Варіанти індивідуальних завдань



1. З клавіатури ввести два речення. Перевірити, чи в першому реченні є слова, які зустрі­чаються у другому реченні. Якщо так, то надруку­вати ці слова і вказати номер кожного з них у другому реченні. Інакше вивести повідомлення про відсутність таких слів.

2. Ввести речення. Надрукувати ті слова з введеного речення, в яких остання літера зустрічається серед інших літер слова (не є унікальною в слові), наприклад, слова: ягня, мама тощо, або вивести повідомлення про відсутність таких слів.

3. З клавіатури ввести речення. Визначити, чи входить до його складу задане слово (регістри літер до уваги не брати). Якщо слова немає, то вивести відповідне повідомлення. Інакше вказати номер заданого слова в реченні, потім вилучити його і надрукувати скорочене речення.

4. З клавіатури ввести речення і ключове слово. Надрукувати всі слова введеного речення, що не містять літер, з яких складається ключове слово, або вивести повідомлення про відсутність таких слів.

5. З клавіатури ввести символьний рядок, у якому записано арифметичний
вираз, що має таку форму:

                                                       число1 Å число2

де число1 та число2 – два довільні цілі десяткові числа, Å – один із знаків арифметичних операцій: + , - , * , / (перед знаком і за ним може бути записаний пробіл). Виділити з введеного рядка обидва операнди і знак операції та обчислити й надрукувати значення виразу. 

6. Ввести речення. Визначити і надрукувати слово з цього речення, в якому найбільше разів зустрічається задана літера (враховувати малі й великі літери).

7. З клавіатури ввести символьний рядок та кодову комбінацію з декількох символів. Визначити, скільки разів ця комбінація повторюється у введеному рядку або вивести повідомлення про її відсутність. Замінити всі входження заданої комбінації одним символом ?. Надрукувати рядок після заміни. Підказка: найкраще скористатись додатковим рядком, вміст якого потім переписати на місце введеного рядка.

8. З клавіатури ввести символьний рядок. Перевірити, чи збігається друге слово цього рядка з його передостаннім словом. Якщо ні, то вивести відповідне повідомлення. Якщо ж слова збігаються, то вилучити з рядка друге слово, посунувши всі наступні слова ліворуч, та надрукувати скорочений рядок.

9. З клавіатури ввести речення. Надрукувати у стовпчик ті слова введеного речення, в яких усі літери різні (жодна літера не повторюється в слові), або вивести повідомлення про відсутність таких слів.

10. З клавіатури ввести речення. Визначити і надрукувати найкоротше слово з введеного речення. Потім видалити це слово, посунувши всі наступні слова ліворуч. Надрукувати скорочене речення.

11. Введений з клавіатури символьний рядок крім слів має містити одноцифрові числа. Замінити кожну цифру її найменуванням (відповід­ним числівником). Надрукувати отриманий після заміни рядок.

12. З клавіатури ввести речення. Надрукувати ті слова з введеного речення, в яких є хоча б одна літера що зустрічається у слові три та більше разів, (наприклад, слово абракадабра), або вивести повідомлення про відсутність таких слів.

13. З клавіатури ввести символьний рядок, у якому записано ім’я, по-батькові та прізвище якоїсь особи. Вказати стать цієї особи. Потім скоротити рядок, вилучивши по-батькові – залишити тільки ім’я та прізвище особи. Надрукувати скорочений рядок.

14. З клавіатури ввести речення. Сформувати нове речення з тих слів заданого, в яких немає вказаної літери (великої або малої). Надрукувати нове великими літерами і вказати, скільки слів не потрапило в це речення.

15. З клавіатури ввести речення. Останнє слово цього речення зробити другим у реченні, посунувши всі наступні слова праворуч. Підказка: найпростіше створити новий рядок, а потім переписати його на місце введеного речення.

16. З клавіатури ввести символьний рядок, що задає певну дату у формі: с1.с2.с3, де с1, с2 та с3 – цілі числа, кожне з яких складається з однієї, двох або чотирьох цифр, наприклад: 12.3.1995, 7.5.11, 2.10.05 (відомо, що неповні роки відносяться до поточного століття). Створити новий рядок, у якому дата має бути подана у формі dd.mm.rrrr (день і місяць двоцифрові, рік – чотири­цифровий). Перенести створений рядок з відформатованою датою на місце введеного і надрукувати його.

17. З клавіатури ввести речення. Перевірити, чи збігаються набори літер, з яких складається третє та передостаннє слово введеного речення – вивести відповідне повідомлення (великі й малі літери в словах не розрізняти).   

18. З клавіатури ввести речення. Визначити і надрукувати великими літерами найдовше слово з введеного речення та вказати його номер у реченні.

19. З клавіатури ввести речення. Поміняти місцями два перші слова введеного речення, замінивши в них малу літеру на велику та навпаки (приклад:
Один, два, три ® Два, один, три). Надрукувати результат перестановки. Підказка: скористатись додатковим рядком, вміст якого потім переписати на місце введеного рядка.

20. З клавіатури ввести речення і ключове слово. Визначити, чи є у введеному реченні слова, які складаються з тих самих літер, що й задане ключове слово (кількість повторень та регістри літер до уваги не брати). Надрукувати ці слова або вивести повідомлення про відсутність таких слів.

21. З клавіатури ввести символьний рядок, в якому крім слів можуть бути також числа: цілі та дійсні (у дійсних числах дробова частина відокремлюється від цілої комою або крапкою). Вилучити з введеного рядка всі числа, попередньо вивівши їх на екран. Наприкінці надрукувати скорочений рядок.

22. Ввести символьний рядок, який задає двійковий вираз у формі:                                                         число1 Ä число2

де число 1 та число 2 – двійкові коди двох довільних цілих чисел, Ä – знак булевої операції: & , | або ^ , яку треба виконати над цими числами (перед знаком і за ним може бути записаний пробіл). Виділити з введеного рядка обидва операнди і знак операції, перетворити операнди в числа та виконати над ними задану операцію. Результат надрукувати у десятковій та шістнадцятковій формі, використавши відповідні специфікації.

23. Ввести символьний рядок, який є рядком С-програми з коментарями. Надрукувати всі коментарі, які є в цьому рядку, потім вилучити їх і вивести  скорочений рядок.

24. З клавіатури ввести речення і ключове слово. Визначити, чи є у введеному реченні слова, які не містять жодної з літер, що є у ключовому слові. Надрукувати ці слова або вивести повідомлення про їхню відсутність.

25. З клавіатури ввести два речення. Перевірити, чи збігаються набори літер, використаних у цих реченнях: великі й малі літери не розрізняти, кількість повторень літери не аналізувати, інші символи (зокрема розділові знаки) до уваги не брати. Надрукувати результат перевірки.

26. З клавіатури ввести речення. k-те слово з цього речення зробити останнім, посунувши всі наступні за ним слова ліворуч (значення k ввести клавіатури). Надрукувати речення з переставленими словами. 

27. Ввести речення. Надрукувати ті слова з введеного речення, в яких остання літера зустрічається серед інших літер слова (не є унікальною в слові, наприклад, слова: ягня, мама тощо), або вивести повідомлення про відсутність таких слів.

28. З клавіатури ввести два речення. Перевірити, чи останнє слово першого речення зустрі­чається в другому реченні. Якщо так, то вилучити це слово з другого речення і надруку­вати скорочене речення. Інакше вивести повідомлення про відсутність такого слова.

29. З клавіатури ввести речення. Вилучити з нього всі слова, які містять задану комбінацію з двох або більше літер.

30. З клавіатури ввести два символьні рядки, у кожному з яких записано прізвище та ім’я й по-батькові однієї особи. Створити новий символьний рядок, у який записати тільки прізвища та ініціали обох осіб, відокремивши їх комою. Надруку­вати новий рядок. Окремо зазначити, чи мають ці особи однакове ім’я.

 

 

Лабораторна робота № 14

 БАГАТОВИМІРНІ МАСИВИ ТА
МАСИВИ СИМВОЛЬНИХ РЯДКІВ

Мета роботи:  Ø розширити знання про особливості внутрішньої організації багатовимірних масивів і масивів символьних рядків;  Ø опанувати методами створення, оголошення й ініціалізації багатовимірних масивів та різними формами доступу до їхніх елементів.

Завдання лабораторної роботи

1. Ознайомитися із задачею індивідуального завдання і розробити алгоритм її розв’язування, визначивши, які дані мають опрацьовуватися і що буде отримано як результат.

2. Складання програми розпочати з вибору форми збереження вхідних даних і результатів. У разі роботи з символьними рядками можна створити двовимірний масив або масив вказівників на рядки, а самі рядки розташувати в пам’яті окремо, зокрема вони можуть зберігатися у динамічній пам’яті. Масив вказівників доцільний також, коли символьні рядки є літералами, наприклад у випадку переліку найменувань днів.

3. У програмі забезпечити можливість опрацю­вання довільної (у допус­тимих межах) кількості елементів масиву. Граничні розмір­ності багато­ви­мірних масивів і масивів символьних рядків доцільно задавати макро­констан­тами, значення яких має бути обґрунтованим для умов задачі. Слід вибрати певний спосіб обмеження кількості елементів масиву в процесі введення, наприклад: попередньо ввести реальну розмірність матриці, закінчити введення символьних рядків введенням порож­нього рядка тощо. 

4. У програмі обов’язково використати різні форми звертання до елементів багато­ви­мір­них масивів і масивів символьних рядків, зокрема за допомогою кон­струк­цій “вказівник на масив” або “вказівник на вказівник” (можна розробити декілька варіантів програми). Слід пам’ятати, що кожен рядок матриці чи символьний рядок можна опрацьовувати як окремий масив.

5. Введення вхідних даних та виведення результатів повинно супроводжуватись відповідними повідомленнями. У завданнях, де перетво­рю­ються матриці, результат їхнього опрацювання треба обов’язково виводити на екран у формі прямокутної матриці.

6. Перевірити працездатність та правильність роботи розроблених версій програми на різних прикладах вхідних даних. Занотувати результати.

7. Оформити звіт до лабораторної роботи згідно з вимогами.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1063; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!