Розділ 2. Публічна адміністрація та відносини публічного управління.



Тема 2.1.  Публічна адміністрація та її органи.

Поняття «публічна адміністрація» та функціональний і організаційно-структурний підходи до її розуміння. Публічна влада та публічна адміністрація. Органи публічної адміністрації. Місце Президента України, Кабінету Міністрів України центральних та місцевих органів виконавчої влади в публічній адміністрації. Органи Місцевого самоврядування як суб’єкти публічної адміністрації.

Тема 2.2. Публічна служба та її адміністративно-правове регулювання.

Поняття «публічна служба». Класифікація публічної служби в Україні та її законодавче забезпечення. Державна служба як правовий інститут адміністративного права. Законодавство про державну службу.

Поняття, ознаки та види державної служби. Принципи та функції державної служби. Право на державну службу.

Поняття посади й посадової особи, класифікація посад. . Основні права і обов'язки державних службовців. Проходження державної служби. Службова кар'єра. Служба в органах місцевого самоврядування. Дисциплінарна відповідальність державних службовців.

Проблеми правової культури у сфері публічної служби в Україні. Державні службовці і корупція. Управління державною службою. Основні напрямки реформування державної служби

Тема 2.3. Поняття, сутність, принципи і функції державного управління.

Загальне поняття управління. Основні універсальні (кібернетичні) категорії управління. Соціальне управління, його сутність та види.

Поняття та сутність державного управління. Принципи та функції державного управління. Суб'єкти державного управління. Організаційні принципи побудови апарату державного управління (галузевий, функціональний, територіальний) Організаційні принципи діяльності апарату державного управління. Рівні державного управління. Режими державного управління.

Співвідношення державного та громадського управління.

Тема 2.4.  Форми та методи публічного адміністрування.

Види публічного адміністрування. Поняття і види форм державного управління. Поняття, ознаки та класифікація актів державного управління. Вимоги, які висуваються щодо актів державного управління. Адміністративні нормативи. Адміністративне розпорядництво. Поняття, ознаки і функції адміністративного договору. Реєстраційні та інші юридично значущі дії. Матеріально-технічні операції.

Поняття і види адміністративно-правових методів. Методи прямої і непрямої дії. Переконання та заохочення як метод державного управління. Стимулювання як метод державного управління. Поняття дозвільної системи. Поняття і стадії дозвільного провадження.

Тема 2.5. Контроль та нагляд у публічному управлінні.

Поняття, сутність та зміст державного контролю, як способу забезпечення законності в державному управлінні. Принципи державного контролю. Види державного контролю у сфері виконавчої влади. Організаційно-структурне забезпечення державного контролю у сфері державного управління.

Тема 2.6.  Адміністративно-правові режими.

Поняття і види спеціальних адміністративно-правових режимів. Правовий режим надзвичайного стану. Правовий режим воєнного стану. Режим надзвичайної екологічної ситуації. Режим державної таємниці. Режим охорони державного кордону України.

МОДУЛЬ ІІІ.

Розділ 3. Адміністративно-деліктне право.

Тема 3.1.  Законодавче забезпечення відповідальності за адміністративні правопорушення.

Адміністративна відповідальність як правовий інститут адміністративного права. Тенденції становлення та розвитку адміністративно-деліктного права як підгалузі адміністративного права. Законодавство України про адміністративне правопорушення.

Визначення поняття «адміністративний проступок» в законодавстві. Апостеріорні та апріорні ознаки адміністративного проступку. Співвідношення та розмежування адміністративного проступку і злочину, адміністративного проступку і дисциплінарного проступку.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 404; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!