Подання заяви про порушення справи про банкрутство боржника.



Постанова про порушення справи про банкрутство

• Призначення керівника майном;

• Призначення дати проведення підготовчого засідання суду;

• Введення мораторія на задоволення вимог кредиторів.

Підготовче засідання арбітражного суду

• Оцінка відповіді боржника;

• Призначення проведення експертизи фінансового стану підприємства;

• Визначення ознак неплатоспроможності боржника;

• Зобов'язання позивача подати в офіційних друкованих виданнях оголошення про порушення справи про банкрутство;

• Визначення: дати складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів; дати попереднього засідання, дати скликання перших загальних зборів кредиторів;

• дати засідання суду, на якому буде прийнято постанова про санацію боржника або про визнання його банкрутом.

Попереднє засідання арбітражного суду

• Розгляд реєстру вимог кредиторів і вимог, по яких були заперечення боржника і які не були внесені в реєстр;

• Визначення розміру визнаних судом вимог кредиторів, включених розпорядником майна в реєстр вимог кредиторів і затвердження реєстру.

Проведення зборів кредиторів і створення комітету кредиторів Звернення в арбітражний суд з наступними питаннями:

• Початок процедури санації;

• Складання мирової угоди;

• Визнання боржника банкрутом і початок ліквідаційної процедури.

Заключне засідання арбітражного суду

• Постанова про проведення санації боржника і призначення керівника санацією;

• Постанова про складання мирової угоди;

• Постанова про визнання боржника банкрутом і початок ліквідаційної процедури.

3.Процедура розпорядження майном.

З метою забезпечення майнових інтересів кредиторів у судовому провадженні зі справи про банкрутство господарський суд встановлює процедуру розпорядження майном боржника з призначенням розпорядника майна вже в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство або в ухвалі, прийнятій на підготовчому засіданні.

Виконуючи свої повноваження, розпорядник майна може:

—розглядати разом із посадовими особами боржника копії заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли до господарського суду у зв'язку з порушенням справи про банкрутство;

—вести реєстр вимог кредиторів;

—вживати заходи для захисту майна боржника.

4.Публікація.

З метою встановлення всіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на підготовчому засіданні виноситься ухвала, в якій заявник зобов'язується подати до офіційних друкованих органів у десятиденний строк за його рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство.

Публікація розміщується в офіційних друкованих засобах інформації.

Опублікування оголошення про порушення справи про банкрутство має важливі наслідки - кредитори боржника, проти якого порушено справу про банкрутство, мають право подавати заяви з грошовими вимогами до такого боржника. При цьому не має значення, чи настав строк виконання зобов'язань.

5. Виявлення кредиторів і інвесторів.

Кредитори у місячний строк з дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення справи про банкрутство подають у господарський суд письмові заяви про грошові вимоги до боржника, а також документи, що їх підтверджують.

6. Підготовче засідання.

Проведення підготовчого засідання повинно відбуватися не пізніше ніж на тридцятий день з дня прийняття заяви про порушення справи про банкрутство.

У підготовчому засіданні суддя оцінює подані документи. Заслуховує пояснення сторін, розглядає обґрунтованість заперечень боржника щодо вимог кредиторів.

На цій стадії здійснення провадження у справі про банкрутствогосподарський суд може припинити провадження, якщо:

—боржник не включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій або до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності;

—подано заяву про визнання банкрутом ліквідаційної або реорганізаційної юридичної особи;

—у провадженні господарського суду є справа про банкрутство того ж боржника;

—укладено та затверджено мирову угоду;

—боржник виконав усі зобов'язання перед кредиторами;

—кредитори не висунули вимог до боржника після порушення провадження у справі про банкрутство за завою боржника.

7. Мораторій.

Одним із найефективнішим засобів збереження майна боржника у справі про банкрутство е запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів. Мораторій запроваджується на задоволення вимог кредиторів, строки виконання яких настали до подання заяви про порушення справи про банкрутство. Як правило, мораторій запроваджується одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів не поширюється на виплату заробітної плати (це передбачено у листі Вищого господарчого суду України від 10.08.2000р. №01-8/413 „Про деякі питання правил застосування окремих норм чинного законодавства у вирішенні спорів"), аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторського гонорару, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов’язаннями боржника у процедурах розпорядження майном боржника та санації. Крім того, дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів, які здійснює керуючий санацією, згідно з затвердженим планом санації, або ліквідатор у ліквідаційній процедурі.

Дія мораторію завершується з припиненням провадження у справі про банкрутство.

8. Попереднє засідання господарського суду.

Попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше як через три місяці після проведення підготовчого засідання суду.

Основною подією в цьому засіданні є затвердження реєстру вимог кредиторів. Для цього на попередньому засіданні господарський суд розглядає реєстр вимог кредиторів, а також вимоги кредиторів, щодо яких були заперечення боржника і які не були включені розпорядником майна до реєстру. У засіданні також визначається розмір визнаних судом вимог кредиторів, які включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.

9. Створення органів кредиторів.

Протягом десяти днів після проведення попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повинен повідомити кредиторів, які включені у реєстр вимог кредиторів, про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення.

Збори кредиторів вважаються повноважними незалежно від кількості голосів кредиторів, які беруть участь у зборах, якщо всіх кредиторів було письмово повідомлено про час і місце проведення зборів.

10. Ліквідаційна процедура.

Ліквідаційна процедура розпочинається з моменту визнання боржника банкрутом, у разі неможливості відновити його платоспроможність або недосягнення домовленості про укладення мирової угоди.

Строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцять місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 267; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!