Фільтри, що знаходять застосування в обробці сигналів, бувають



аналоговими - різновид електронних, механічних, або звукових фільтрів, які мають справу з безперервними сигналами, такими як напруга, звук або механічний рух (вик. для обробки сигналів в електроніці, вибірку певної радіостанції, поділ звукового сигналу перед відтворенням та ін. Складаються зазвичай з конденсаторів, котушок індуктивності і резисторів)або цифровими, які застос. практично скрізь, зокрема в спектральному аналізі, обробці зображень, відео, мови і звуку і багатьох ін. додатках).

• пасивними - складається тільки з пасивних компонентів: конденсатори і резистори... Не вимагають ніякого джерела енергії для свого функціонування (вик. в радіо-і електронній апаратурі, наприклад в акустичних системах, джерелах безперебійного живлення і т. д.) або активними - один з видів аналогових електронних фільтрів, в якому присутній один або кілька активних компонентів, наприклад транзистор або операційний підсилювач.

• лінійними - динамічна система, що застосовує певний лінійний оператор до вхідного сигналу для виділення або придушення певних частот сигналу і інших функцій по обробці вхідного сигналу (найчастіше вик. для того, щоб придушити або виділити смугу частот в вх. сигналі) і нелінійними, які вик. в техніці, електроніці, теорії управління та обробки сигналів (цифр. обробці зображень).

• рекурсивними - лінійний електронний фільтр, що утворює зворотний зв'язок. Основною властивістю таких фільтрів є те, що їх імпульсна перехідна характеристика має нескінченну довжину в тимчасовій області, а передавальна функція має дробно-раціональний вид. Можуть бути як аналоговими так і цифровими і нерекурсівние особливістю якого є обмеженість по часу його імпульсної характеристики Має відсутність зворотного зв'язку.

Серед безлічі рекурсивних фільтрів окремо виділяють наступні фільтри (по виду передавальної функції):

• фільтри Чебишева особливістю є більш крутий спад АЧХ і істотні пульсації АЧХ на частотах смуг пропускання (фільтр Чебишева I роду) і придушення (фільтр Чебишева II роду), ніж у фільтрів інших типів.

• фільтри Бесселя особливістю є max гладка групова затримка (лінійна ФЧХ).

• фільтри Баттерворта відрізняються методом проектування фільтру Бесселя.

• еліптичні фільтри особливістю якого пульсації АЧХ як в смузі пропускання, так і смузі придушення.

По тому, які частоти фільтром пропускаються (затримуються), фільтри підрозділяються на

• фільтри низьких частот (ФНЧ).

• фільтри високих частот (ФВЧ).

• полосно-проникні фільтри (ППФ) - пропускає частоти, що знаходяться в деякій смузі частот.

• полосно-затримуючі (режекторние) фільтри (ПЗФ) - не пропускає коливання деякої певної смуги частот.

• фазові фільтри - пропускає всі частоти сигналу з рівним посиленням, проте змінює фазу сигналу (зазвичай фазовий зсув досягає 90 °).

 

Варіант №3

Стабілітрони, варикапи (154 ст.) - принцип роботи.

Стабілітрон (діод Зенера) - напівпровідниковий діод, призначений для підтримки напруги джерела живлення на заданому рівні. Має досить низьке регламентоване напруга пробою (при зворотному включенні) і може підтримувати цю напругу на постійному рівні при значній зміні сили зворотного струму. Матеріали мають високу концентрацію домішок.

В основі роботи стабілітрона лежать два механізми:

• Лавинний пробій p-n переходу

• Тунельний пробій p-n переходу (Ефект Зенера)

Параметри

Напруга стабілізації.

Температурний коефіцієнт напруги стабілізації.

Диференціальний опір.

Максимально допустима розсіює потужність.

Мінімально допустимий струм стабілізації.

Рис. Позначення стабілітрона на принципових схемах

 

Рис. Позначення двоханодного стабілітрона на принципових схемах

 

 

Рис. Типова схема включення стабілітрона

 

 

Рис. ВАХ декількох стабілітронів

Варикап - напівпровідниковий діод, робота якого заснована на залежності бар'єрної ємності p-n переходу від зворотної напруги. Варикапи застосовуються як електрично керовані ємністі в схемах.

Якщо до діода прикласти зворотну напругу, то висота цього потенційного бар'єру збільшиться. Зовнішнє зворотна напруга відштовхує електрони в глиб n-області, в результаті чого відбувається розширення збідненої області p-n-переходу, яку можна представити як найпростіший плоский конденсатор, в якому обкладками служать кордону області. Відповідно до формули для ємності плоского конденсатора, зі зростанням відстані між обкладками ємність p-n-переходу буде зменшуватися.

Основні параметри

Загальна ємність - ємність, виміряна між виводами варикапів при заданому зворотному напрузі.

Коефіцієнт перекриття по ємності - відношення ємностей при двох заданих значеннях зворотної напруги на варикапів.

Добротність - відношення реактивного опору варикапів на заданій частоті до опору втрат при заданому значенні ємності або зворотної напруги.

Постійний зворотний струм.

Максимально допустимий постійне зворотна напруга.

• Максимально допустима розсіює потужність.

• Температурні коефіцієнти ємності і добротності.

Гранична частота варикапа.

Рис. Позначення варикапів на схемах.

Рис. Зворотна напруга на діоді.

Варіант №4


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 253; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!