Оскільки таблиці часто містять дані, що повторюються або однотипні, програма Excel містить засоби автоматизації введення. До засобів, що представляються, належать: автозавершення, автозаповнення і автозаповнення формулами.

Автозавершення.Для автоматизації введення текстових даних використовується метод автозавершення. Його застосовують при введенні в осередки одного стовпця текстових рядків, серед яких є ті, що повторюються. В ході введення текстових даних в черговий осередок програма перевіряє відповідність введених символів рядкам, наявним в цьому стовпці вище. Якщо виявлений однозначний збіг, введений текст автоматично доповнюється (Рис.14.). Натиснення клавіші {Enter} підтверджує операцію автозавершення, інакше введення можна продовжувати, не обертаючи уваги на пропонований варіант.

 

 

Рис. 14.

Автозаповнення числами.При роботі з числами використовується метод автозаповнення. У правій нижньому куті рамки поточного осередку є чорний квадратик – маркер заповнення. При наведенні на нього покажчик миші набуває форми тонкого чорного хрестика (Рис. 15.).

Рис. 15.

Перетягання маркера заповнення розглядається як операція «розмноження» вмісту осередку в горизонтальному або вертикальному напрямі. Якщо вміст осередку містить число, то при перетяганні маркера відбувається копіювання осередків (Рис. 16.) або їх заповнення арифметичною прогресією. Для вибору способу автозаповнення слід проводити спеціальне перетягання з використанням правої кнопки миші. Спосіб заповнення необхідно вибрати в меню, що відкрилося (Рис. 17.).

 

 

Рис. 16.

 

 

Рис. 17.

Якщо вибрати пункт Заповнити, то всі осередки діапазону A1:A5 будуть заповнені числами 1,2,3,4,5 (Рис. 18.)

 

 

Рис. 18.

Якщо потрібний складніший закон зміни послідовності значень, процедура декілька ускладнюється. Щоб точно сформулювати умови заповнення осередків, слід дати команду Правка ® Заполнить ® Прогрессия. У діалоговому вікні, що відкрилося, Прогресія (Рис. 19.) вибирається тип прогресії, величина кроку і граничне значення. Після клацання по кнопці OK програма Excel автоматично заповнює осередки відповідно до заданих правил.

 

Рис. 19.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 332; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!