Сучасні україно-російські взаємовідносини.



Українсько-російські взаємовідносини в сучасному геополітичному просторі мають будуватися виключно на засадах пріоритету національних інтересів кожної з країн. Для цього необхідно, передусім, подолати імперські амбіції певних шовіністичних політичних сил Росії та ілюзій абсолютної самодостатності України.Так звана Харківськаугода 2010 р. продовжила фактично майже безкоштовну оренду ЧФ РФ південнокримської території до 2042 року та дала старт подальшій економічній та політичній експансії Росії на українську територію. Продовжується енергетичний тиск РФ на Україну, намагання втягнути її у Митний Союз, а згодом, напевно, і в ЄврАзЕс, що суперечить Європейському вибору та українським національним інтересам. 

Росія зробила великий крок у формуванні та зміцненні на світовій арені міждержавної Шанхайськоїорганізації співробітництва(ШОСп), до якої входять Росія, Китай, Казахстан, Киргизія, Таджикистан та Узбекистан. Статус спостерігачів уже отримали Індія, Пакистан, Іран та Монголія.

Політологічний словник

Глобалістика— на­прям у політології, пов'яза­ний із дослідженням політич­них аспектів загальнолюдських, планетарних проблем, їх зв'язку із системою міжнародних відно­син, про­явів глобальних проблем у світі.

Денонсація— припинення дії міжнародного договору шляхомповідомлення учасників про його розірвання у передбаченому порядку.

Соціальна держава— забезпечення державою своїм громадянам гідних умов життя, соціального захисту шляхом здійснення активної соціальної політики щодо реалізації прав і свобод,запобігання соціаль­ним конфліктам.

Егалітаризм—політична теорія, для якої характерне ствердження рівності як основного принципу організації суспільства.

Ембарго— політичний та еконо­мічний вплив на державу шля­хом обмеження або повного припинення з нею торгово-еко­номічних зв'язків.

Парафування договору— попереднє підписання міжнародного договорууповноваженимиособами держави, після чого він потребує ще схвалення (ратифікації) з боку парламенту.

Шовінізм  — крайня форма націоналізму, різновид расизму, для якої харак­терна пропаганда національної винятковості, розпалення між­національної ворожнечі й нена­висті, домінування (на­ції, держави, соціальної групи).

Самостійна робота№7

Тема.Політична глобалістика.

1. Поняття, предмет і категорії політичної глобалістики.

2. Глобальні проблеми сучасності та політичні шляхи їх розв`язання.

3. Україна та глобалізація сучасного життя.

Питання для самоперевірки

1. Який досвід доречно запозичити, а яких прорахунків не повторити з

еволюції соціальної політики в СРСР та країнах Заходу?

4. У чому особливості соціальної політики в країнах ЄС та Україні?

5. Яку еволюцію пройшлагеополітика як наука за час свого становлення?

     4. Які основні парадигми та проблеми зовнішньої політики України?

     5. Які перспективи сучасних українсько-російських геополітичних відносин?

Література: [33, 35, 36, 37, 43, 44, 45, 46].

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

Вивчення навчальної дисципліни відбувається за допомогою різних форм опанування матеріалу: лекцій, семінарських, практичних занять, роботи з літературою, написання контрольних, рефератів. Лекція допомагає у стислий час зорієнтувати студентів на усвідомлення суттєвих питань теми, сформувати свої погляди та інші відомості про шляхи розв'язання проблеми.

Семінар передбачає активну, самостійну участь студентів для подальшого засвоєння, закріплення, уточнення теоретичних знань, які отримані на лекції або під час опрацювання рекомендованих інтернет-ресурсів, літератури. Різні форми проведення семінару (дискусії, диспути, круглі столи, наради, конференції) дають можливість винести на обговорення проблемне судження з питань теми та набути здатності самостійно оперувати теоретичними поняттями; набути досвід у відстоювання своєї позиції.

Практичні поради щодо оформлення конспектів лекцій, зошитів підготовки до семінарських занять:

•записувати тільки суттєве, ключовими словами, тезами;

•логічно пов'язувати матеріал, ілюструючи його прикладами, схемами:

•повністю заносити таблиці, графіки, статистичні відомості;

•виділяти найбільш важливі положення, смислові блоки і думки;

•виділяти питання, які потребують додаткового висвітлення під час семінарів і практичних занять, записувати рекомендовані джерела, літературу.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 234; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!