Тема 7. Особливості проведення екскурсій за різною тематикою.



 

Особливості проведення оглядових екскурсій по місту.

Ці екскурсію користуються найбільшою популярністю серед екскурсантів. Як правило оглядові екскурсії по місту розраховані на 3-4 години і дають можливість цілісно і узагальнено ознайомитися з містом, відчути його своєрідність та індивідуальність, побачити пам’ятки, дізнатися про його історію та сучасне життя.

Тематику екскурсій містом визначають його характерні риси, його минуле і сучасність.

Розрізняють багатопланові (торкаються кількох тем і дають загальне уявлення про місто) та однопланові (історичні, архітектурні, літературні тощо).

При створенні оглядових екскурсій по місту перевага віддається підтемам, які визначають обличчя міста. До цих підтем можна віднести: виникнення міста, історія його розвитку та забудови, особливості планування і архітектурні пам’ятки, розвиток міста на сучасному етапі.

В оглядову екскурсію необхідно включати:об’єкти які безпосередньо допомагають розкрити тему екскурсії, які мають велике інформаційне навантаження, унікальні та популярні об’єкти.

Оглядові міські екскурсії будуються за тематико-хронологічним принципом.

Маршрут повинен мати послідовний показ об’єктів з метою розкриття всіх підтем і логічного викладу їх змісту. Об’єкти які можуть бути розташовані далеко від основного маршруту (30-40 хв. переїзд), але мають значний інтерес для екскурсантів включати в екскурсію недоцільно. Рекомендовано включати в маршрут відвідування музеїв (екскурсія в музеї триває 30-40 хв.). бажано щоб місто і музей показував один екскурсовод.

Структура оглядової екскурсії по місту звичайна: вступ, основна частина, висновки і відповіді на запитання. Складним елементом в оглядовій екскурсії містом мають логічні переходи, які пов язують підтеми.

Оглядова екскурсія вимагає від екскурсовода різнобічних знань і володіння методичними прийомами її проведення.

В оглядовій екскурсії використовують такі прийоми показу: попередній огляд, зорова реконструкція, екскурсійний аналіз, порівняння. Щодо прийомів розповіді – екскурсійна довідка, опис, цитування.

Оглядові екскурсії по місту необхідно постійно оновлювати і вони займають найбільшу частку в структурі екскурсійного обслуговування.

Екскурсії на історичну тематику.

Вони користуються найбільшою популярністю серед тематичних екскурсій. За змістом вони поділяються на археологічні, історико-краєзнавчі, етнографічні, воєнно-істричні.

Маршрут екскурсії будується на хронологічному чи тематико-хронологічному принципі. Екскурсія повинна ґрунтуватися на достовірних документальних матеріалах.

Екскурсійні об’єкти є багатоплановими. Часто крім архітектурного значення включають ще мистецтвознавче. Тому крім історичного аналізу необхідно давати також мистецтвознавчий аналіз цих об’єктів . Екскурсовод повинен розбиратися в архітектурних стилях і вміти показувати деталі і особливості в оздобленні споруд, але головна увага повинна приділятися історичним подіям, пов’язаним з пам’яткою.

Основні методичні прийоми: зорова реконструкція, локалізація подій, цитування, наочність з портфеля екскурсовода.

Екскурсії на архітектурну тематику.

Архітектурні екскурсії поділяються на: присвячені показу пам яток архітектури певного періоду, творчості архітектора, знайомлять з плануванням і забудовою міст, екскурсії в райони новобудов.

При проведенні екскурсії особливе значення має вибір місця для розташування групи екскурсантів біля об’єкта показу. Показ починається з попереднього перегляду, потім переходить до його аналізу (історичний, мистецтвознавчий). Показується зв'язок функціонального призначення споруди, її конструктивних особливостей та естетичного значення, зв'язок архітектурного пам’ятника з ландшафтом.

В архітектурні екскурсії включають давні міста, архітектурні ансамблі і комплекси, житлові та адміністративні, громадські споруди тощо.

Важливу роль відіграє володіння екскурсоводом термінології.

До основних методичних прийомів належать: зорова реконструкція, порівняння, архітектурний, мистецтвознавчий та історичний аналіз, прийом руху.

Під час екскурсії у екскурсантів повинен сформуватися єдиний художній образ архітектурної пам’ятки.

Архітектурний стиль – це стійке поєднання ідейного змісту, творчих принципів, образної системи і художніх прийомів, які характеризують архітектуру певного часу.

Архітектурні стилі:

- Візантійський – відповідає добі становлення перших європейських держав

- Романський – добі феодалізму

- Готичний – добі розвитку міст

- Ренесанс – добі заснування сучасної держави

- Барокко - це доба становлення держави

- Рококо – доба абсолютизму

- Ампір – доба французької та пов’язаної з нею європейської революції кінця 18 першої половини 19 ст

- Еклектизм – доба буржуазії в другій половині 19 ст.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 450; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!