Тема 13. Фінансово-правова відповідальність



 Юридична відповідальність у сфері фінансів та фінансово-правова відповідальність. Поняття фінансово-правової відповідальності. Особливості фінансово-правової відповідальності. Поняття фінансового правопорушення як підстави фінансово-правової відповідальності. Ознаки фінансового правопорушення як підстави фінансово-правової відповідальності. Види фінансово-правових правопорушень та їх особливості. Об’єкти правопорушень, що скоюють суб’єкти фінансового права. Переконання та примус при забезпеченні законності у сфері фінансів. Поняття та особливості фінансово-правового примусу. Види фінансово-правової відповідальності та їх особливості. Поняття фінансово-правових санкцій. Особливості фінансово-правових санкцій. Ефективність застосування фінансово-правових санкцій. Види фінансово-правових санкцій. Поняття та особливості пені у фінансовому праві. Поняття та особливості штрафної санкції. Порядок застосування фінансово-правових санкцій.

Тема14. Емісійне право

Поняття та особливості інституту емісійного права. Місце інституту емісійного права в системі фінансового права. Структура інституту емісійного права. Значення інституту емісійного права. Поняття та економіко-правова сутність грошей. Форми грошей та їх еволюція. Функції грошей у фінансових правовідносинах. Поняття та правова природа емісії у фінансовому праві.

 

 

Тема 15. Правові основи розрахункових відносин в Україні

Поняття, ознаки та правова природа грошового обігу. Еволюція правового регулювання грошового обігу. Правові основи організації грошової системи України. Грошовий обіг та грошова система: співвідношення понять. Принципи організації і функціонування грошової системи. Еволюція грошової системи та грошових реформ в Україні. Грошова одиниця як елемент грошової системи держави. Система грошової одиниці. Грошові знаки: поняття та правова характеристика.

 

Тема 16. Фінансово-правове регулювання банківської діяльності

Державне регулювання ринків фінансових послуг. Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг як регулятора на ринку фінансових послуг. Поняття та завдання банківської системи України. Структура банківської системи України. Правовий статус банківських об’єднань. Правовий механізм банківської системи України. Правовий статус Національного банку України. Керівні органи та структура Національного банку України. Поняття, ознаки та види комерційних банків. Правове регулювання створення та діяльності банків. Правове регулювання припинення діяльності банків. Порядок відкриття та закриття рахунків в установах банків. Правовий режим коштів на банківському рахунку. Правове регулювання та види касових операцій банку. Поняття та правові засади безготівкових банківських розрахунків. Правове регулювання банківського нагляду. Організаційно-правова структура банківського нагляду. Заходи впливу за порушення банківського законодавства.

Тема 17. Правові основи валютного регулювання та валютного контролю

Поняття, типи та види валютних систем. Становлення та розвиток валютної системи України. Еволюція правового регулювання валютних відносин на території України. Валютна система як елемент міжнародних валютних відносин. Поняття та особливості валютних правовідносин. Види валютних правовідносин. Валюта та валютні цінності як об’єкт валютних правовідносин. Поняття валюти та валютних цінностей. Класифікація валюти. Поняття та правові ознаки валютних операцій. Класифікація валютних операцій. Порядок ліцензування валютних операцій в Україні. Правове регулювання форм міжнародних валютних розрахунків. Поняття та юридичний зміст валютного регулювання. Методи валютного регулювання. Поняття та правовий механізм валютного контролю. Суб’єкти валютного контролю. Відповідальність суб’єктів міжбанківського валютного ринку.


Дата добавления: 2018-05-01; просмотров: 188; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!