Підготовка даних для перенесення проекту мензулою.



Для перенесення проекту в натуру мензулою треба мати проектний план на твердій (жорсткій) основі. Підготовчі роботи для перенесення елементів проекту в натуру графічним методом займають небагато часу, але вимагають вдумливого підходу до них і від якісної підготовки геодезичних даних у камеральних умовах залежить успіх роботи в полі.

Спочатку треба вивчити місцевість і існуючу опору, розробити маршрути мензульних ходів, вибрати точки стояння мензули, які будуть отримані засічками.

Довжина проектного мензульного ходу при масштабі 1:10000 намічається не більше 2км, а середня довжина лінії – 250 – 350м. точки мензульного ходу, по можливості, суміщають з проектними точками або намічають поблизу них.

На ділянках відкритої місцевості при достатній кількості точок геодезичної опори для перенесення проекту в натуру місце стояння мензули визначають розв’язанням оберненої засічки (задача Потенота) способом поворотів планшета, способом наближень або способом Болотова. Якщо кількість точок геодезичної основи обмежена, місце стояння мензули визначають прямою або боковою засічками у створі між опорними точками або полярним способом.

Необхідні для перенесення лінійні елементи вимірюють, коли точки стояння мензули за даними проектного плану визначені остаточно. У цих випадках визначають відстані від точки стояння мензули до всіх проектних точок, які намічено перенести в натуру з даної станції. Довжини ліній визначають графічно з плану за допомогою масштабної лінійки і вимірника.

 

Рис. 2.5. Перенесення проекту в натуру мензулою

 

Складання робочого креслення по перенесенню проекту в натуру

Розбивочне креслення складають після підготовки геодезичних даних для перенесення проекту в натуру. Його рекомендують складати не на весь проект, а на окремі його частини для перенесення протягом 2-3-х днів.

Розбивочне креслення складають у такій послідовності:

a) наносять на копію проектного плану додаткові побудови і геодезичні дані, необхідні для перенесення проекту в натуру;

b) розробляють і наносять маршрути руху для перенесення проекту;

c) оформляють розбивочне креслення.

Контури існуючої ситуації, умовні знаки, а також геодезичні дані, які належать до існуючої геодезичної опори, викреслюють чорним кольором, а проектні межі полів і ділянок, які необхідно перенести в натуру показують червоним кольором. Таким же кольором позначають номери полів і ділянок, а їх площі при цьому не вказують.

На проектний план наносять усі побудови, виконані при підготовці геодезичних даних, а також довжини ліній, і значення кутів, необхідні для перенесення проекту в натуру. Побудовані допоміжні магістральні лінії, перпендикуляри, лінії теодолітних і мензульних ходів викреслюють синім (фіолетовим) кольором. Таким же кольором позначають геодезичні дані, що належать до них. Довжину лінії вказують уздовж відрізків, а значення кутів – біля точок, в яких вони будуть побудовані.

Розроблюють і наносять на креслення маршрути руху для перенесення проекту в натуру, при чому кожний маршрут розраховують на один робочий день, щоб усі елементи проекту були перенесені в натуру за короткий період, при мінімальній кількості переїздів і переходів.

До маршрутів руху включають також усі додаткові побудови, проектні теодолітні та мензульні ходи, перехідні точки і ін.. Маршрути руху повинні починатися і закінчуватися поблизу населених пунктів та польових станів. Напрям маршрутів (стрілки), а також місця встановлення віх (прапорці) показують на розбивочному кресленні червоним кольором.

Усі виміри, які потрібно відкладати при перенесенні проекту в натуру, виписують червоним кольором за напрямом маршруту. Причому виміри уздовж прямих ліній підписують біля проектних точок зростаючим підсумком від початку поворотної (опорної) точки до кінця прямої в напрямі руху вимірювального приладу. Надписи роблять біля проектної лінії (уздовж неї), до якої вони належать, так, щоб було зручніше їх читати, орієнтуючи креслення в напрямі руху. Довжину відрізків між межами ділянок (проектними точками)підписують уздовж цих відрізків – з боку ділянок, до яких вони належать. Якщо напрям проектних відрізків заданий кутами, біля відповідних проектних точок вписують їх значення. На розбивочному кресленні не показують довжини відрізків, у тому числі і проектних, які не будуть вимірюватися (відкладатися) на місцевості під час перенесення проекту в натуру.

Ширину польових шляхів, лісосмуг та інших проектних лінійних об’єктів, що підлягають перенесенню в натуру, підписують вздовж цих об’єктів. Місця встановлення стовпів (межових знаків) на кресленні позначають кружечками червоного кольору.

В штампі, який розташовується в правому нижньому куті, пишуть назву креслення, а на вільних місцях розміщують умовні позначення, опис маршрутів, де вказують номери точок, які входять в окремі маршрути. Вказують румби і довжини ліній між точками зовнішньої межі і точками проектних теодолітних ходів.

Після складання та оформлення розбивочного креслення необхідно намітити порядок виконання польових робіт щодо перенесення проекту в натуру, виконати розрахунок потреби в інструментах, матеріалах, транспорті, спеціалістах і підсобних робітниках.

Розбивочне креслення є важливим технічним документом і додається до технічного звіту про перенесення проекту в натуру.

 

 

Рис. 3.1. Розбивочне креслення для перенесення проекту в натуру (фрагмент):

—► - напрями маршрутів;

∙ − ∙ − ∙ − проектний теодолітний хід;

місця встановлення віх позначені прапорцями;

маршрути 10-11-14-3-2-1-22-10; 10-С-21 -22-10; A-11-E-F

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 114; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!