Яке співвідношення політичної і державної влади?



«політична влада» і «державна влада» — поняття тотожні, оскільки політична влада виходить від держави і здійснюється при її прямій чи непрямій участі;

Державна влада — головний, типовий спосіб здійснення політичної влади.

Політична діяльність здійснюється в рамках різних політичних партій, профспілок, міжнародних організацій. За допомогою політичної влади реалізуються життєво важливі інтереси великих і впливових груп суспільства (класів, націй, етнічних спільнот і ін.).

На відміну від державної влади, політична влада класу, іншої соціальної спільності не здатна виконати роль умиротворителя протиборчих сил суспільства або здійснювати «загальні справи».

Державна влада не маже протиставлятися політичній владі, тому що політична влада в суспільстві не мислима без держави.

Політична влада — публічні, вольові відносини, що складаються між суб'єктами політичної системи суспільства на основі політичних і правових норм.

Державна влада — публічно-політичні, вольові відносини, що складаються між державним апаратом і суб'єктами політичної системи суспільства на основі правових норм, при опорі, у разі потреби, на державний примус.

Навчальне питання: Методи здійснення державної влади.

Арсенал методів реалізації державної влади досить різноманітний. У сучасних умовах значно зросла роль методів морального й особливо матеріального стимулювання, використовуючи які, державні органи впливають на інтереси людей і тим самим підкоряють їх своїй владній волі.

До загальних методів здійснення державної влади відносяться переконання і примус.

Переконання— ця метод активного впливу на волю і свідомість людини ідейно-моральними засобами для формування в неї поглядів і уявлень, заснованих на глибокому розумінні сутності державної влади, її цілей і функцій. Механізм переконання включає сукупність ідеологічних, соціально-психологічних засобів і форм впливу на індивідуальну чи групову свідомість, результатом якого є засвоєння і прийняття індивідом, колективом визначених соціальних цінностей.

Метод переконання стимулює ініціативу і почуття відповідальності людей за свої дії і вчинки.

Державний примус —це психологічний, матеріальний чи фізичний (насильницький) вплив повноважних органів і посадових осіб держави на особистість з метою змусити (примусити) її діяти з волі пануючого суб'єкта, в інтересах держави.

Форми державного правового примусу досить різноманітні. Це заходи попереджувального впливу — перевірка документів з метою запобігання правопорушень, припинення чи обмеження руху транспорту, пішоходів при аваріях і стихійних лихах і ін.; правове припинення — адміністративне затримання, привід, обшук і т.д.; міри захисту - відновлення честі і доброго імені й інші види відновлення порушених прав.

 


 

 

 

[3]  Нація (у юридичному відношенні) рівнозначна терміну “народ”. У термін «нація» вкладається і зміст громадянства. Нація — громадяни держави різних національностей, що об'єднані подібністю в рішенні істотних політичних і психологічних проблем. Ця подібність виникає внаслідок проживання на одній території і тривалому спілкуванні один з одним. Нація (в етнічному відношенні) — етносоціальна спільність, у якої сформувалася самосвідомість своєї ідентичності (спільність історичної долі, психології і характера, потяг до національних цінностей і т.ін.), а також територіально-мовна і господарсько-економічна єдність. Населення - сукупність фізичних осіб, поза залежністю від їх національності і громадянства, законно проживаючі на території конкретної держави.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 182; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!