II.3 Операційна система Windows



 Дана операційна система має особливі засоби оформлення робочого середовища. Ці засоби дозволяють зробити роботу з системою і її застосуваннями наочною і виразною.. Вони забезпечують комфорт і зручність в роботі, а значить, впливають на продуктивність праці.

Інтерфейс користувача. Робочий стіл і панель завдань – це ядро інтерфейсу користувача системи Windows.

Робочий стіл Windows. Стартовим екраном є системний об'єкт, званий Робочим столом.

 

 

Робочий стіл – це графічне середовище, на якому відображені об'єкти і елементи управління Windows. Все з чим ми маємо справу, працюючи з комп'ютером в даній системі, можна віднести або до об'єктів, або до елементів управління. У початковому перебуванні на Робочому столі можна спостерігати декілька екранних значків і Панель задач. Значки – це графічне представлення об'єктів., а Панель задач – один з основних елементів управління.

II.3.1. Управління Windows

 У Windows велику частину команд можна виконувати за допомогою миші. З мишею пов'язаний активний елемент управління – покажчик миші. При переміщенні миші по плоскій поверхні покажчик переміщається по Робочому столу, і його можна позиціонувати на значках об'єктів або на пасивних елементах управління додатків.

Основні прийоми управління мишею:

- Клацання (швидке натиснення і відпуск лівою кнопкою миші);

- Подвійне клацання – два клацання, виконані з Рисим інтервалом часу між ними:

- Клацання правою кнопкою ;

- Перетягання ( виконується шляхом переміщення миші при натиснутій лівій кнопці, зазвичай супроводиться переміщенням екранного об'єкту, на якому встановлений покажчик миші);

- Простягання миші ( виконується як і перетягання, але при цьому відбувається зміна форми екранного об'єкту;

- Спеціальне перетягання – виконується за допомогою правої клавіші;

- Зависання - наведення покажчика миші на значок об'єкту або елемент управління і затримка його на деякий час ( при цьому зазвичай на екрані з'являється спеціальна спливаюча підказка, що коротко характеризує властивості об'єкту).

Значки і ярлики. Значок є графічним представленням об'єкту. Те, що ми робимо із значком, фактично ми робимо з об'єктом.

Значки — це Рисенькі Рисюнки, що позначають програми, файли, теки і інші об'єкти. При першому запуску Windows на робочому столі є як мінімум один значок: корзина (детально див. нижчий).

Приклади значків робочого столу

 

Ярлики ж є тільки покажчиком на об'єкт. Для користувача прийоми роботи із значком і ярликом нічим не відрізняється від прийомів роботи з ярликом. Ярлик можна пізнати по стрілці на його значку.

 

Значок папки (злівава) и ярлик (справа)

 

Панель задач. Одним із значних поліпшень призначеного для користувача інтерфейсу є Панель задач:

 

 Можна сказати, що Панель задач служить для зберігання активних завдань - тобто тих, які запустили подвійним клацанням на піктограмі, теки, документа або програми. Кожному застосуванню або теці на панелі завдань відповідає окрема кнопка. Це надає зручний спосіб перемикання в будь-яке активне застосування шляхом клацання по відповідній кнопці.

Як правило, панель завдань знаходиться в низу екрану.

Головне меню. На панелі завдань знаходиться також кнопка Пуск, яка викликає Головне меню Windows:

і яке містить наступні команди:

- Програми;

- Документи;

- Налаштування;

- Пошук;

- Довідка;

- Виконати;

- Завершення роботи.

II.3.2. Робота з вікнами.

 Вікна – один з найважливіших об'єктів Windows. Абсолютно всі операції, які ми робить, працюючи з комп'ютером, відбуваються або на Робочому столі, або в якому-небудь вікні. Існує декілька типів вікон, що відрізняються по наявності елементів управління і оформлення.:

- Вікна тек (папок);

- Діалогові вікна;

- Робочі вікна додатків; вікна довідкової системи.

Всі документи і програми зберігаються в теках. Теки діляться на два види: файлові і об'єктні. Файлові теки є зображенням каталогів на диску, а об'єктні є зображенням логічних і фізичних пристроїв комп'ютера.

Вікно теки – це контейнер, вміст якого графічно відображає вміст теки. Будь-яку теку можна відкрити в своєму вікні.

Елементи вікна. Хоча вміст кожного вікна індивідуальний, у всіх вікон є щось загальне. Перш за все, вікна завжди з'являються на робочому столі — основній робочій області екрану. Крім того, майже у всіх вікон є одні і ті ж основні елементи.

Вікно теки містить наступні обов'язкові елементи:

· Рядок меню. Містить елементи - пункти Меню (1):


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 336; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!