Питання для контролю вихідного рівня знань



МЕТОДИЧНА ВКАЗІВКА

ДО ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ ПО ЛФК

ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

 

Тема №13:Фізична реабілітація при порушеннях прикусу та вроджених аномаліях розвитку щелеп у дітей.

                                                                                  

Актуальність теми

Аномалія розвитку зубощелепної системи проявляється аномаліями розвитку зубів (прорізування, їх кількості, положення, величини і форми і структури) і щелеп (вроджені вади розвитку, порушення росту щелеп, їх деформації, неправильне розташування щелеп в черепі). Клінічні деформації і зміни зубних рядів характеризуються змінами в сагітальному, трансверсальному, вертикальному і одночасно в декількох напрямках.

Порушення функції м’язів щелепно-лицьової ділянки при аномаліях прикусу є важливою причиною формування і прогресування деформацій. Порушення координації мускулатури також може привести до диспропорції росту щелеп і інших кісток черепа. При аномаліях прикусу порушується фізіологічна рівновага м’язів навколоротової ділянки, змикання губ, функціональна зміна жувальних м’язів, знижується їх тонус, біоелектрична активність, порушується функція м’язів язика, нормальний взаємозв’язок між формою і функцією губ. При цьому спостерігаються зміни характеру дихання (переважає носо-ротовий або ротовий тип дихання), що призводить до захворювань верхніх дихальних шляхів. Ступень тяжкості порушень функцій зовнішнього дихання залежить від характеру аномалій прикусу. При аномаліях прикусу порушення жування має негативний вплив на функцію органів травлення. В залежності від виду аномалії, характеру і степеню функціональних змін мімічної, жувальної мускулатури , порушення рівноваги м’язів біля ротової ділянки, що призводить до порушення фонації. Характерної рисою порушення мови є ринофонія і ринолалія. При аномаліях прикусу в 70 % порушується постава, що зумовлюється низьким фізичним розвитком і переміщенням центру тяжіння вперед від осі корпусу і зміною положення голови. Порушення мови, зміни форми обличчя, відставання у фізичному розвитку негативно відбивається на психоемоційному стані хворого, роблять його менш комунікабельним.

Використання лікувальної фізкультури в ортодонтії обумовлено з одного боку цілеспрямованою дією на м’язи щелепно-лицьової ділянки ,що сприяє нормалізації як форми так і функції зубощелепної системи, з другого – загальною дією на фізичний розвиток, функцію системи кровообігу, органів дихання і травлення, психоемоційну сферу. Використання засобів лікувальної фізкультури найбільш ефективно в періоди молочного і змінного прикусів, коли відбувається інтенсивний ріст зубощелепної системи. Ортодонтичне і оперативне лікування аномалій зубощелепної системи без застосування засобів лікувальної фізкультури неможливе, так як усунення тільки морфологічних порушень не приводить до відновлення порушених функцій. Припинення занять лікувальною фізкультурою призводить до зниження ефективності ортодонтичного і оператьивного лікування і рецидивів аномалій.

Отже, вивчення даної теми в навчальному процесі майбутнього лікаря. є надзвичайно актуальною проблемою.

 

 

Навчальні цілі

       Вивчити методики ЛФК при аномаліях прикусу різного типу.

Знати: Показання і протипокази до лФК при аномаліях прикусу.

Вміти: Проводити процедури ЛГ з дітьми з аномаліями прикусу.

 

Орієнтовна карта

Для самостійної позааудиторної роботи студентів

№ п/п Зміст і послідовність навчальних дій Вказівки до навчальних дій
1.   2.     3.   4 5. Причини розвитку аномалій прикусу у дітей, класифікація аномалій прикусу.     Роль грудного типу годування дитини в формуванні і розвитку щелепно-лицевого апарату. Розлади функцій жувального апарату та фізичного розвитку в залежності від аномалії прикусу.   Методика ЛФК при аномаліях прикусу. Показання і оптимальні терміни призначення ЛФК. Звернути увагу на особливості будови і функції щелепно-лицевого апарату як єдиної функціональної системи. - « –     Вивчити функцію жувальних м’язів, звернути увагу на специфічні рухи нижньою щелепою в процесі жування. Вивчити спеціальні вправи при різних видах аномалій прикусу у дітей.

 

Питання для контролю вихідного рівня знань

1. Які види аномалій прикусу знаєте?

2. В якому віці показано застосування ЛФК для корекції аномалії прикусу?

3. Показання і протипокази до ЛФК при аномаліях прикусу.

4. Особливості масажу обличчя при аномалії прикусу.

5. Які спеціальні вправи використовуються в ЛГ при аномаліях прикусу?

6. Механізм дії фізичних вправ при аномаліях прикусу.

7. Особливості методики дихальної гімнастики у дітей.

8. Як впливають аномалії прикусу на фізичний розвиток і здоров’я дітей?

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 91; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!