Тема 7. Норми фінансового права



Поняття фінансово-правової норми. Особливості фінансово-правової норми. Типи доктринальних підходів до розуміння фінансово-правової норми. Структура фінансово-правової норми. Особливості гіпотези, диспозиції та санкції фінансово-правової норми. Дія фінансово-правових норм у просторі, часі та за колом осіб. Надання та зміна чинності нормам фінансового права. Ретроактивність норм фінансового права. Припинення дії норм фінансового права. Дія норм фінансового права. Способи реалізації фінансово-правових норм: здійснення, виконання, дотримання та застосування.

Тема 8. Система фінансового права як галузі права

Поняття та об’єктивна зумовленість системи фінансового права. Радянські підходи до розуміння системи. Пострадянські підходи до розуміння системи фінансового права. Структурні елементи системи фінансового права. Загальна та Особлива частина фінансового права. Поняття матеріального фінансового права. Особливості матеріального фінансового права. Внутрішньогалузева диференціація матеріальних фінансових відносин як предмета фінансового права за сферами правового регулювання. Процесуальне фінансове право. Поняття процесуального фінансового права. Особливості процесуального фінансового права. Внутрішньогалузева диференціація процесуальних фінансових відносин як предмета фінансового права за сферами правового регулювання. Місце фінансового права в системі права України. Співвідношення норм фінансового та конституційного права. Співвідношення норм фінансового та адміністративного права. Співвідношення норм фінансового та цивільного права. Фінансово-правові інститути як основний структурний підрозділ системи фінансового права: поняття, ознаки.

Тема 9. Суб’єкти фінансового права

 Поняття та особливості суб’єктивного фінансового права. Структура суб’єктивного фінансового права. Поняття та особливості суб’єкта фінансового права. Класифікація суб’єктів фінансового права. Держава як суб’єкт фінансового права. Громадянське суспільство як суб’єкт фінансового права. Територіальна громада та органи місцевого самоврядування як суб’єкти правовідносин. Юридичні особи всіх форм власності як суб’єкти фінансових правовідносин, їх види та особливості. Фізичні особи як суб’єкти фінансового права, їх види та особливості. Захист прав суб’єктів фінансового права. Гарантії захисту прав суб’єктів фінансового права.

Тема 10. Природа фінансових правовідносин

Поняття та особливості фінансових правовідносин. Типи доктринальних підходів до розуміння фінансових правовідносин. Класифікація фінансових правовідносин. Матеріальні фінансові правовідносини: поняття та ознаки. Процесуальні фінансові правовідносини: поняття та ознаки. Виникнення, зміна і припинення фінансових правовідносин. Юридичні факти у фінансовому праві. Відмінність фінансових правовідносин від інших видів правовідносин.

 

Тема 11. Фінансово-правове зобов’язання

Поняття фінансово-правового зобов’язання. Зміст фінансово-правового зобов’язання. Учасники фінансово-правового зобов’язання та його об’єкт. Види фінансово-правового зобов’язання. Податково-правове зобов’язання: поняття та особливості. Зобовязання у сфері видатків бюджету: поняття та особливості. Виникнення та припинення фінансово-правового зобов’язань. Припинення фінансово-правового зобов’язань примусовим виконанням. Засоби публічно-правового забезпечення виконання фінансово-правових зобов’язань. Зміна фінансово-правового зобов’язання.

 

Тема 12. Правові основи фінансово-правового контролю

Поняття та значенняфінансово-правового контролю. Зміст фінансово-правового контролю, його основні напрямки. Фінансова дисципліна. Місце інституту фінансово-правового контролю в системі фінансового права. Загальна характеристика фінансового контролю як функції фінансів. Види фінансового контролю. Зовнішній фінансовий контроль: поняття та особливості. Внутрішній фінансовий контроль: поняття та види. Загальний та спеціальний фінансовий контроль. Державний фінансовий контроль. Муніципальний фінансовий контроль. Незалежний фінансовий контроль. Відомчий, позавідомчий та господарський (внутрішній) контроль. Громадський фінансовий контроль. Аудиторський фінансовий контроль. Особливості аудиторського фінансового контролю. Процедура аудиторського фінансового контролю. Методи фінансового контролю. Загальні методи фінансового контролю: метод переконання, метод примусу, метод координації, метод колегіальності, метод одно осібності. Поняття спеціальних методів фінансового контролю. Особливості спеціальних методів фінансового контролю. Види спеціальних методів фінансового контролю. Особливості та значення перевірки та ревізії як методів фінансового контролю. Види перевірок та ревізій. Форми фінансового контролю. Види форм фінансового контролю. Система органів фінансового контролю. Міжнародно-правові стандарти організації державно-фінансового контролю.

 


Дата добавления: 2018-05-01; просмотров: 164; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!