Розділ 1. Теоретичні аспекти дослідження принципів адміністративного права



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА

Рівненська філія

 

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни

Адміністративне право України

Принципи адміністративного права

 

 

                                                                     

 

Виконавець:

студент групи П-21/п спеціальність                                                                                                                                                    «Правознавство»

Слобода Володимир Григорович

                                                                       Керівник:

___________________

"___" _________2013р.

 

 

Рівне – 2013


План

Вступ

Розділ 1. Теоретичні аспекти дослідження принципів адміністративного права

Конституційні засади розвитку принципів права України

Поняття і головні характеристики принципів права

Дія принципів права

Розділ 2. Характеристика принципів адміністративного права

Поняття і суть принципів адміністративного права

Класифікація принципів адміністративного права

Конституційні принципи адміністративного права

Організаційно-функціональні принципи адміністративного права

Висновки

Список використаної літератури


Зміст

Вступ................................................................................................................(4…6)

Розділ 1. Теоретичні аспекти дослідження принципів адміністративного права

Конституційні засади розвитку принципів права України..................(7..11)

Поняття і головні характеристики принципів права..........................(12..16)

Дія принципів права..............................................................................(17..20)

Розділ 2. Характеристика принципів адміністративного права

Поняття і суть принципів адміністративного права............................(21..23)

Класифікація принципів адміністративного права..............................(24..29)

Конституційні принципи адміністративного права.............................(30..32)

2.4. Організаційно-функціональні принципи адміністративного права…(33..39)

Висновки..........................................................................................................(40..41)

Список використаної літератури...................................................................(42..43)

 

 


Вступ

Актуальність теми дослідження. Побудувати громадянське суспільство і відповідно йому демократичну, соціальну, правову державу, що передбачено Конституцією України можна, тільки здійснивши комплексне системне реформування всіх сфер суспільного життя. Складовою частиною такої реформи має стати правова реформа, яка повинна охопити більшість існуючих правових явищ.

Зрозуміло, що міри і заходи у межах правової реформи слід починати з удосконалення основоположних джерел, керівних ідей усього права, є принципи права. Саме це дасть змогу послідовно, комплексно і системно здійснювати правову реформу, а відповідно і аналогічно цьому вдосконалити право в Україні загалом. Адже принципи права - це пов'язують право не тільки з політикою, економікою, духовним життям суспільства, це - категорії, що забезпечують єдність різних власне правових процесів, форм, теорій, ідей і концепцій, понятійно - категоріальних рядів.

Актуальність дослідження принципів права - зумовлена також тим, що право вже не обмежується тільки позитивістко - нормативістським його сприйняттям і тлумаченням. Прворозуміння  в нашій країні все помітніше переходить на позиції інтегративної школи, рецептуючи надбання «класичного» і «відродженого» природного права, соціологічної юриспруденції.

Принципи права довгий час не розглядались як головні, сутнісні його категорії. Адже у нормативному уявленні право здебільшого ототожнюється з законами або юридичними нормами. Насправді ж право - це складне і неодноманітне явище, що створює юридичну надбудову суспільства. Воно пронизане певними загальними ідеями, що його  цементують при досягненні цілей і пов'язують із соціальним (політичним, економічним, духовним) життям. Ці найбільш загальні ідеі у праві визначаються принципами права. Без їх досконалого розуміння не можна загалом зрозуміти правової системи тієї чи іншої країни або окремих її елементів.

Стаття 15 Конституції України визначає, що суспільне життя в Україні грунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності, а це дає можливість розглядати принципи права, як загальнолюдські надбання.

Надзвичайно істотна роль і місце принципів у праві. Саме принципи консолідують, наприклад, правотворчість і правосуддя, надають внутрішньої цілісності діючій правовій системі, слугують зміцненню законності і правопорядку, громадської дисципліни, гарантують реалізацію інтересів і прав українських громадян. Вони, за умови їх закріплення у Конституції, забезпечують єдність процесів створення права, його реалізації і охорони. Принципи права є критерієм оцінки права і методологічною основою його подальшого вдосконалення у тому розумінні, що одночасно на підставі принципів оцінюють рівень і ефективність реалізації права і на грунті саме цих категорій пізнають і поліпшують його.

В адміністративно-правовій  теорії під принципами права розуміються основні ідеї, що характеризують зміст права, закріплюють закономірності його розвитку і  визначають механізм правового регулювання управлінських відносин.

В юридичній літературі теорія принципів адміністративного права поки не одержала достатньою висвітлення. Тим часом вивчення цього питання має дуже важливе значення для розуміння аналізу і вдосконалення самого адміністративного права, а також його найважливіших інституцій і підгалузей, для направлення законотворчої діяльності в області адміністративного права, подальшого розвитку всього механізму адміністративно - правового регулювання, створення нового адміністративного законодавства, зміцнення законності в управлінській діяльності, поліпшення правозастосовної  і правотворчої діяльності органів виконавчої влади.

Питання принципів адміністративного права є найважливішим в структурі і змісті  адміністративно-правового регулювання суспільних відносин. Термін "принципи адміністративного права" вказує на основоположні риси, сутнісні характеристики, найважливіший зміст і значення всього адміністративного права.

Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність теми дослідження курсової роботи

Об’єктом дослідження курсової роботи є правовідносини у сфері державного управління.

Предмет дослідження – принципи адміністративного права.

Метою курсової роботи є дослідження принципів адміністративного права.

Структура роботи Курсове робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури.


Розділ 1. Теоретичні аспекти дослідження принципів адміністративного права


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 343; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!