Тема 1. Поняття видів економічної діяльності та їх класифікація



Зміст

1.1. Поняття видів економічної діяльності, їх різноманітність.

1.2. Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД), його побудова.

 

Список рекомендованої літератури:[1, 3, 16, 37, 44, 45 ].

Міні-лексикон:економічна діяльність. Вид діяльності. Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД). Основний вид економічної діяльності. Другорядний вид економічної діяльності. Галузь. Загальні відомості про особливості обліку видів економічної діяльності

Поняття видів економічної діяльності, їх різноманітність.

 

Впровадження національних стандартів бухгалтерського обліку має певні особливості на підприємствах різних галузей економіки та видів економічної діяльності, пов'язані з особливостями цих видів діяльності.

У Цивільному кодексі України визначено поняття видів економіч­ної діяльності та галузей економіки.

Економічна діяльність — це процес поєднання дій, які призводять до отримання відповідного набору продукції або послуг.

Вид діяльності має місце, коли об'єднуються ресурси (обладнання, робоча сила, технологічні засоби, сировина і матеріали) для виробниц­тва конкретної продукції або надання послуги. Вид діяльності харак­теризується використанням ресурсів, виробничим процесом, випуском продукції та наданням послуг. Один вид діяльності може складатись з одного процесу або з ряду процесів (наприклад, у будівництві, вироб­ництві транспорту тощо).

Галузь — це сукупність усіх виробничих одиниць, які беруть участь переважно в однакових або подібних видах економічної діяль­ності.

Види економічної діяльності були згруповані в нормативному документі «Класифікація видів економічної діяльності», затвердженому наказом Держстандарту України від 22.10.96 р. № 441. КВЕД гармонізовано з Класифікацією видів економічної діяльності Статистичної Комісії Європейського Союзу на рівні класів, що дозволяє ви­користовувати її для зіставлення національних статистичних даних із даними Статистичної Комісії Європейського Союзу. Для забезпечення можливості порівняння з даними Міжнародної стандартної галузевої класифікації видів економічної діяльності ООН у структурі КВЕД додано графу «Код ІSІС».

Останніми роками дія цього класифікатору подовжується тільки для визначення тарифів на страхування від нещасного випадку на ви­робництві. З метою приведення редакції КВЕД у відповідність до но­вої редакції базової міжнародної статистичної класифікації видів дія­льності NACE та перегляду окремих позицій національного рівня класифікації у зв'язку із структурними змінами в економіці України було розроблено нову редакцію КВЕД: Національний класифікатор України ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності», затверджений наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 № 375. В цьому класифікаторі, зокрема, наведено визначення ряду термінів.

Економічна діяльність— процес виробництва продукції (товарів та послуг), який здійснюється з використанням певних ресурсів: сиро­вини, матеріалів, устаткування, робочої сили, технологічних процесів тощо. Економічна діяльність характеризується витратами на виробни­цтво, процесом виробництва та випуском продукції.

Основний вид економічної діяльності — вид діяльності статистич­ної одиниці, на який припадає найбільший внесок у валову додану ва­ртість (або визначений інший критерій). При цьому, вибір показника для визначення основного виду діяльності, зазвичай, не впливає на ре­зультат. Якщо на рівні підкласу понад 50 % валової доданої вартості виробляється цим видом діяльності, то класифікація одиниці визнача­ється таким видом діяльності. У всіх інших випадках слід дотримува­тись визначених правил класифікації за методом «зверху вниз» (top down). Валова додана вартість — це вартість валової виробленої про­дукції за відрахуванням вартості витрат на сировину та матеріали, а також інших витрат проміжного споживання.

Другорядний вид економічної діяльності — будь-який інший (крім основного) вид економічної діяльності. Допоміжні види економічної діяльності — види діяльності, які здійснюються переважно у сфері об­слуговування виробництва та призначаються для використання тільки цією одиницею (управління підприємством, бухгалтерський облік, транспортування, складування, закупівля, збут, ремонт, технічне об­слуговування тощо).


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 886; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!