Варіанти індивідуальних завдань



1. Ввести послідовність записів з інформацією про столиці групи євро­пей­ських країн: <Назва>, <Населення>, <Основне державне свято>, <Дата>. Дата державного свята задається символьним рядком у формі День Місяць, наприклад 24 серпня. Роздрукувати введений список у вигляді таблиці. Потім переставити дані у календарному порядку за датами основного державного свята і ще раз надрукувати.

2. Ввести послідовність записів з даними про світові шедеври мистецтва: <Назва>, <Автор>, <Рік створення>, <Музей>. Роздрукувати введений список у вигляді таблиці. Потім згрупувати дані за музеями, де зберігаються вказані твори мистецтва раз надрукувати список. Окремо визначити і вказати два найдавніші шедеври.

3. Ввести послідовність даних про творчі колективи університету: <Назва колективу>, <Рік створення>, <Кількість учасників>, <Керівник>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за роками створення від найстаршого і роздрукувати результат. Визначити найчисленніший серед всіх колективів. 

4. Ввести послідовність даних про результати роботи бригади за тиждень: <Номер дня>, <План>, <Фактичний виробіток>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за спаданням відсотку виконання плану. Роздрукувати відсортовані дані, замінивши номери днів їхніми найменуваннями. 

5. Ввести послідовність адрес, кожна з яких містить поля: <Індекс>, <Місто>, <Вулиця>, <Будинок>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім згрупувати адреси за містами і роздрукувати результат. Окремо зазначити відсоток львівських адрес.

6. Ввести послідовність цілочислових даних, які задають координати ( x, y, z ) групи проcторових точок. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за порядком зростання віддалі від точки початку координат і роздрукувати результат. Визначити, чи серед введених точок є хоча б дві, що мають однакову координату x.Якщо так, то надрукувати групи точок зі спільною x-координатою, інакше вивести відповідне повідомлення.

7. Ввести послідовність записів, які містять дані для комп’ютерного тестування: <Питання>, <4 варіанти відповідей>, <Номер правильної відповіді>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім очистити екран. Випадковим чином вибирати з бази тестових даних п’ять питань (серед них не повинно бути повторень), до кожного з яких користувач має вибрати відповідь. Вказати правильність вибору, а в разі помилки – вірну відповідь.

8. Задано масив довідкової інформації зі записами, що мають поля: <Код товару>, <Вартість>. З клавіатури вести послідовність даних про надходження товарів: <Найменування товару>, <Код>, <Кількість> – дані про той самий товар можуть зустрічатись декілька разів. Надрукувати таблиці довідкових і введених даних. За даними цих двох масивів створити зведений зі структур, що мають поля: <Код товару>, <Найменування>, <Сумарна кількість>, <Сумарна вартість> та відсортувати його за кодами товарів. Роздрукувати відсортовані дані.

9. Ввести послідовність записів, які містять дані про результати сесії на курсі: <Порядковий номер>, <Група>, <Середній рейтинговий бал>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за порядком спадання рейтингових балів і роздрукувати результат. Окремо зазначити три групи напряму “Комп’ютерні науки” з найвищим середнім рейтинговим балом.

10.Ввести послідовність записів, які містять дані медичного обстеження студенів: <Прізвище, ініціали>, <Вік>, <Стать>, <Зріст>, <Вага>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за прізвищами студенів в абетковому порядку і роздрукувати результат. Визначити середній зріст і вагу студентів жіночої і чоловічої статі.


11.Ввести дані з інформацією про наявність санаторних путівок: <Назва санаторію>, <Місцезнаходження>, <Лікувальний профіль>, <Кількість путі­вок>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім згрупувати дані за лікувальними профілями санаторіїв і роздрукувати результат. Визначити, у санаторії якого профілю надійшло найбільше путівок.

12.Ввести набір записів із полями: <Ключ>, <Повідомлення> (ключ – ціле число). Відсортувати введені записи за зростанням значень ключів. У відсортований масив ввести два нових записи так, щоб зберегти загальну впорядкованість масиву. Роздрукувати вхідні та відсортовані дані.

13.Ввести набір даних, що містять інформацію про читачів бібліотеки: <Прізвище, ініціали>, <Рік народження>, <Стать>, <Адреса>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за прізви­щами читачів у абетковому порядку і роздрукувати результат. Визначити найстаршого з читачів (якщо таких декілька, то вказати всіх).

14.Ввести послідовність даних про школярів – учасників спортивних змагань: <Прізвище, ім’я>, <Школа>, <Клас>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім згрупувати їх за номерами шкіл і роздрукувати результат. Визначити школу, з якої в змаганнях приймає участь найбільше дев’ятикласників.

15.Ввести набір даних з інформацією про книгиі: <Автор>, <Найме­нування>, <Видав­ництво>, <Рік видання>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за роками видань у спадному поряд­ку. Окремо вказати кількість книг з програмування в середовищах C/C++.

16.Ввести послідовність записів, які містять інформацію про студентські групи інституту: <Група>, <Загальна кількість студентів>, <Кількість студен­тів, які отримують стипендії>, <Кількість студентів, які мають академ­за­бор­го­ваності>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за курсами (номер курсу визначати з найменування групи) і роздрукувати результат. Наприкінці навести узагальнені дані для студентів другого курсу.

17.Ввести набір цілочислових даних, які задають координати (x, y, z) вершин проcторового багатокутника. Надрукувати таблицю введених даних. Потім згрупувати точки, що належать спільним горизонтальним площинам (тобто мають однакову координату z ) і роздрукувати результат. Визначити найчисленнішу групу або вивести повідомлення про відсутність горизонтальних граней у заданого багатокутника.


18.Ввести послідовність записів, які складаються зі слів-термінів і їхніх перекладів на іноземну мову. Надрукувати таблицю введених даних. Потім очистити екран. Випадковим чином вибрати з масиву-словника N термінів (серед них не повинно бути повторень), до кожного з яких користувач повинен ввести переклад. Визначити відсоток правильних відповідей.  

19.Ввести послідовність даних з інформацією про результати сесії студентів групи: <Прізвище, ім’я>, <Список рейтингових оцінок>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за прізвищами студентів в абетковому порядку і роздрукувати результат. Випадковим чином вибрати трьох студентів групи і визначити для них усереднений рейтинговий бал.

20.Ввести набір даних про автомобілі таксопарку за формою: <Марка>, <Номер автомобіля>, <Рік випуску>, <Пробіг>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім згрупувати їх за марками автомобілів і роздрукувати результат. Визначити середній пробіг автомобілів кожної марки.

21.Ввести послідовність записів, що мають два поля: <Рік> і <Подія>. Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати дані за порядком спадання років і роздрукувати результат. Окремо вказати кількість подій, що потрапляють у заданий проміжок років, або зазначити, що таких немає.

22.Ввести послідовність даних про результати роботи цеху за декілька місяців: <Номер місяця>, <План>, <Фактичний випуск> (план та випуск – дійсні числа). Надрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за порядком зменшення відсотку виконання плану. і роздрукувати результат. У новій таблиці замінити номери місяців їхніми найменуваннями.

23. Ввести послідовність записів, що містять дані про результати сесії студентів групи: <Прізвище, ім’я>, <Список рейтингових оцінок>. Обчислити середній рейтинговий бал кожного студента і роздрукувати дані у вигляді таблиці. Далі відсортувати їх за порядком спадання середніх рейтингових балів і надрукувати результат. Окремо вказати відсоток студентів, середній рейтинговий бал яких перевищує 70.

24.Ввести послідовність записів, які містять дані про студентів-спортсменів інституту: <Прізвище, ім’я>, <Рік народження>, <Вид спор­ту>, <Розряд>. Надрукувати введені дані у формі таблиці. Потім згрупувати їх за видами спорту і роздрукувати результат. Визначити наймолодшого спортсмена з кожного виду спорту (якщо таких декілька, то вказати всіх).


25.Задано масив довідкової інформації зі записами: <Код виробу>, <Ціна виробу>. З клавіатури вести дані про вироби, відправлені зі складу протягом тижня: <Найменування виробу>, <Код>, <Кількість> – дані про один і той самий товар можуть зустрічатись декілька разів. Сформувати масив з введених даних. Надрукувати таблиці довідкових і введених даних. За даними цих двох масивів створити ще один зі зведеними даними: <Найменування товару>, <Сумарна кількість>, <Загальна вартість> та відсортувати його за порядком спадання параметра <Загальна вартість>.

26.Ввести інформацію про автомобілі, що братимуть участь у змаганнях: <Марка>, <Рік випуску>, <Об’єм двигуна>, <Власник>. Роздрукувати введений список у вигляді таблиці. Потім згрупувати записи за об’ємами двигунів у спадному порядку і ще раз надрукувати. Визначити і вказати найчисленнішу групу автомобілів.

27.Ввести дані з інформацією про групу країн Азії: <Назва країни>, <Кількість населення>, <Площа>, <Столиця>. Роздрукувати таблицю введених даних. Потім відсортувати їх за значеннями кількості населення у спадному порядку і надрукувати результат. Визначити середню густоту населення найменшої за площею країни.

28.Ввести послідовність записів, які містять дані про хід перед­пла­ти періодичних видань: <Найменування видання>, <Індекс>, <Перед­платник>. Сформувати масив із введених даних і надрукувати їх у формі таблиці. Потім сформувати новий масив із зведеними даними: <Індекс>, <Найменування видання>, <Кількість перед­платників>. Відсортувати зведені дані за індексами видань і роздрукувати їх. Окремо зазначити найпопулярніше видання (якщо таких декілька, то вказати всі).

29.Ввести послідовність записів з даними визначних історичних подій: <Подія>, <Рік>, <Країна>. Роздрукувати введений список у вигляді таблиці. Потім відсортувати введені дані у хронологічному порядку, починаючи від найдавніших, і надрукувати нову таблицю. Визначити кількість подій, що потрапляють у заданий користувачем часовий проміжок R1. . R2, або вказати, що таких подій немає.

30.Ввести послідовність записів, кожен з яких містить координати ( x,y) та колір (кількість кольорів не перевищує 4) однієї з набору точок площини. Надрукувати таблицю введених даних. Потім згрупувати їх за кольорами і роздрукувати результат. Визначити дві точки кожного кольору, віддаль між якими найбільша.

ЛІТЕРАТУРА

1. Системи числення : Методичні вказівки до вивчення курсу “Алгоритмізація і програмування” для студентів базового напряму 050101 – “Комп’ютерні науки” / Укл. З.Я. Шпак. – Львів: Видавництво НУ “Львівська політехніка”, 2010. – 24 с.

2. Збереження числової і текстової інформації в комп’ютерах: Методичні вказівки до вивчення курсу “Алгоритмізація і програмування” для студентів базового напряму 050101 – “Комп’ютерні науки” / Укл. З.Я. Шпак, Н.О. Кустра. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. – 32 с.

3. Ознайомлення з інтегрованим середовищем програмування Microsoft Visual C++ 2010. Введення та виконання програм: Методичний посібник до лабораторних робіт з дисципліни “Алгоритмізація і програмування” для студентів базового напрямку 050101 – “Комп’ютерні науки” / Укл. Т. Марусенкова, З. Шпак – Видання кафедри АСУ, 2013. – 16 с.

4. Шпак З.Я. Програмування мовою С. – Львів: Видав-во Львівської політехніки, 2011. – 436 с.

5. Шилдт Г. Полный справочник по С: Пер. с англ. – М.: Вильямс, 2009. – 704 с.

6. Прата С. Язык программирования С. Лекции и упражнения: Пер. с англ. – М.: Изд. дом “Вильямс”, 2010. – 960 с.

7. Кочан С. Программирование на языке Си. – К.: Диалектика-Вильямс, 2007. – 496 с.

8. Джонс Б., Эйткен П. Освой самостоятельно С за 21 день: Пер. с англ. – М.: Изд. дом “Вильямс”, 2005. – 800 с.

9. Керниган Б., Ритчи Д. Язык программирования Си: Пер. с англ. – М.: Вильямс, 2011. – 304 с.

10. Гукин Д. Язык программирования Си для чайников. – М.: Диалектика, 2006. – 352 с.

11. Хэзфилд Р., Кирби Л. и др. Искусство программирования на Си. Фундаментальные алгоритмы, структуры данных и примеры приложений. Энциклопедия программиста. – К.: Изд-во “ДиаСофт”, 2001. – 736 с.

12. Вирт Н. Алгоритмы и структуры данных: Пер. с англ. – СПб.: Невский диалект, 2008. – 352 с.

13. Ахо А., Хопкрофт Д., Ульман Д. Структуры данных и алгоритмы: Пер. с англ. – М.: Вильямс, 2009. – 400 с.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1415; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!