Умови розвитку будівельно-конструктивних ігор:



Тема: Будівельно-конструктивні ігри, їх своєрідність. Особливості керівництва.

План

1. Будівельно-конструктивні ігри, їх своєрідність та значення в дошкільному дитинстві.

2. Зв'язок будівельних ігор з сюжетно-рольовими іграми.

3. Умови розвитку будівельно-конструктивних ігор в різних вікових групах.

4. Педагогічне керівництво будівельно-конструктивними іграми.

5. Вимоги до зберігання будівельного матеріалу.

 

1. Будівельно-конструктивні ігри, їх своєрідність та значення

Будівельно-конструкційні ігри — різновид творчих ігор, у яких діти відображають навколишній предметний світ, самостійно зводячи споруди і обігруючи їх.

Розумове виховання: розвивається вміння цілеспрямовано розглядати предмети і споруди, ділити їх на частини, узагальнювати, порівнювати, бачити спільне і відмінне, робити висновки, знаходити основні частини конструкції, від яких залежить розміщення інших. Розвивається довільність психічних процесів:сприймання, пам'ять, конструктивне мислення, увага, уява, спостережливість; мовлення дітей: діти пояснюють свої дії, обговорюють задуми, мотивують свої пропозиції, домовляються про спільну діяльність. Тому мова збагачується новими поняттями і термінами: назвами геометричних тіл, просторових відношень, професійною термінологією.

Формуються вміння користуватися сенсорними еталонами (форма, колір, величини, розміщення). Дії стають усвідомленими, формується здатність самостійно оволодівати узагальненими способами виконання ряду подібних споруд у змінених умовах.

Фізичне виховання: дитина постійно вправляється, а отже рухи стають точнішими, швидшими, легко підкоряються зоровому контролю, покращується узгоджена робота окремих м’язів. Розвивається окомір, координація рухів, дрібні м’язи рук.

Естетичне виховання: при ознайомленні з сучасними будівлямиі спорудами, архітектурними пам'ятками, доступними дитячому розумінню, розвивається художній та естетичний смак, інтерес до архітектури. Спостереження за працею будівельників діє дітям матеріал для творчого відображення навколишнього життя у грі. Педагог заохочує гарні будівлі, прагнення дітей прикрасити їх і тим самим виховує художній смак у дітей.

Моральне виховання: є засобом виховання моральних якостей дитини (працелюбства, самостійності, організованості, відповідальності, ініціативи, товариськості); вольових якостей – уміння доводити розпочату справу до кінця, долати труднощі, уважно слухати пояснення вихователя. Приносять велику емоційну насолоду, почуття радості, задоволення, зміцнюють віру в свої сили, виховують почуття власної гідності.

Трудове виховання: даний вид ігор за структуроютісно пов’язаний з працею.Формується працелюбність, трудові уміння і навички: вміння ставити мету, планувати свою діяльність, добирати необхідний матеріал, оцінювати результати своєї роботи та інших дітей, творчо підходити до здійснення задуму. Діти глибше знайомляться з професією будівельників, цікавляться нею, розуміють цінність та значущість їх праці. Розвиваються правильні взаємовідносини між дітьми, об’єднання їх в дружній колектив.

 

2. Зв'язок будівельних ігор з сюжетно-рольовими іграми.

Будучи різновидами творчих ігор, будівельно-конструктивні ігри тісно пов’язані з сюжетно-рольовими (у них одне джерело – навколишнє життя. Також спільним є те, що вони об’єднують дітей на основі спільних інтересів, спільної діяльності і є колективними; наявна уявлювана ситуація, творчий та самодіяльний характер та ін.)

Відмінність у тому, що в сюжетно-рольовій грі насамперед відображаються різноманітні явища навколишньої дійсності та взаємовідносин між людьми, а в будівельно-конструктивних основою є ознайомлення з відповідною діяльністю людей, з вживаною технікою та її використанням.

Вихователь має враховувати зв'язок та взаємодію між цими іграми:

§ будівельно-конструктивна гра може передувати сюжетно-рольовій: діти будують будинок, а потім розвивають гру «Магазин»; побудували дорогу, і почали грати у гру «Поїздка у гості». Тобто споруда може стати приводом для розвитку сюжету або необхідною частиною оточення.

§ Сюжетно-рольова може передувати будівельній: у процесі сюжетно-рольової гри може виникнути потреба у зведенні споруди (діти грають у гру «Моряки», виникає необхідність побудувати теплохід;).

§ Будівельно-конструктивна гра може проходити, як сюжетно-рольова (діти – будівельники, і вони будують висотний будинок).

 

Умови розвитку будівельно-конструктивних ігор:

· Наявність будівельного матеріалу в достатній кількості

· Наявність відповідних знань про процес зведення споруд, сформованість будівельно-конструктивних умінь та навичок.

· Місце та час в режимі дня.

· Постійне збагачення вражень дітей.

· Керівництво з боку вихователя.

!!! Будівельно-конструктивні ігри є засобом всебічного розвитку за умови, коли цілеспрямоване, навчаюче та направляюче керівництво дорослих правильно поєднується з активністю та самостійністю дітей !!!

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1112; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!