Монітор. Види, характеристика



Моніто́р або дисплей — електронний пристрій для відображення інформації. Сучасні комп'ютернімонітори бувають кількох типів:

· на основі електронно-променевої трубки (CRT).

· рідкокристалічні (LCD, TFT як підвид LCD)

· плазмові

· проекційні

· OLED-монітори

Характеристики моніторів

· Розмір екрану — визначається довжиною діагоналі (традиційно вимірюється в дюймах)

· Співвідношення сторін екрану — стандартний (4:3) та широкоформатний (16:9, 16:10)

· Роздільність дисплею — кількість пікселів по вертикалі та горизонталі

· Глибина кольору — кількість біт на кодування одного пікселя (від монохромного (1 біт) до 32-бітного)

· Розмір зерна (для CRT) чи пікселя (для LCD)

· Частота оновлення зображення (виміруюється в герцах, для LCD практично однакова)

· Швидкість відклику пікселів (не для всіх типів моніторів, у LCD, як правило, суттєво нижча ніж у CRT)

· Максимальний кут огляду — максимальний кут під яким не виникає суттєвого погіршення якості зображення (актуально для LCD)

72. Мультимедіа технології (відеокарта, звукова карта).

Звукова́ карта— пристрій, що дозволяє працювати зі звуком на комп'ютері (виводити на акустичні системи та записувати в комп'ютер).Важливою характеристикою звукової плати є поліфо́нія, що означає можливість одночасного і незалежного відтворення принаймні кількох звуків, та кількість незалежних звукових каналів. Професійні звукові плати оснащуються кількома вхідними роз'ємами, що дозволяє здійснювати багатоканальний запис звуку.Відеока́рта — пристрій, призначений для обробки, генерації зображень з подальшим їх виведенням на екран периферійного пристрою. Сучасні відеокарти не обмежуються лише звичайним виведенням зображень, вони мають вбудований графічний мікропроцесор, котрий може проводити додаткову обробку, звільняючи від цих задач центральний процесор. Наприклад, усі сучасні відеокартиNVIDIA і AMD (ATi) підтримують OpenGL на апаратному рівні.

73. Робота з графічними об'єктами в редакторі Word, та зміна їх параметрів

У документах Microsoft Word можна використовувати два типи графічних об'єктів: малюнки і зображення.
Малюнки — об'єкти векторної природи (лінії, прямі і криві, геометричні фігури, стандартні і нестандартні). Найпростіші засоби для їхнього створення є в самому текстовому процесорі.
Зображення — растрові об'єкти. Текстовий процесор не має засобів для їхнього створення, тому вони вставляються як зовнішні об'єкти з файлу, підготовленого іншими засобами (графічним редактором, за допомогою сканера, цифрової камери, графічного планшета).
Малюнки вставлені в документ можна редагувати безпосередньо на місці. Зображення вставляють у документ методом зв'язування або впровадження. Їхнє редагування засобами текстового процесора можливо, але тільки в обмежених межах.

74. Класифікація програмного забезпечення.

Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) — сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм. Програмне забезпечення ПК поділяють на такі основні класи:

1. Операційна система та сервісні програми.

2. Інструментальні мови і системи програмування.

3. Прикладні системи.

Операційна система— це сукупність програмних засобів, що забезпечують управління апаратними ресурсами обчислювальної системи і взаємодію програмних процесів з апаратурою, іншими процесами та користувачем.Інструментальні мовислужать для розроблення програм. Систему програмування, крім транслятора, складають текстовий редактор, компонувальник, виконавча система, бібліотека стандартних програм, налагоджувач, засоби автоматизації програмування (дизайнери, майстри). Прикладами таких систем є Delphi, Visual Basic, Visual Foxpro, C++ та ін.Прикладні системипризначені для розв'язання задачі чи класу задач або для надання користувачеві певних послуг.

75. Пристрої введення-виведення. Стандартні, нестандартні (основні, додаткові).

До стандартних пристроїв введення-виведення відносяться:

  • клавіатура
  • маніпулятор типу "миша”
  • дисплей (монітор)

До нестандартних пристроїв введення-виведення відносяться:

  • пристрої роботи зі звуком
  • пристрої для друку
  • пристрої роботи з відео
  • пристрої сканування
  • мультимедійне обладнання
  • телекомунікаційне обладнання

76. Характеристика операційних систем. Способи форматування та редагування у ОС Windows

До числа основних характеристик операційних систем відносяться: розрядність, підтримка багатопроцесорності, багатозадачності, підтримка багатокористу-вацького режиму. Розрядність операційної системи показує, яка розрядність внутрішньої шини даних центрального процесора здатна підтримувати операційна система. З точки зору керування виконання додатку, розрізняють однозадачні і багатозадачні операційні системи. Багатопролцесорність - це здатність операційної системи, центрального процесора і системних контролерів комп'ютера обслуговувати одночасно роботу декількох процесорів. Перед редагуванням або форматуванням тексту його потрібно спочатку виділити. Щоб виділити текст, виконайте такі дії.

Розташуйте курсор на початку тексту, який потрібно редагувати або форматувати, і клацніть лівою кнопкою миші.

Утримуючи ліву кнопку миші, переміщуйте її вправо (це називається "перетягування"), щоб виділити текст. У місці виділеного тексту додається колір тла для позначення діапазону виділення.

Більшість засобів форматування тексту містяться на вкладці Основне у групі Шрифт.

77. Антивірусні програми, види. Дії при зараженні

Антивірусна програма (антивірус) — програма для знаходження і лікування програм, що заражені комп'ютерним вірусом, а також для запобігання зараження файлу вірусом.

- Програми-детектори;
- Програми-доктори, або фаги;
- Програми-ревізори;
- Програми-фільтри;
- Програми-вакцини, або іммунізатори.

При зараженні Виділяють такі ознаки: :
• програми перестають працювати або працюють неправильно;
• на екрані з'являються зайві повідомлення і символи;
• робота комп'ютера сповільнюється;
• деякі файли виявляються зіпсованими;
• комп'ютер повністю втрачає працездатність.

78. Клавіатура. Групи клавіш.

 Клавіату́ра (англ. keyboard) — сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій. Залежно від призначення всі клавіші на клавіатурі розбиваються на групи: 1) Алфавітно-цифрові клавіші – розташовані в центрі, призначені для введення літер, символів, цифр. 2) Службові (спеціальні) клавіші – важливі для роботи клавіші. 3) Клавіші управління курсором.  4) Мала цифрова клавіатура (в правій частині клавіатури): якщо Num Lock увімкнено – введення цифр, вимкнено – дублювання клавіш управління курсором і службових клавіш.
5) Функціональні клавіші – клавіші виконання різних спеціальних дій, які визначаються програмою, що виконується.

79. Пристрої маніпуляторного типу (будова, принципи роботи).

Миша - це пристрій керування маніпуляторного типу. Вона має вигляд невеликої пластмасової коробочки з двома (або трьома) клавішами. Переміщення миші по поверхні синхронізоване з переміщенням графічного об'єкта, який називається курсор миші, на екрані монітора. На відміну від клавіатури, миша не є стандартним пристроєм керування, тому для роботи з нею вимагається наявність спеціальної системної програми - драйвера миші. Драйвер миші призначений для інтерпретації сигналів, що поступають від миші, а також для забезпечення механізму передачі інформації про положення та стан миші операційній системі та іншим прикладним програмам. Драйвер миші встановлюється при першому підключенні миші або при завантаженні операційної системи.

Джойстик-використовується для компютерних ігор та комп.тренажерах.Він має ручку,зміна нахилу якої приводить до зміни положення об*єктів на екрані.У джойстиках враховується не тільки кут нахилу,а й швидкість зміни положення.Вони можуть мати додаткові кнопки керування.Є різні моделі,і залежно від видів ігор або тренажерів,мають різний вигляд і форму.

 

 

 

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 940; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!