Вимоги до оформлення контрольної роботи



Міністерство освіти і науки України

Університет митної справи та фінансів

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

З ДИСЦИПЛІНИ

«БУХГАЛТЕРСЬКИЙ облік»

ДЛЯ СТУДЕНТІВ

ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

СТУПЕНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ «БАКАЛАВР»

ГАЛУЗІ ЗНАНЬ 07

«УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»

 

Затверджено на засіданні кафедри обліку, аудиту, аналізу і оподаткування

Протокол № __ від «_».___________.2017 року

 

Дніпро

2017


 

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

З ДИСЦИПЛІНИ

«БУХГАЛТЕРСЬКИЙ облік»

ДЛЯ СТУДЕНТІВ

ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

СТУПЕНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ «БАКАЛАВР»

ГАЛУЗІ ЗНАНЬ 07

«УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»

 

 

Укладачі: Книшек О.О., к. е. н., доцент кафедри обліку, аудиту, аналізу і оподаткування Університету митної справи та фінансів

                 


ЗМІСТ

1. Вступ                                                                                                            4

2. Структура, обсяг і зміст контрольної роботи                                          4

3. Вимоги до оформлення контрольної роботи                                               6

4. Контрольні питання з дисципліни «Бухгалтерський облік» ……………...9

5. Контрольні завдання до практичного розділу                                       10

6. Захист контрольної роботи                                                                      19

7. Критерії оцінювання контрольної роботи                                              19

8. Література                                                                                                  21

9. Додатки                                                                                                      23

 

 

1.

 

 

Вступ

Методичні рекомендації до контрольної роботи з обов’язкової дисципліни «Бухгалтерський облік» підготовки фахівців ступеня вищої освіти «бакалавр» галузі знань 07 «Управління та адміністрування». Предметом вивчення навчальної дисципліни є господарські операції та відображення їх в обліку та звітності.

Структура, обсяг і зміст контрольної роботи

Контрольна робота складається із двох основних розділів:

1) теоретичний (контрольні питання);

2) практичний (задачі).

    Контрольна робота повинна бути літературно та технічно грамотно виконана. Загальний обсяг контрольної роботи 15-20 сторінок машинописного (комп’ютерного) текста на аркуші формату А4 (без урахування додатків).

    Контрольна робота має містити:

- титульну сторінку;

- зміст;

- теоретичний розділ;

- практичний розділ;

- список використаної літератури;

- додатки.

    Титульна сторінка повинна містити: назву вузу, кафедри, дисципліни, прізвище, ім’я та по-батькові студента та викладача, відмітку про допуск роботи до захисту за підписом викладача. Зразок оформлення титульної сторінки наведено в додатку А.

    Зміст контрольної роботи включає назви всіх її складових (вступу, розділів). У змісті вказується порядковий номер сторінки, на якій наведено заголовок. При цьому зазначається лише перша сторінка, з якої починається розділ (а не перша і остання, наприклад: 18, а не 18-24). Слово “сторінка” при цьому не пишеться і крапка після її номера не ставиться.

              Наприклад:

ЗМІСТ

Вступ 3
1. Теоретичний розділ 5
1.1. питання № 5
1.2. питання № 9
2. Практичний розділ 11
Задача 11
Список використаної літератури 18
Додатки 20

 

Виконуючи контрольну роботу, студент повинен показати глибокі теоретичні знання з досліджуваного питання, вміння самостійно працювати зі спеціальною літературою з обраної теми, застосовувати сучасні методи досліджень, використовувати досягнення науки й техніки, грамотно, чітко, логічно викладати свої думки, узагальнювати і формулювати висновки і пропозиції.

              Під час виконання студентом контрольної роботи передбачається вирішення таких завдань:

- показ теоретичних знань з дисципліни;

- висвітлення з літературних джерел різних поглядів авторів та оцінка стосовно практичної цінності;

- викладення результатів своїх досліджень чітко, грамотно і в логічній послідовності;

- висновки, подання та обґрунтування пропозицій.

Форма контролю:захист контрольної роботи.

Під час написання контрольної роботи слід користуватися нормативними і законодавчими актами, а також матеріалами (статтями), надрукованими останнім часом в економічних і фінансових виданнях, а саме: у журналах “Баланс”, “Бізнес”, “Все про бухгалтерський облік”, “Вісник податкової служби України”, “Бухгалтерський облік та аудит”, “Оподаткування та бухгалтерський облік”, “Вісник бухгалтера та аудитора України”, “Бухгалтерія, право, податки, консультації”, “Галицькі контракти” та ін.

Під час опрацювання літературних джерел рекомендується конспектувати найбільш цікаві місця, спірні та дискусійні положення, виписувати деякі цифрові дані, зарисовувати форми таблиць, записувати методики розрахунків, формули і т. п. Обов’язково треба записати опрацьоване джерело із зазначенням прізвища та ініціалів автора (авторів), назви книги (статті), місця видання, видавництва, року видання, сторінок тощо. У списку використаної літератури не повинно бути безадресних джерел (наприклад, тільки назва журналу або газети без прізвища автора і назви статті).

    Теоретичний розділ повинен мати обов’язково логічний вступ і логічне завершення.

Список використаних джерелповинний містити
15-20 одиниць літературних джерел, включаючи законодавчі акти, інструктивні матеріали, підручники, книги, монографії, статті вітчизняних і зарубіжних авторів, оформлені відповідно до бібліографічних вимог.

Список використаних джерел слід розміщувати в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків. Особливу увагу при підборі літератури слід приділити матеріалам, які публікуються в періодичних виданнях “Урядовий кур’єр”, “Все про бухгалтерський облік”, “Бізнес”, “Податки і бухгалтерський облік” та журналах “Облік і аудит”, “Баланс”, “Бухгалтер”, “Бухгалтерський облік”, “Економіка України”, “Економіст”, “Фінанси України”.

Правила оформлення списку використаних джерел в контрольній роботі наведені в додатку Б.

У додатках наводяться допоміжні матеріали з питань дослідження (таблиці, схеми, графіки, діаграми, первинні облікові документи, облікові регістри, форми звітності, розрахунки тощо). Усі наведені в додатках форми документів і облікових регістрів, таблиць, відомостей тощо заповнюються цифровими даними. На всі додатки мають бути посилання у тексті контрольної роботи, а самі додатки розміщуються у послідовності посилань на них і нумеруються.

 

Вимоги до оформлення контрольної роботи

 

Контрольна робота виконується українською мовою на одному боці аркуша білого паперу стандартного формату А4 і переплітається.

Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів: ліве – 25 мм, праве –10 мм, верхнє –20 мм, нижнє –20 мм.   Роботу потрібно набрати грамотно, акуратно, чітко і оформити згідно з вимогами. Не дозволяються виправлення, замазування корегуючою рідиною, дописування тексту між рядками або над словами.

Основні технічні вимоги:

обсяг Обсяг основного тексту контрольної роботи має становити 15-20 сторінок. До загального обсягу контрольної роботи не входять: - додатки; - список використаних джерел.
інтервал Контрольну роботу друкують: текст - через 1,5 міжрядкових інтервали з використанням шрифтів текстового редактора Word Times New Roman розміром (кеглем) 14 пт. Таблиці - через 1 міжрядковий інтервал з використанням шрифтів текстового редактора Word Times New Roman розміром (кеглем) 12 пт.
поля Текст контрольної роботи необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів: ліве – 25 мм, праве –10 мм, верхнє –20 мм, нижнє –20 мм.

 

Таблиці, графіки та діаграми виконуються відповідно до прийнятих правил і норм, мають відповідну назву і номер. Нумерація ілюстративного матеріалу здійснюється в межах окремих розділів (аналогічно нумерації підрозділів). Між заголовками граф у таблицях установлюється 1 інтервал.

Ілюстрації і таблиці розміщують безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше (табл. 1), таким чином, щоб їх можна було читати без повороту переплетеного блоку контрольної роботи або з поворотом за годинниковою стрілкою. Якщо до таблиці звертаються повторно, то пишуть: див. табл. 1. Ілюстрації й таблиці, які розміщені на окремих сторінках контрольної роботи, включають до загальної нумерації сторінок.

Бажано таблицю розмістити на одній сторінці без переносу. Якщо це неможливо, то під час переносу на обох сторінках пишуть номери колонок і тоді на другій сторінці назву їх не повторюють, а над таблицею справа пишуть “Продовження табл. 1”. Таблицю з великою кількістю граф можна ділити на частини й розміщувати одну частину під іншою в межах однієї сторінки. Таблиці, розмір яких перевищує 1 сторінку, рекомендується виносити в додатки.

Зразок оформлення таблиці наводиться вдодатку В.

Крім таблиць, у роботі значне місце займають рисунки. Назву вказують під рисунком, після номера в тому ж рядку. Зразок оформлення рисунка наводиться вдодатку Г.

Посилання в тексті контрольної роботи на літературні джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, у квадратних дужках, наприклад, “… у працях [1 – 7]…”.

Якщо в тексті контрольної роботи необхідно зробити посилання на складову частину або на конкретні сторінки відповідного джерела, обов’язково зазначається номер сторінки (наприклад, [2, с. 59]).

Додатки оформляють як продовження роботи (або у вигляді окремого тому, книги). Кожен додаток починають з нової сторінки. Він повинен мати заголовок (назву), надрукований угорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої пишеться слово “Додаток __” і велика літера, що позначає додаток.

Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь (наприклад, додаток А, додаток Б і т. д). Якщо додаток розміщується на двох або більше сторінках, то в правому верхньому куті кожної сторінки продовження цього додатку робиться надпис, наприклад “Продовження додатка А”. Нумерація сторінок проставляється лише на першій сторінці першого додатка.

Якщо у додаток винесено таблицю, ця таблиця є окремим додатком, на який посилаються в тексті роботи як на додаток, слово “Таблиця”зверху таблиці не пишеться. Над таблицею пишеться слово “Додаток”, з відповідним позначенням літери, через 2 інтервали відцентровану назву таблиці, і через 1 інтервал подається сама таблиця.

Якщо у додатку подається рисунок, на який є посилання в тексті як на додаток, після загальних правил оформлення додатка спочатку подається сам рисунок, а під ним без зазначення “Рис. ” пишеться симетрично назва додатка.

Тобто табличні додатки підписуються вгорі, додатки з рисунком підписуються знизу.

Якщо додатки розміщуються на форматі паперу А4, але в альбомному форматі, розміщення матеріалу, який виноситься у додаток, зберігається у вищевизначеному порядку з правилами читання поданого матеріалу. Назву додатка зазначають аналогічно, але слово “Додаток” з літерою залишають незмінними при вертикальному розміщенні та написанні угорі сторінки.

Необхідно вирішити завдання за індивідуальними варіантом, що наведено нижче.

 

 

Номер варіанту відповідає останній цифрі залікової книжки студента або за списком студентів (в алфавітному порядку) в журналі занять:

Варіанти Теоретичні питання Практичні завдання
0 30, 5 15, 27
1 1, 31 1, 11,
2 2, 32 2, 12,
3 3, 33 3, 13
4 4, 34 4, 14
5 5, 35 5, 15
6 6, 36 6, 16
7 7, 37 7, 17
8 8, 38 8, 18
9 9, 39 9, 19
10 10, 40 10, 20
11 11, 41 11, 21
12 12, 42 12, 22
13 13, 43 13, 23
14 14, 44 14, 24
15 15, 45 15, 25
16 16, 46 16, 26
17 17, 47 17, 27
18 18, 48 18, 28
19 19, 49 19, 29
20 20, 50 20, 30
21 21, 51 21, 26
22 22, 52 22, 27
23 23, 53 23, 28
24 24, 54 24, 29
25 25, 55 25, 30
26 26, 56 26, 1

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1381; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!