ПОРЯДОК ОЦІНЮВАННЯ ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ



Державний вищий навчальний заклад

«Українська академія банківської справи

Національного банку України»

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Проректор

________________ І.О. Школьник

“___”____________2010 р.

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Для підготовки і проведення

Комплексного державного екзамену з фахових дисциплін 2010-2011 навчального року

студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» напряму підготовки 0501 «Економіка і підприємництво»

спеціальності 6.050100 «Облік і аудит»

 

 

Декан обліково-фінансового факультету

_______________ М.С. Головань

“_____”________________ 2010 р.

 

Завідувач кафедри

________________Ф.О. Журавка

“_____”________________ 2010 р.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

на засіданні кафедри бухгалтерського обліку і аудиту

Протокол №  від « »              2010 р.

 

Суми – 2010

ЗМІСТ

1. ОРГАНІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ АТЕСТАЦІЇ СТУДЕНТІВ………………………….. 3
2. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ  ДЕРЖАВНОГО  ЕКЗАМЕНУ…………………… 3
3. ПОРЯДОК ОЦІНЮВАННЯ ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ………………………… 6
4. МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДО КОМПЛЕКСНОГО ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ З ДИСЦИПЛІНИ «ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК»…………….........................   10
4.1. Зміст дисципліни «Фінансовий облік» за темами…….………………………. 10
4.2. Перелік питань до комплексного державного екзамену з дисципліни «Фінансовий облік»………………………………………..………………………...   15
4.3. Список літератури до комплексного державного екзамену з дисципліни «Фінансовий облік»……………….…………………………………………………   16
5. МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДО КОМПЛЕКСНОГОДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ З ДИСЦИПЛІНИ « АУДИТ »……………………………..……………...   24
5.1. Зміст дисципліни «Аудит» за темами……………………...………………….. 24
5.2. Перелік питань до комплексного державного екзамену з дисципліни «Аудит»………………………………………………………………..……………..   26
5.3. Список літератури до комплексного державного екзамену з дисципліни «Аудит»……………………………………………………………………..………..   27
6. МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДЕРЖАВНОГО КОМПЛЕКСНОГО ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ З ДИСЦИПЛІНИ «УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК»….....   31
6.1. Зміст дисципліни «Управлінський облік» за темами………...………………. 31
6.2. Перелік питань до комплексного державного екзамену з дисципліни «Управлінський облік»……………………………………………………………....   38
6.3. Список літератури до комплексного державного екзамену з дисципліни «Управлінський облік»…………………………………………………………..….   39
7. МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДОКОМПЛЕКСНОГО ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ З ДИСЦИПЛІНИ «ОРГАНІЗАЦІЯ І МЕТОДИКА ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ»………………………………………………………………………………..     49
7.1. Зміст дисципліни «Організація і методика економічного аналізу» за темами………………………………………………………………………………..   49
7.2. Перелік питань до комплексного державного екзамену з дисципліни «Організація і методика економічного аналізу»…….…………………………….   52
7.3. Список літератури до комплексного державного екзамену з дисципліни «Організація і методика економічного аналізу»……..…………………………….   54  
8. ПРИКЛАД ЕКЗАМЕНАЦІЙНОГО БІЛЕТУ ДО КОМПЛЕКСНОГО ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ З ФАХОВИХ ДИСЦИПЛІН ………………………….   58

ОРГАНІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ АТЕСТАЦІЇ СТУДЕНТІВ

Метою державної атестації з освітньо-професійної програми підготовки студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за спеціальністю 6.050100 «Облік і аудит» напряму 0501 «Економіка і підприємництво» є визначення рівня засвоєння студентами матеріалів основних нормативних дисциплін циклу професійної підготовки, а також вміння самостійно аналізувати соціально-економічні процеси, активно використовувати набуті знання у своїй професійній та суспільній діяльності. Державна атестація є продовженням навчально-виховного процесу, складовою частиною завершального етапу підготовки бакалаврів денної та заочної форми навчання за відповідною спеціальністю.

Організаційна підготовка до державних екзаменів з нормативних дисциплін циклу професійної підготовки студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за спеціальністю 6.050100 «Облік і аудит» проводиться згідно з наказом ректора Академії.

Перелік нормативних дисциплін циклу професійної підготовки студентів, які виносяться на державний екзамен зі спеціальності, визначається освітньо-професійною програмою і затвердженими навчальними планами. Випускаюча кафедра бухгалтерського обліку і аудиту разом з навчальним відділом, деканатом обліково-фінансового факультету організує підготовку до державного екзамену за розробленим планом.

Підготовка і складання державного екзамену здійснюється згідно з розкладом, затвердженим проректором з навчальної роботи Академії.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ

 

Робота державної екзаменаційної комісії проводиться у терміни, передбачені навчальним планом підготовки бакалаврів за спеціальністю 6.050100 «Облік і аудит».

Не пізніше одного дня до початку державного екзамену у державну екзаменаційну комісію подаються матеріали, які забезпечують її компетентну роботу, зокрема:

- наказ ректора Академії про затвердження персонального складу державної екзаменаційної комісії з фахових дисциплін, що виносяться на державний екзамен;

- розклад роботи державної екзаменаційної комісії;

- списки студентів за академічними групами, допущених до складання державних екзаменів;

- зведена відомість, завірена деканом обліково-фінансового факультету, про виконання студентом усіх вимог навчального плану і одержаних ним оцінок з теоретичних дисциплін, курсових робіт, практик;

- комплект екзаменаційних білетів, затверджених завідуючим випускаючої кафедри бухгалтерського обліку і аудиту та головою Державної екзаменаційної комісії.

До складання державних екзаменів допускаються студенти, які виконали всі вимоги навчального плану. Списки екзаменаційних груп студентів, допущених до складання державних екзаменів, складаються деканатом обліково-фінансового факультету відповідно до затвердженого розкладу і подаються в державну екзаменаційну комісію.

Державна екзаменаційна комісія приймає за день тільки одну екзаменаційну студентську групу. Для складання державних екзаменів навчальним відділом Академії спеціально виділяються і закріплюються за державною екзаменаційною комісією навчальні аудиторії.

Державні екзамени проводиться за розкладом у формі усних відповідей на питання екзаменаційного білета.

Складання державних екзаменів проводиться на відкритому засіданні державної екзаменаційної комісії за участю не менше половини її складу при обов’язковій присутності голови комісії.

Засідання Державної екзаменаційної комісії оформлюється протоколом. Для оформлення протоколів державної комісії призначається секретар.

До початку державного екзамену екзаменаційна група студентів, які складають його за розкладом у цей день, запрошується в аудиторію, де відбувається засідання Державної екзаменаційної комісії.

Голова комісії знайомить студентів зі складом Державної екзаменаційної комісії і коротко пояснює порядок її роботи. Після цього студенти отримують екзаменаційні білети.

Після завершення організаційного етапу оголошується час початку екзамену. Вихід студентів з аудиторії під час проведення державного екзамену забороняється. Тривалість підготовки кожного студента до відповіді становить 40 хвилин.

Виконання студентами завдань державного екзамену повинно носити виключно самостійний характер. За використання заборонених джерел чи підказок студент знімається з екзамену з виставленням оцінки “0” балів.

Готуючи відповідь на питання екзаменаційного білету, студент повинен визначити логіку відповіді на питання, скласти розгорнутий план відповіді у формі окремих тез, враховуючи при цьому зміст відповідних першоджерел та практичних матеріалів.

При відповіді на практичні завдання студент надає розгорнуте вирішення практичних завдань зі змістовним розрахунком і висновком.

У разі сумніву щодо розуміння сформульованих у білеті питань або умов практичного завдання студент має право звернутися за поясненням до членів Державної екзаменаційної комісії.


ПОРЯДОК ОЦІНЮВАННЯ ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ

 

Підготовка завдань на державний екзамен і формування екзаменаційних білетів є одним з найбільш складних і відповідальних завдань.

Державні екзамен проводиться за екзаменаційними білетами, складеними у повній відповідності до навчальних програм відповідних дисциплін, що входять до складу комплексного екзамену за єдиною методикою.

Результати державного екзамену оцінюються за 100-бальною шкалою з подальшим перенесенням у національну чотирибальну шкалу оцінювання та шкалу за системою ECTS для фіксації оцінки у відповідних документах.

Екзаменаційний білет, що виноситься на державний екзамен, містить 4 завдання (теоретичні питання), що дають змогу перевірити теоретичні знання і практичні навички студентів.

Кожне завдання екзаменаційного білету оцінюється за шкалою від 0 до 25 балів

Оцінювання знань здійснюється за такими критеріями (табл. 1).

Таблиця 1 – Критерії оцінювання теоретичних питань і практичних завдань державних екзаменів

Кількість балів Відповіді на теоретичні питання Розв’язання практичних завдань
25 студент дав обґрунтовану, глибоку, теоретично правильну і вичерпну відповідь на поставлене питання, при цьому показав високий рівень теоретичних знань, володіння економічними категоріями; знання першоджерел (законодавчих актів України та інших нормативно-правових актів, інструкцій, методик тощо); здатність висловлення власного ставлення до альтернативних поглядів на певне питання та аргументування тез відповіді на питання за допомогою відповідних фактичних і статистичних даних, здійснювати порівняльний аналіз різних теорій, концепцій, підходів, та робити логічні висновки та узагальнення студент правильно розв’язав задачу (практичну ситуацію); при вирішенні практичного завдання було наведено необхідні формули та теоретичні або законодавчо-нормативні положення, зроблено обґрунтований висновок
20 студент в цілому правильно відповів на поставлене питання, володіє знаннями матеріалу на рівні вимог, наведених вище, але у розкритті змісту питань ним були допущені незначні помилки у формулюванні, що в цілому не призводить до викривлення сутності, показав невисокий рівень ознайомлення з першоджерелами по даному питанню студент правильно розв’язав задачу (практичну ситуацію), зроблено в цілому правильний висновок; при вирішенні практичного завдання було наведено не всі необхідні теоретичні або законодавчо-нормативні положення, обґрунтування та формули
15 студент не зміг дати повну відповідь на поставлене питання, демонструє володіння тільки основною частиною навчально-програмного матеріалу з даного питання, у нього виникають труднощі при аналізі економічних процесів та явищ студент в цілому правильно розв’язав задачу (практичну ситуацію), але розрахунок містить незначні помилки, що в цілому не впливають на методику розв’язання і висновок, або при вірному розв’язанні відсутні необхідні теоретичні або законодавчо-нормативні положення, обґрунтування та формули, зроблено поверхневий висновок
10 студент на поставлене питання відповідає частково, демонструє неповне володіння основною частиною навчально-програмного матеріалу з даного питання, у нього виникають труднощі при аналізі економічних процесів та явищ студент в цілому правильно розв’язав задачу (практичну ситуацію), але розрахунок містить незначні помилки, що впливають на результат розв’язання і висновок; при правильному розв’язанні відсутні необхідні теоретичні або законодавчо-нормативні положення, обґрунтування та формули, не зроблено висновок
5 студент дав неправильну відповідь на запитання, не зміг аргументувати тези відповіді на питання, показав незадовільні знання економічних категорій, першоджерел; частково відповідає на додаткові питання студент частково розв’язав задачу (практичну ситуацію); або допущені значні помилки, що в цілому впливають на хід розв’язання або висновок; не зроблено висновок
0 студент відмовився дати відповідь на поставлене запитання, або відповідь неправильна, не відповідає усім вищезазначеним критеріям студент відмовився від розв’язання задачі (практичної ситуації); розв’язання задачі (практичної ситуації) методично і арифметично неправильне, без висновку, не відповідає усім вищезазначеним критеріям

Оцінки у балах за кожне виконане студентом завдання проставляються кожним членом Державної екзаменаційної комісії в робочих документах. Під час обговорення відповідей і виставлення загальної оцінки обраховується середнє арифметичне балів, виставлених усіма членами комісії, із заокругленням до цілих одиниць.  

Переведення даних 100-бальної шкали оцінювання в 4-бальну та шкалу за системою ECTS здійснюється в такому порядку (табл. 2).

Таблиця 2 – Порядок переведення даних 100-бальної шкали оцінювання в 4-бальну та шкалу за системою ECTS

Оцінка за системою ECTS Оцінка за бальною шкалою, що використовується в ДВНЗ «УАБС НБУ» Оцінка за національною шкалою
А 90 – 100 5 (відмінно)
В 80 – 89

4 (добре)

С 70 – 79
D 60 – 69

3 (задовільно)

Е 50 – 59
FX 25 – 49

2 (незадовільно)

 

F 0 – 24

Рішення державної екзаменаційної комісії про оцінку знань, виявлених при складанні кожного державного екзамену, а також про присвоєння студенту-випускнику відповідної кваліфікації та видання йому диплому державного зразка приймається державною екзаменаційною комісією на закритому засіданні відкритим голосуванням звичайною більшістю голосів членів комісії, котрі брали участь в засіданні. При однаковій кількості голосів голос голови є вирішальним.

Результат державного екзамену (отримані оцінки) визначається за 100-бальною шкалою як сума балів, отриманих за кожне завдання державного екзамену.

Студенту, який склав державний екзамен відповідно до вимог освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів за спеціальністю 6.050100 «Облік і аудит» напряму 0501 «Економіка і підприємництво», рішенням державної екзаменаційної комісії присвоюється відповідна кваліфікація і видається диплом державного зразка.

Оцінки отримані при складанні державного екзамену апеляції не підлягають. В цьому випадку всі спірні питання вирішуються Державною екзаменаційною комісією.

Студентам, які не склали державний екзамен з поважних причин (підтверджених документально), наказом ректора Академії може бути продовжений строк навчання до наступного терміну роботи державної екзаменаційної комісії із складанням державних екзаменів, але не більше, ніж на один рік.

Протоколи засідання Державної екзаменаційної комісії, індивідуальні навчальні плани студентів з проставленими в них результатами державної атестації підписуються головою і членами комісії.

Результати державного екзамену і постанови Державної екзаменаційної комісії оголошуються студентам в той же день, після їх проведення. При цьому дається загальна оцінка відповідей студентів, відзначаються найбільш яскраві з них, характеризується рівень фахової підготовки студентів.

За підсумками роботи державної екзаменаційної комісії складається звіт, оформлений відповідно до встановлених вимог, який затверджується на її заключному засіданні. У звіті повинні бути відображені: характеристика знань студентів; недоліки, допущені при підготовці спеціалістів, зауваження щодо забезпечення організації роботи державної екзаменаційної комісії. В ньому даються пропозиції щодо покращання підготовки бакалаврів, заходи усунення недоліків з організації проведення державних екзаменів.

Після закінчення роботи Державної екзаменаційної комісії її голова складає звіт. Підсумки державної атестації студентів обговорюються на засіданнях кафедри бухгалтерського обліку і аудиту, методичної ради обліково-фінансового факультету, методичної ради Академії, вченої ради академії.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 338; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!