Асортиментна відомість проектних рослин



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра садово-паркового господарства

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

для виконання розрахунково-графічної роботи з дисципліни

«Основи образотворчого мистецтва»

для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів, які навчаються зі спеціальності 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство»

 

 

Дніпропетровськ 2016

УДК 631.4

М 54

Методичні вказівки для виконання розрахунково-графічної роботи з дисципліни «Основи образотворчого мистецтва» для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів, які навчаються зі спеціальності 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство» / Ткач В.В. – Дніпропетровськ: ДДАЕУ, 2016. – 19 с.

 

Автори: асистент кафедри СПГ

Ткач Вікторія Вікторівна

 

Розглянуто на засідання кафедри садово-паркового господарства

Протокол № 7 від 04 квітня 2016 року

 

 

Затверджено науково-методичною радою агрономічного факультету

Протокол № 9 від 05 квітня 2016 року

 

 

ЗМІСТ

ВСТУП………………………………………………………………………… 4
Вимоги до виконання та оформлення розрахунково-графічної роботи з начальної дисципліни «Основи образотворчого мистецтва»………………   5
План розрахунково-графічної роботи……………………………………….. 8
Рекомендований список літератури для виконання розрахунково-графічної роботи………………………………………………………………   13
ДОДАТКИ…………………………………………………………………….. 15

ВСТУП

Образотворче мистецтво – одна з форм суспільної свідомості в основі якої лежить художньо-образне або реалістичне відображення дійсності. Воно є унікальним увирішенні завдань як художнього, так і особистісного розвитку, громадського і духовного становлення спеціалістів садово-паркового господарства. Це зумовлено не тільки природою сприймання образотворчого мистецтва, а й тим, що образотворча діяльність становить одну з найдоступніших і емоційно захоплюючих форм творчості.

Виконання розрахунково-графічної роботи з «Основи образотворчого мистецтва» відіграє важливу роль при професійній підготовці студентів кафедри та забезпечить фундаментальну основу ведення садово-паркового господарства у сучасний період.

Метою розрахунково-графічної роботи з «Основи образотворчого мистецтва» є необхідність вивчення реальної дійсності та опанування методів реалістичного зображення. У процесі виконання розрахунково-графічної роботи студенти опановують закономірності лінійної та повітряної перспектив, теорії тіней, кольорознавства, композиції та основних законів образотворчої грамоти.

Основні завдання розрахунково-графічної роботи:

– давати загальну характеристику видам і жанрам образотворчого мистецтва та визначати їх специфіку;

– дотримуватися положення реалістичного зображення дійсності;

– користуватися законами кольорознавства для передачі певного етапу, настрою, віку, форми, об’єму;

– вільно володіти прийомами роботи олівцем, фарбами, з папером та іншими матеріалами й інструментами;

– зображувати простір на площині, користуючись законами лінійної та повітряної перспективи, малювати умовно-плоскі предмети;

– правильно підбирати за кольоровою гамою квіткові рослини.

Вимоги до виконання та оформлення розрахунково-графічної роботи з навчальної дисципліни «Основи образотворчого мистецтва»

 

Кожен студент перед початком виконання розрахунково-графічної роботи повинен отримати індивідуальне завдання, на підставі якого виконується розрахунково-графічна робота. Вихідними матеріалами для розрахунково-графічної роботи є графічне зображення квіткових та деревно-чагарникових композицій (клумби, альпінарії, розарії, групи, рабатка тощо), за якими створюється асортиментна відомість рослин та малих архітектурних форм.

Розрахунково-графічна робота виконується самостійно. Механічне переписування літературних джерел недопустиме. При викладенні спірних позицій студент може висловлювати власну позицію, обґрунтувавши її.

Запропоновані плани до тем розрахунково-графічної роботи є орієнтовними, в процесі роботи можуть доповнюватись і уточнюватись в залежності від вивчених та зібраних матеріалів практичної роботи.

Першою сторінкою є титульний аркуш, який оформлюється відповідно до додатку А.

У структурному відношенні розрахунково-графічна робота повинна мати зміст (план), вступ, основну частину, висновки, список використаної літератури, додатки.

Приблизний обсяг розрахунково-графічної роботи – 25–35 сторінок з одного боку аркуша паперу формату А4 (210 х 297) рукописного тексту або 20–30 друкованого.

Розрахунково-графічна робота має бути написана охайно і розбірливо, пастою або чорнилом чорного кольору чи надрукована через 1,5 міжрядкові інтервали, тільки українською мовою, без орфографічних та пунктуаційних помилок, обов'язкового з фотокарткою або малюнком, таблицями.

На всі ілюстрації у тексті повинні бути посилання, при цьому слова «таблиця» та «рисунок» пишуться скорочено і курсивом: «табл.», «рис.». І вказується їх порядковий номер, наприклад «табл. 1.1», «рис. 1.1». Під рисунком пишеться слово «рис.» з великої літери, його порядковий номер (без знака №) і назва рисунку.

Цифровий матеріал наводять у вигляді таблиць, які нумерують в межах розділу (наприклад, таблиця 3.1 – перша таблиця третього розділу). Назва таблиці має бути стислою і відображати її зміст. Після таблиці дають детальний аналіз викладених у ній даних. Не допускається перенос на іншу сторінку заголовка і змісту таблиці.

Текст повинен мати поля з чотирьох боків аркуша:

зліва – 30 мм;

справа – 10 мм;

Зверху і знизу – 20 мм.

Розрахунково-графічна робота подається у зброшурованому вигляді.

Текст основної частини розрахунково-графічної роботи поділяють на розділи, підрозділів і пункти. Заголовки структурних частин розрахунково-графічної роботи «Зміст», «Вступ», «Розділ», «Висновки», «Список використаної літератури», «Додатки» пишуть (друкують) великими літерами симетрично до тексту, повинні бути лаконічними, відповідати змісту. Заголовки підрозділів пишуть (друкують) маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу (1,25 см). Крапку в кінці заголовка не ставлять.

Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.

Написання кожного наступного розділу слід розпочинати з нової сторінки.

Всі сторінки мають бути пронумеровані. Першою сторінкою є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок розрахунково-графічної роботи. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Матеріали розрахунково-графічної роботи повинні бути зшиті у такій послідовності:

1) титульний лист;

2) завдання;

3) список джерел;

4) додатки;

Зміст роботи повинен свідчити про те, що студент вивчив відповідний методичний матеріал та літературу, добре орієнтується в питаннях основи образотворчого мистецтва, вміє змістовно та грамотно викласти свої думки, робити необхідні висновки і обґрунтувати свою позицію з дискусійних питань теми.

У процесі виконання розрахунково-графічної роботи повинен опрацювати не менш 10 літературних джерел, посилання на які повинні бути в тексті роботи.

Графічна частина розрахунково-графічної роботи виконується на щільному папері формату А4 і А3.

Перед початком виконання графічної частини розрахунково-графічної роботи необхідно правильно підібрати марку олівця. У процесі роботи необхідно періодично мити руки та креслярські інструменти, оскільки можливо вимазати графічне зображення.

Графічне зображення ескізу квіткової композиції зображується на папері А4 звичайним олівцем (2Н, НВ), ластику, розтушки.

Малюнок виконується на основі графічного ескізу на папері А3 з використанням акварельної фарби, пензлів.

Запропоновані квіткові композиції до розрахунково-графічної роботи є орієнтовними (додаток Б), в процесі роботи можуть доповнюватись і уточнюватись в залежності від вивчених та зібраних матеріалів практичної роботи.

План написання розрахунково-графічної роботи:

ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………….... 3
1. 1. Значення образотворчого мистецтва………………………………………  
1.1. (Вибираються із переліку тем для розрахунково-графічної роботи)  
2. 2. Квіткові композиції………………………………………………………...  
2.1. Ландшафтний квітник………………………………………………  
2.1.1. Масив…………………………………………………………  
2.1.2.   Група…………………………………………………………  
2.1.3. Міксбордер……………………………………………...........  
2.1.4. Поодинокі солітерні посадки……………………………….  
2.2. Регулярний квітник ……………………………………………….....  
2.2.1. Партер…………………………………………………………  
2.2.2. Клумба………………………………………………………...  
2.2.3. Рабатка………………………………………………………..  
2.2.4. Бордюр………………………………………………………..  
2.2.5. Модульний квітник………………………………………….  
3. 3. Графічне зображення квіткової композиції (вказати назву графічного зображення)……………………………………………………………………  
4. 4. Розрахунок асортименту і еколого-біологічна характеристика проектних рослин……………………………………………………………...  
5. 5. Малі архітектурні форми…………………………………………………  
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………...  
Список використаної літератури……………………………………………..  
ДОДАТКИ……………………………………………………………………..  

У вступі на основі теоретичних знань студента визначається поняття образотворчого мистецтва, мета та задачі розрахунково-графічної роботи, вказується підсумки вивчення курсу «Образотворчого мистецтва», зазначити тему графічної частини. Також визначається значення курсу у житті студентів. Охарактеризувати історичні аспекти розвитку курсу, роль і завдання курсу «Образотворчого мистецтва».

 

1. Значення образотворчого мистецтва

У даному розділі надається поняття образотворчого мистецтва, описується значення образотворчого мистецтва в житті людини, функції та призначення.

Для даного розділу обирається студентом тема підрозділу з переліку рекомендованих тем для розрахунково-графічної роботи (додаток В). Детальніше описується всі аспекти обраної теми, мету та завдання.

 

2. Квіткові композиції

У даному розділі надається обов’язково поняття квітники та її види. Вказується за якими ознаками класифікуються або діляться квітники. Необхідно навести правила підбору квіткових рослин для квітників. Описати за якими законами композиції обираються та висаджуються квіткові рослини залежно від кольору і висоти. Охарактеризувати два основних стильових напрямів формування квіткових композицій (у ландшафтному та регулярному).

Детально описується кожен вид квітників залежно від стильового напряму, вказуються види квіткових рослин та необхідно навести малюнки квітників.

 

3. Графічне зображення квіткової композиції

Графічне зображення квіткової композиції є найважливішою частиною розрахунково-графічної роботи. Оскільки у даному розділі надається ескіз квіткової композиції на форматі А4. Графічне зображення квіткової композиції зображується звичайним олівцем (2Н, НВ), ластику, розтушки.

 

4. Розрахунок асортименту і еколого-біологічна характеристика проектних рослин

У даному розділі надається асортиментна відомість рослин, які були обрані для квіткової композиції. Відомість надається у вигляді таблиці (табл. 4.1), де вказуються порядковий номер рослин в квітковій композиції, українська та латинська назви, кількість видів у квітковій композиції (шт.).

Перед асортиментною відомістю проектних рослин необхідно описати вид вашої проектної композиції. Обов’язково вказати назву композиції та значення. Пояснити свою думку, чому були обрані самі такі проектні рослини.

Таблиця 4.1

Асортиментна відомість проектних рослин

№ п/п Вид (українська та латинська назви) Кількість, шт.
1 Проліска дволиста (Scilla bifolia L.) 12
     

 

Після асортиментної відомості описується еколого-біологічна характеристика кожного квіткового виду композиції, де вказується українська та латинська назви, ботанічний опис, екологічне відношення до навколишнього середовища та використання у ландшафтному дизайні. До кожного еколого-біологічного опису виду квіткової композиції пред’являється малюнки видів рослин квіткової композиції.

 

5. Малі архітектурні форми

У даному розділі надається поняття малі архітектурні форми, мету та значення малих архітектурних форм в ландшафтній композиції.

Якщо в квітковій композиції використовуються малі архітектурні форми (бесідка, каміння тощо), то обов’язково виносяться у відомчу таблицю малих архітектурних форм (табл. 5.1), де вказується порядковий номер, вид малої архітектурної форми, матеріал з якої зроблена мала архітектурна форма та кількість їх у квітковій композиції.

Таблиця 5.1

Малі архітектурні форми

№ п/п Вид малих архітектурних форм Матеріал Кількість, шт.
1 Бесідка Дерево 1
       

Обов’язково описується кожен вид малої архітектурної форми, який використовується у квітковій композиції, його значення, використання та з якого матеріалу зроблений.

 

ВИСНОВКИ записуються за наступним текстом:

1. Виконано графічне зображення квітника (вказується вид квіткової композиції) на аркуші А3:

а) попередній ескіз з використанням олівців (2Н, НВ), ластику, розтушки;

б) малюнок на основі графічного ескізу з використанням акварельної фарби, пензлів.

2. Зроблений розрахунок асортименту проектних рослин для квітника (вказується вид квіткової композиції). Для квітника було запропоновано такі рослин: перераховується види рослин квіткової композиції обов’язково на українській та латинській назвах.

Коротко описується, що характерно для видів квіткової композиції по відношенню до екологічним умов.

3. Підібрані відповідні малі архітектурні форми для формування гармонічної композиції (перераховується види малих архітектурних форм для квіткової композиції).


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 397; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!