Вирішити фармакотерапевтичні задачі (10), виписати рецепти.



1. Протиблювотний лікарський засіб при блювоті вагітних.

2. Препарат замісної терапії при гіпоацидному гастриті.

3. Н2-гістаміноблокатор третього покоління.

4. Антацидний препарат.

5. Інгібітор Na+, К+- АТФ-ази V-го покоління.

6. Засіб, поліпшуючий репаративні процеси слизової оболонки травного каналу.

7. Засіб, що має специфічну антибактеріальну дію на Helicobacter pylori з групи пеніцилінів.

8. Прокінетик - блокатор дофамінових рецепторів.

9. Засіб з групи М-холіноблокаторів для лікування кишкової коліки.

10. Спазмолітик міотропної дії.

Ситуаційні задачі:

1. У хворого Т., 24 років зі скаргами на печію, нічний і голодний біль в епігастральній ділянці, при ендоскопічному дослідженні виявлена виразка по задній стінці цибулини дванадцятипалої кишки. Протягом тижня пацієнт отримував терапію, призначену лікарем: кларитроміцин 1 г, амоксіцилін 2 г, омепразол 40 мг/добу. До кінця сьомого дня печія і біль збереглися, але зменшились їх інтенсивність і тривалість.

Як можна підвищити ефективність першої лінії терапії? Яка подальша тактика лікаря?

2. Хворій В., 27 років, менеджер, пред'являє скарги на зміну частоти і консистенції стула (рідкий, часто водянистий), відходження з калом слизу, відчуття неповного випорожнення кишківника. Вказані скарги відмічає протягом 2 років, появу яких пов'язує з прийомом невеликих доз алкоголю, газованих напоїв, жирної їжі. Останні 2-3 місяці ці прояви з боку живота виникають практично щоденно. Неодноразово звертався до лікарів. Патології не знаходили, маса тіла стабільна. Результати обстеження з боку загального аналізу крові, сечі, біохімічного дослідження крові, колоноскопії, УЗД органів черевної порожнини патології не виявили. В калі – прихована кров, яйця глистів, паразити відсутні. Копрологія: значна кількість неперетравленої клітковини; вільний жир і вільні зерна крохмалю відсутні.

Обгрунтуйте клінічний діагноз. Дайте рекомендації по дієто- і фармакотерапії пацієнту. 

3. Хвора М., 52 років, пред'являє скарги на ниючий біль в епігастральній ділянці та лівому підребер'ї, який виникає через 10-20 хвилин після прийому жирної, смаженої, гострої їжі; ниючий біль в стегнових кістках. За даними ФГС – антральний гастрит. Виявлений H. Pylori. За даними рентгенографії – ознаки остеопорозу стегнових кісток.

Сформулюйте діагноз. Обгрунтуйте вибір фармакотерапії у даної хворої. Вкажіть методи контролю ефективності та безпеки призначеної комбінованої терапії.

4. Хворий П., 23 років поступив у стаціонар зі скаргами на печію, ниючий біль в епігастральній ділянці натщесерце, що знімається прийомом соди. При ФГС – виразковий дефект (0,7 см) по передній стінці цибулини ДПК. рН-метрія: кислотоутворююча функція шлунку середньої інтенсивності з низькими лужними резервами, холінергічний тип рецепції.

Сформулюйте діагноз. Виберіть найбільш оптимальний ЛЗ для лікування хворого, визначте режим його дозування і введення. Поясніть механізм дії. Вкажіть можливі побічні ефекти вибраного препарату.

5. Хвора С, 29 років, скаржиться на тиснучі болі в епігастрії через 1 годину після їжі, печію, відрижку кислим. При пальпації живота визначається помірна болісність в пілородуоденальній зоні. При ФГС виявлений антральний гастрит. Після додаткових обстежень була уточнена природа захворювання та призначене лікування. На фоніі прийому препаратів хвора звернулась із скаргами на потемніння калу.

Які додаткові методи обстеження необхідно провести для уточнення природи захворювання? У чому причина зміни кольору калу? Відповідь обгрунтуйте.

6. Хворій Д., 32 років, надійшов до терапевтичного відділення із скаргами на болі в епігастральній ділянці. Болі виникають вночі, а також через 30 – 60 хвилин після їжі. Зменшуються прийомом молока, після їжі. Також хворого турбують печія, відрижка кислим, блювота на висоті болю, закрепи. При об’єктивному обстеженні: астенічний тип будови тіла, ознаки вегетативної дисфункції з переважанням тонусу блукаючого нерву (холодні вологі долоні, брадикардія, схильність до артеріальної гіпотензії). Язик чистий, визначається виражена болісність при пальпації та перкусії живота.

Про яке захворювання ймовірно йдеться? Які додаткові лабораторно-інструментальні методи обстеження Ви порекомендуєте для уточнення діагнозу? Ваші рекомендації щодо можливого лікування хворого. Відповідь обгрунтуйте.

7. Хвора Ж., 40 років, звернулась в районну поліклініку із скаргами на нестійкий стул, метеоризм, болі в животі невизначеного характеру середньої інтенсивності. 10 днів тому самостійно приймала антибіотики широкого спектру дії з приводу ГРЗ. Вищезазначені скарги з’явились на сьомий день прийому антибіотиків. У анамнезі: неодноразове застосування антибіотиків, психічні стреси, гострі кишкові захворювання. При обстеженні калу: загальне зменшення кількості кишкової палички, біфідо- та лактобактерій.

Визначте попередній діагноз. Зазначте рекомендовані групи препаратів для лікування. Наведіть приклади лікарських засобів, випишіть рецепти.

В кінці заняття проводиться перевірка та аналіз результатів роботи з виставленням відповідних балів і оцінки.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 885; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!