Тема 8 Поняття та ознаки юридичної особи



Донецький університет економіки та права

 

ПОГОДЖЕНО Перший проректор з навчальної роботи к.е.н., доцент ____________ Т.С. Жорняк _______________________р. ЗАТВЕРДЖУЮ В.о. ректора д.е.н., доцент ____________ А. Я. Берсуцький _______________________р.

 

 

ПРОГРАМА

 

державної атестації бакалаврів

Галузі знань 0304 «Право»

за напрямом підготовки 6.030401 «Правознавство»

(комплексний екзамен)

 

 

 

РоЗРОБЛЕНО

Коростей В.І., к.ю.н., доц.

Титов А.М., к.ю.н., доц.

Асєєва Н.В., ст. викл.

 

 

РОЗГЛЯНУТО

                                                                 Протокол засідання

                                                                      Ради Інституту права

                                                                      №___від_________

 

                                                                      В.о. директора

Інституту права

                                                                      ________________

                                                             ____________р

 

Донецьк – 2012


Пояснювана записка

 

Метою державної атестації є встановлення фактичної відповідності рівня освітньо-професійної підготовки випускників вимогам освітьо-кваліфікаційної характеристики та освітньо-професійної програми.

Відповідно до ОКХ, ОПП, навчальних планів, навчальних програм та Положення про систему державної атестації, затвердженого наказом № 222 від 24.1.08 р., державна атестація випускників освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» та присвоєння їм кваліфікації «бакалавр з права» здійснюється Державною екзаменаційною комісією за результатами письмового комплексного екзамену за спеціальністю.

Метою поведення письмового державного екзамену за спеціальністю є комплексна оцінка теоретичних знань та практичних навичок студентів, умінь роз’язувати типові завдання діяльності в процесі здійснення виробничих функцій.

До комплексного екзамену включаються основні питання з трьох навчальних дисциплін професійної підготовки бакалаврів: «Цивільне право», «Господарське право», «Кримінальне право».

 

 

Основні питання з навчальних дисциплін, що включені до комплексного екзамену

ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО

 

Тема 1 Цивільне право як наука, навчальна дисципліна та галузь права

Поняття, предмет та метод цивільного права. Система цивільного права та цивільного законодавства. Звичай. Аналогія.

Тема 2 Підстави виникнення цивільних прав та обов’язків. захист цивільних прав і інтересів

Підстави виникнення цивільних прав і обов’язків. Здійснення цивільних прав, межі здійснення цивільних прав. виконання цивільних обов’язків. Захист цивільних прав та інтересів. Здійснення права на захист. Відшкодування збитків та інші засоби відшкодування майнової шкоди. Відшкодування моральної шкоди.

Тема 3 Фізична особа як суб’єкт цивільного права

Поняття фізичної особи. цивільна правоздатність. Поняття та види цивільної дієздатності. Цивільна відповідальність неповнолітніх. Місце проживання фізичної особи.

 

Тема 4 Обмеження дієздатності фізичної особи. Визнання фізичної особи

Підстави та умови обмеження дієздатності фізичної особи. Підстави та умови визнання особи недієздатною. Правові наслідки визнання особи обмежено дієздатною та недієздатною. Поновлення дієздатності фізичної особи.

Тема 5 Визнання особи безвісно відсутньою або об’ява її померлою

Підстави визнання особи безвісно відсутньою. Опіка над майном фізичної особи, що визнана безвісно відсутньою. Скасування рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою. Об’ява особи померлою. Правові наслідки об’яви фізичної особи померлою. Правові наслідки з’явлення фізичної особи, яку об’явлено померлою.

Тема 6 Фізична особа-підприємець

право фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності. застосування до підприємницької діяльності фізичних осіб нормативно-правових актів, що регулюють підприємницьку діяльність юридичної особи. цивільно-правова відповідальність фізичної особи-підприємця. банкрутство фізичної особи-підприємця. управління майном, яке використовується в підприємницькій діяльності, органом опіки та піклування.

 

Тема 7 Опіка та піклування

Поняття та завдання опіки та піклування. підстави встановлення опіки та піклування. Порядок встановлення опіки та піклування. Права та обов’язки опікуна або піклувальника. Фізична особа, яка не може бути опікуном або піклувальником. Опіка над майном. Припинення опіки та піклування. Оскарження дій опікуна, рішень органу опіки та піклування.

 

Тема 8 Поняття та ознаки юридичної особи

Види юридичних осіб. Організаційно-правові форми юридичних осіб. Порядок створення юридичної особи. Правосуб’єктність юридичної особи. Правове положення філіалу та представництва. Припинення юридичної особи. Реорганізація юридичної особи. Державна реєстрація юридичної особи.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 250; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!