Тема: Основні вимоги до будівель і споруд, які передбачаються для монтажних робіт



Промисловою будівлею називаються побудови, в яких розміщується обладнання, передбачене для виробництва і створення необхідних умов праці для обслуговуючого персоналу.

Промислові будівлі розрізняють по призначенню на:

· виробничі (в яких виробляють товарну продукцію);

· допоміжні (електростанції, лабораторії, ремонтні майстерні).

Промислові будівлі і споруди проектуються по будівельних нормах СНіП М2-72 та правилам і нормам техніки безпеки і промислової санітарії, для проектування і експлуатації пожежо і вибухонебезпечних виробництв, згідно з якими всі виробництва розділяють за ступенем пожежної небезпечності на 6 категорій (А, Б, В, Г, Д, Є).

До вибухонебезпечних відносять виробництва де можуть виникати вибухонебезпечні суміші в об’ємі, що перевищує 5% об’єму приміщення.

 

Монтажні механізми і інструменти

При монтажу тяжкого обладнання виконуються такелажні роботи, що складаються з вантажно-розвантажувальних операцій, переміщення вантажу, а також його підйому з установкою та закріпленням на фундаменті.

Для виконання монтажних робіт застосовують механізми, що передбачені проектом виконання робіт. Вибір механізмів залежить від конструкції, маси і габаритів обладнання. Для цього можуть застосовуватись стрілові і баштові крани, металеві мачти та ін. пристрої. Для виконання монтажних операцій застосовують лебідки, блоки, поліспасти, талі та ін. пристрої.

Підвішування грузів проводиться за допомогою стропів, які являють собою відрізки м'яких канатів з пристроями для захвата вантажу.

Для кріплення стропів на апаратах повинні бути приварені скоби, ложені штуцери. При будівництві і монтажу об’єктів більше 90% монтажних робіт виконуються за допомогою вантажопідйомних машин і механізмів. Найбільшого розповсюдження отримали самохідні стрілові крани, великої вантажопідйомності, висоти підйому вантажу, і високою маневреністю.

 

Монтаж технологічного обладнання

Вибір засобів виконання монтажних робіт і механізмів, що будуть використовуватись, залежить від конструкції, маси і габаритів обладнання. При монтажі сосудів теплообмінної колонної арматури застосовується метод ковзання, повороту навколо шарніру і вижимання. Рис 2. Схеми монтажної колонної апаратури.

Випробування установок і підготовка їх до експлуатації  

Після закінчення монтажно-збиральних робіт всі апарати і машинне обладнання випробовують. Спочатку проводять підготовчі роботи, пов’язані з оглядом і перевіркою стану всіх вузлів і частин апарату. При цьому звертають особливу увагу на наявність арматури, приладів, кришок, заглушок, болтів, прокладок та ін. деталей, що забезпечують герметичність системи.

В програму випробувань входять гідравлічне або пневматичне випробування апаратів разом з трубопроводами на тиск, який вказаний в проекті. При випробуваннях перевіряють герметичність і надійність роботи вентилів, клапанів, кранів та ін. арматури, а також щільність всіх роз'ємних з'єднань. Роботу приводних механізмів перевіряють на холостому ходу на протязі обумовленого в проекті часу.

Підготовка тепломасообміну установок включає перевірку витрат теплоносіїв, їх температур на вході і на виході, тиск в робочих сосудах і трубопроводах. При цьому звертають увагу на легкість і надійність управління технологічними процесами.

Результати випробувань, виявлені дефекти, недоробки та ін. зауваження заносять в акт випробувань на кожну машину і апарат окремо. Теплообмінні установки вважаються прийнятими в експлуатацію після підписання акту з боку представників монтажної організації та замовника.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 193; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!