Відповіді на тестові завдання.



Підсумковий рівень. 1.1 Г. 1.2. В. 1.3. В. 1.4. Б. 10. В.

Тема 7.

Перелік питань для підготовки студентів до підсумкового модульного контролю:

1. Діагностика та диференційна діагностика при больовому синдромі різної локалізації.

2. Надання невідкладної допомога з ГКС на до госпітальному етапі.

 

Задача № 1

Хворий, 58 років, був госпіталізований зі скаргами на “пекучий”, стискаючий біль у лівій половині грудної клітини, що віддає в ліву руку, під лопатку, різку слабкість. Біль з’явився раптово годину тому, було психоемоційне збудження, потім почала наростати загальна слабкість.

Об’єктивно: шкіра сіра, холодний піт. Пульс – 112 за хв, екстрасистоли (6-8 за хв). АТ – 70/50 мм рт. ст. Тони серця глухі. Дихання везикулярне. Живіт м’який, неболючий.

ЕКГ: ритм синусовий, лівошлуночкові екстрасистоли, зниження зубця R, патологічний зубець Q. Різкий підйом ST над ізолінією та у відведеннях I, II, aVL, VI-4.

ВОПРОСЫ:

1. Ваш диагноз.

2. Тактика и лечебные мероприятия.

 

Задача № 2

Хворому 45 років, був доставлений в клініку у важкому стані. Захворів напередодні ввечері, після вечері з’явилися сильні болі в епігастральній області, блювота – спочатку вжитою їжею, а потім шлунковим вмістом. Болі і блювота продовжувалися всю ніч. Викликаний лікар «швидкої допомоги» промив шлунок, запідозривши харчову токсикоінфекцію. Поліпшення не настало, і хворий був доставлений в лікарню. Протягом останнього року при швидкій ході і фізичному навантаженні відзначає виникнення болів за грудиною, які примушували його зупинятися і відпочивати, і незабаром зникали. Болі ці виникали 1-2 разу на місяць.

Об’єктивно: стан хворого важкий, ціаноз обличчя, холодне тіло покрите липким потом. Пульс 110/хв, малий, швидкий. Т° 36,9С. АТ – 80/50 мм рт. ст. Межі серця не змінені, тони глухі, чисті. У легких змін немає. Язик обкладений. Живіт звичної форми, не роздутий, м’який при пальпації, помірно болісний в епігастрії. Симптомів подразнення очеревини немає.

Аналіз крові: Hb – 120 г/л, ер – 4,2·1012/л, L – 11,2·109/л, п – 4, с – 70, л – 23, м – 3, ШЗЕ – 10 мм/година.

Аналіз сечі: пит. вага – 1020, білку немає.

ЕКГ: синусова тахікардія, зниження вольтажу зубця R в II, III, AVF відведеннях, ST «куполоподібний» зміщений вгору в II, III, AVF відведеннях, ST1, V4-5 – нижчий ізолінії.

ПИТАННЯ:

1. Як охарактеризувати стан, в якому знаходиться хворий? Яка причина?

2. Яку помилку зробив лікар «швидкої допомоги»?

3. Які екстрені заходи, необхідні для виведення хворого з цього стану?

Задача № 3

Чоловік, 47 років, скаржиться на болі за грудиною стискуючого характеру, які віддають в ліве плече, виникаючі під час ходи рівною місцевістю в звичному для хворого темпі. Страждає 2 роки стенокардією напруги. Останні 2 тижні напади виникають частіше при повільнішій ході, супроводжуються відчуттям страху, задишкою; припиняються прийомом (2-3) пігулок нітрогліцерину під язик. Хворого вдома відвідав сімейний лікар.

Стан задовільний. ЧСС і пульс 76 за хв. АТ – 140/85 мм рт. ст. Тони серця звучні. Шумів немає. Акцент II тону над аортою. Печінка не збільшена. Набряків немає.

ПИТАННЯ:

1. Ваш діагноз.

2. Тактика і лікувальні заходи.

 

Задача № 4

Чоловік, 48 років, був доставлений у відділення зі скаргами на різкий біль за грудиною, який віддає під ліву лопатку, що супроводжується слабкістю і задишкою. Біль не припиняється нітрогліцерином і лише злегка зменшувався після введення морфіну. Протягом останніх 2 тижнів вперше з’явилися болі за грудиною під час швидкої ходи, але вони були меншої інтенсивності і тривалості, припинялися у спокої.

Стан важкий. Шкірні покриви бліді, пульс – 100 в хв. АТ – 100/70 мм рт. ст. ЧДД – 22 в хв. Перший тон серця приглушений. У легенях дихання везикулярне. Печінка не збільшена.

ЕКГ: у II, III, aVF відведеннях дугоподібно зміщений догори від ізолінії сегмент ST.

ПИТАННЯ:

1. Ваш діагноз.

2. Тактика і лікувальні заходи.

 

Задача № 5

Хворий, 46 років, скаржиться на періодичний біль, неприємне відчуття в надчеревній ділянці, відрижку повітрям, їжею, зниження апетиту. Подібні відчуття турбують хворого на протязі 9 років.

Об’єктивно: дані без особливих змін.

При дослідженні шлункового вмісту: помірне зниження кислотності.

Рентгенологічно: множинні дефекти наповнення в субкардіальному відділі і в ділянці тіла шлунка розміром до 1 см, перистальтика в’яла.

Ендоскопічно: блідість слизової оболонки, множинні “подушкоподібні” виступи слизової оболонки, які легко розправляються повітрям, при доторканні біопсій ним зондом м’які, легко кровоточать.

ПИТАННЯ:

1. Ваш діагноз.

2. Тактика та лікувальні засоби.

Задача № 6

50-літня домогосподарка протягом 6 років страждає нападами болів в правому підребір’ї, які виникають частіше після жирної їжі. Після дослідження була рекомендована холецистектомія, від якої хвора відмовилася. За останній тиждень болі виникають щодобово ( раніше 1-2 рази на місяць), стали значно сильніше. На третій день з’явилася жовтяниця склер та шкіри, «замазкоподібний» стул, темна сечаа.

Анализ крові: L – 13,15·109 г/л, РОЭ – 28 мм/час.

ВОПРОСи:

1. Ваш попередній діагноз?

2. Тактика ведення хворої?

Задача № 7

Хворий, 33 років, скаржиться на відчуття важкості в надчеревній ділянці, нудоту, неприємний присмак у роті, нестійкі випорожнення, схуднення.

Об’єктивно: блідість шкіри. При пальпації незначна розлита болючість в над черевній ділянці. Помірна гіпохромна анемія. Відсутність вільної НСІ в шлунковому соці у відповідь на введення гістаміну.

Рентгенологічно: потовщення складок слизової оболонки шлунка, вкорочення і звуження антрального відділу, перистальтика в цій зоні відсутня.

Біопсія: в антральному відділі – ознаки гіперплазії, ділянки шлункової метаплазії, в інших відділах – атрофія залоз.

ПИТАННЯ:

1. Ваш діагноз.

2. Тактика та лікувальні засоби.

Тема 8.

Перелік питань для підготовки студентів до підсумкового модульного контролю:

1. Класифікація судом.

2. Особливості надання допомоги при генералізованих та локальних судомах.

3. Причини втрати свідомості.

4. Надання невідкладної допомоги при втраті свідомості.

11. Хвора, 20-ти років, занедужала гостро під час занять у спортивному залі. Відчула різкий "удар" у голову, швидко приєднався інтенсивний головний біль, нудота, багаторазова блювота, пізніше приєдналося порушення свідомості. У неврологічному статусі: сомнолентна, сухожильні рефлекси S=D, двосторонній патологічний рефлекс Бабінського, парези в пробі Баре не визначаються. Виражені симптоми: ригідність потиличних м'язів, Керніга з двох сторін, Брудзинського.

       Поставте попередній діагноз.

А. Субарахноїдальний крововилив.

В. Паренхіматозний крововилив.

В. Внутрішньо-мозочковий крововилив.

Г. Мігренозний інсульт.

Д. Тромбоемболічний ішемічний інсульт.

 

13. У пацієнта, 55-ти років, на фоні артеріальної гіпертонії й емоційного напруження розвинулись: раптовий головний біль, блювання, гіперемія обличчя, психомоторне збудження. Протягом 10 хвилин приєдналися порушення свідомості, центральна плегія правих кінцівок. Через 3 години приєднався менінгеальний симптом.

       Поставте попередній діагноз.

А. Внутрішньомозковий крововилив.

Б. Субарахноїдальний крововилив.

В. Шлуночковий крововилив.

Г. Ішемічний кардіоемболічний інсульт.

Д. Гостра гіпертонічна енцефалопатія.

 

16. У прийомне відділення бригадою швидкої допомоги доставлений хворий 18 років у без свідомому стані. При об’єктивному обстеженні: Кома. Ціаноз обличчя та кінцівок зі слідами ін’єкцій, міоз, порушення дихання за типом Чейн-Стокса. АТ 80/50 мм рт.ст. ЧСС – 48 ударів на хвилину.

Визначте характер коми:

А. Наркотична.

Б. Діабетична.

В. Гіпоглікемічна.

Г. Алкогольна.

Д. Травматична.

 

19. Хвора 60 років знаходиться у без свідомому стані. Об’єктивно: Різка сухість шкіри та слизових оболонок. Тургор шкіри знижений. Шкіра холодна. М’які очні яблука на дотик. Носова кровотеча. Зіниці звужені. Дихання за типом Куссмауля з вираженим запахом ацетону із ротової порожнини. М’язовий тонус знижений, сухожилкові рефлекси торпідні. Температура тіла 36,20С. АТ 70/40 мм рт.ст. ЧСС 120 ударів на хвилину. Ритм неправильний. Серцеві тони глухі. Пульс ниткоподібний. Живіт здутий. Олігурія.

Визначте характер коми:

А. Печінкова.

Б. Діабетична.

В. Гіпоглікемічна.

Г. Уремічна.

Д. Алкогольна.

 

20. Хворий 45 років раптово втратив свідомість. При об’єктивному обстеженні: свідомість втрачена, шкірні покрови блідні, спостерігався генералізований клоніко-тонічний напад, з мимовільним сечовипусканням, приєднується ціаноз обличчя. АТ не визначається. Пульс 36 уд. на хвилину. На ЕКГ: повна атріовентрікулярна блокада з рідкими шлуночковими комплексами.

Поставте попередній діагноз.

А. Епілептичний напад.

Б. Напад Морган’і- Адамса-Стокса.

В. Блокада ніжок пучка Гіса.

Г. Ортостатична непритомність.

Д. Нейрогенна непритомність.

Тема 9.

Перелік питань для підготовки студентів до підсумкового модульного контролю

1. Надання невідкладної допомога при пожаленнях, покусах.

2. Надання невідкладної допомоги при електротравмах.

3. Надання невідкладної допомога при утепленнях.

4. Надання невідкладної допомога при дії низьких та високих температур.

 

Завдання № 4

В приймальне відділення лікарні привезли чоловіка 54-х років, який лежав на снігу при температурі повітря  -10оС. Об’єктивно: різкий запах алкоголю, свідомість сплутана, міміка відсутня, шкіра бліда з синюшним відтінком, холодна на дотик. Пульс – 50/хв., АТ – 80/40 мм рт. ст., температура тіла 320С. Найбільш ймовірно, що у чоловіка:

А. Тяжкий ступінь алкогольного сп’яніння

В. Гострий панкреатит

С. Забій головного мозку

D.Загальне переохолодження

E. Отруєння сурогатами алкоголю

Завдання № 6

В приймальне відділення надійшов чоловік з симптомами загального переохолодження. Потерпілий загальмований, відзначається м’язів тремор, температура тіла 330С, АТ – 110/60 мм рт. ст., ЧСС – 96/хв., дихання нормальне. На кистях та стопах ділянки відмороження шкіри II-III ступеню. Які з наведених заходів НЕ ПОКАЗАНІ хворому?

А. Зігрівання зовнішніми джерелами тепла

В. Пероральний прийом 30% розчину алкоголю

С. Внутрішньовено введення теплих розчинів

D. Накладання пов’язок на кисті та стопи

E. Пити теплі напої

Завдання № 10

В реанімаційне відділення лікарні надійшов чолові 45-ти років без свідомості. Дома потерпілий ремонтував електричну праску та був уражений електричним струмом. Через пів години після госпіталізації прийшов до тями. Показники гемодинаміки стабільні, дихання адекватне, ауто- та алопсихична орієнтація збережена. Яка подальша тактика ведення хворого?

А. ЕКГ, при відсутності змін може бути виписаний через 3 години

В. ЕКГ, при відсутності змін може бути виписаний через 3 добу

С. ЕКГ, при відсутності змін може бути виписаний через 12 годин

D. ЕКГ, при відсутності змін може бути виписаний через 6 годин

E. ЕКГ, при відсутності змін може бути виписаний через 9 годин

Завдання № 13

Бригада швидкої допомоги викликана влітку до 20-річної дівчини, яку винесли з річки без свідомості. Об’єктивно: шкіра бліда, спонтанне дихання відсутнє, периферичний пульс на магістральних артеріях не визначається, зіниці розширені. Який з наведених реанімаційних заходів слід застосувати першочергово?

A. Дефібриляція серця

B. Введення адреналіну гідро хлориду

C. Зовнішній масаж серця

D. Введення кальцію хлориду

E.Звільнення дихальних шляхів

Відповіді:4 – D, 6 – А, 10 – B, 13 – E.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 682; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!