Перетворювальні пристрої. Випрямлячі.



Варіант №1

Енергетична енергія. Її одержання та застосування.

Енергетична електроніка – Це область знань, область техніки про перетворювачі електричної енергії, та принципи їх роботи.

Електромагні́тна ене́ргія, електрична енергія — термін, під яким мається на увазі енергія, наявна в електромагнітному полі. Сюди ж відносяться окремі випадки чистого електричного поля і чистого магнітного поля. Ця енергія рівна механічній роботі, здійснюваній при переміщенні зарядів та провідників у електричному і магнітному полях.

Робота електричного поля при переміщенні заряду

В повній відповідності з визначенням механічної роботи:

, де — різниця потенціалів (також уживається термін напруга)

Як безперервне перенесення заряду протягом деякого часу між точками із заданою різницею потенціалів :

, де — сила струму

Потужність електричного струму в колі

Потужність електричного струму для ділянки кола:

 — це найзагальніший вираз для потужності в електричному колі.

З врахуванням закону Ома :

, що виділяється на опорі можна виразити як через струм: , так і через напругу:

Відповідно, робота (виділена теплота) є:

Енергія електричного і магнітного полів

Для електричного і магнітного полів їх енергія пропорційна квадрату напруженості поля. Слід зазначити, що, строго кажучи, термін енергія електромагнітного поля є не цілком коректним. Обчислення повної енергії електричного поля навіть одного електрона приводить до значення рівного нескінченності, оскільки відповідний інтеграл (див. нижче) розходиться. Нескінченна енергія поля цілком скінченного електрона складає одну з теоретичних проблем класичної електродинаміки. Замість нього у фізиці зазвичай використовують поняття густини енергії електромагнітного поля (у певній точці простору). Загальна енергія поля дорівнює інтегралу густини енергії по всьому простору.

Густина енергії електромагнітного поля є сумою густин енергій електричного і магнітного полів.

У системі СІ для вакууму:

, де E — напруженість електричного поля, H — напруженість магнітного поля, — електрична стала, і — магнітна стала. яп.

 

Варіант №1

Випрямні діоди. Статистичні і динамічні характеристики діодів.

Напівпровідникові діоди - це НП прилади, виготовлені на основі двошарових НП структур і які використовують властивості р-п переходу.

Випрямні діоди –це діоди за допомогою яких перетворюють змінний струм електромережі на постійний.

Рисунок 7 - Порівнювальні вольт - амперні характеристики германієвого (1) і кремнієвого (2) діодів.

 

До основних стандартизованих параметрів випрямних діодів відносяться:

Середній прямий струм Іпр.ср - середнє за період значення прямого струму.

Максимально припустимий середній прямий струм Іпр.ср.max

Середній випрямлений струм Івп. ср - середнє за період значення випрямленого струму, що протікає через діод (з урахуванням зворотного струму).

Максимально припустимий середній випрямлений струм І вп ср. max

Постійна пряма напруга Uпр - значення постійної напруги на діоді при заданому постійному прямому струмі.

Середня пряма напруга Uпp. ср - середнє за період значення прямої напруги при заданому середньому значенні прямого струму.

Постійна зворотна напруга Uобр - значення постійної напруги, прикладеної до діода в зворотному напрямку.

Максимально припустима постійна зворотна напруга Uобр. max

Максимально припустима імпульсна зворотна напруга Uобр. і. max

Постійний зворотний струм Іобр - значення постійного струму, що протікає через діод у зворотному напрямку при заданій, зворотній напрузі.

Середній зворотний струм Іобр. ср - середнє за період значення зворотного струму.

 

Характеристики діодів

Is — струм насичення (тепловий струм)

Rб — опір бази діода

Rа — активний опір

RД — диференційний опір

Cб — бар'єрна ємність

СД — дифузійна ємність

Rтп к — тепловий опір перехід-корпус

КВ — коефіцієнт випростування

φк — контактна різниця потенціалів

Допустимі зворотні напруги кремнієвих діодів — 1000—1500 В, а германієвих 100—400 В. Інтервал робочих температур кремнієвого діода — від −60 oC до +150 oC; а для германієвого — від −60 oC до +85 oC. Тому зараз в основному використовують кремнієві діоди.

 

Варіант №2

Перетворювальні пристрої. Випрямлячі.

Випрямлячі - електротехнічні пристрої, призначені для перетворення енергії джерела напруги змінного струму в енергію напруги постійного струму.

Трансформатор призначений для перетворення величини напруги мережі до значення, необхідного для роботи випрямляча. Він також забезпечує електричну розв’язку мережі і навантаження.

Згладжуючий фільтр перетворює випрямлену напругу у постійну. Фільтри виконуються пасивні (на реактивних елементах): конденсаторах, дроселях. Для живлення радіоелектронних пристроїв часто використовують активні фільтри, що будуються на транзисторах.

Стабілізатор напруги підтримує напругу на навантаженні на незмінному рівні при змінах напруги мережі або навантаженні у заданих межах.

(Згладжуючий фільтр, стабілізатор, а іноді й трансформатор можуть не входити до складу випрямляча, коли у них немає необхідності.)

Випрямлячі класифікують за числом фаз - однофазні та багатофазні. За потужністю випрямлячі бувають малої потужності (до 10ОВт), середньої (до 10 кВт) і великої (понад 10 кВт).

Є некеровані випрямлячі (на некерованих вентилях - на діодах) та керовані (наприклад, на тиристорах).

За принципом дії випрямлячі поділяються на однотактні та двотактні.

Однотактними називають випрямлячі, у яких по вторинній обмотці трансформатора струм протікає один раз за період напруги мережі і лише у одному напрямку.

Важливим параметром випрямляча є кратність пульсацій випрямленої напруги м - відношення частоти пульсацій випрямленої напруги до частоти мережі.

Двотактними називають випрямлячі, у яких по вторинній обмотці трансформатора струм за період напруги мережі протікає двічі і у різних напрямках. Кратність пульсацій у двотактних випрямлячів дорівнює подвоєному числу фаз.

Робота випрямляча полягає у тому, що навантаження за допомогою ключів так підмикається до джерела енергії напруги змінного струму, щоб за час кожного півперіоду його напруги струм у навантаженні протікав у одному напрямку. Виходячи з цього, найважливішим вузлом випрямляча є вентильна схема - схема випрямлення.

Експлуатаційні характеристики випрямлячів:

1) Основними експлуатаційними характеристиками є середня напруга на навантаженні Ud та його середній струм Id Опір навантаження становить Rh = Ud / Id, а його потужність Pd = Ud · Id

2) Коефіцієнт пульсацій випрямленої напруги Kn = Um / Ud

3) Зовнішня характеристика Ud = f(Id).

4) Середнє значення струму через вентиль Іа.

5) Амплітудне значення струму через вентиль Іам.

6) Коефіцієнт корисної дії з.

7) Надійність.

Рис. Однополуперіодний випрямляч: графік напруги за часом до випрямлення - одна з можливих схем випрямляча - і графік напруги за часом після випрямлення

Варіант №2

Діоди Шотки.

Діод Шотткі (також правильно Шотки, скорочено ДШ) - напівпровідниковий діод з малим падінням напруги при прямому включенні. Названий на честь німецького фізика Вальтера Шотткі. Діоди Шотткі використовують перехід метал-напівпровідник в якості бар'єру Шотткі (замість pn переходу, як у звичайних діодів). Допустиме зворотна напруга промислово випускаються діодів Шоттки обмежено 250 В (MBR40250 і аналоги), на практиці більшість діодів Шоттки застосовується в низьковольтних ланцюгах при зворотному напрузі порядку одиниць і декількох десятків вольт.

Переваги

1) В той час, як звичайні кремнієві діоди мають пряме падіння напруги близько 0,6-0,7 вольт, застосування діодів Шоттки дозволяє знизити це значення до 0,2-0,4 вольт. Така мала пряме падіння напруги притаманне тільки диодам Шотткі з максимальним зворотною напругою порядку десятків вольт, вище ж падіння напруги стає порівнянним з аналогічним параметром кремнієвих діодів, що обмежує застосування діодів Шоттки.

2) Бар'єр Шотткі (відкрив ньому. Фізик Вальтер Шотткі - Walter Schottky) також має меншу електричну ємність переходу, що дозволяє помітно підвищити робочу частоту. Ця властивість використовується в інтегральних мікросхемах, де діодами Шотткі шунтує переходи транзисторів логічних елементів. У силовій електроніці малий час відновлення дозволяє будувати випрямлячі на частоти в сотні кГц і вище. Наприклад, діод MBR4015 (15 В, 40 А), оптимізований під високочастотне випрямлення, нормований для роботи при dV / dt до 10 кВ / мкс.

 

Недоліки

1) при короткочасному перевищенні максимального зворотного напруги діод Шотткі необоротно виходить з ладу (КЗ - коротке замикання), на відміну від звичайних кремнієвих pn діодів, які переходять в режим оборотного [1] пробою, і, за умови неперевищення розсіюваною на діоді максимальної потужності після падіння напруги , діод повністю відновлює свої властивості.

2) діоди Шотткі характеризуються підвищеними (щодо звичайних кремнієвих pn діодів) зворотними струмами, зростаючими із зростанням температури кристала. Для 30CPQ150 зворотний струм при максимальному зворотному напрузі змінюється від 0,12 мА при +25 ° C до 6,0 мА при +125 ° C. У низьковольтних діодів в корпусах ТО220 зворотний струм може перевищувати сотні міліампер (MBR4015 - до 600 мА при +125 ° C). При незадовільних умовах теплоотвода у діодів Шоттки може виникнути теплова позитивний зворотний зв'язок, що приводить до теплового пробою його напівпровідникової структури.

Рис. Умовне позначення діода Шоттки

Рис. Структура детекторного діода Шоттки: 1 - напівпровідникова підкладка; 2 - епітаксійних плівка; 3 - контакт метал - напівпровідник; 4 - металева плівка; 5 - зовнішній контакт

 

 

Варіант №3

Фільтруючі пристрої.

Фільтр (електроніка)

Фільтр в електроніці - пристрій для виділення бажаних компонентів спектру електричного сигналу і / або придушення небажаних.

Типи фільтрів


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 426; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!