Способи виділення тексту та фрагментів тексту у Word




Виділення довільної ділянки

Спосіб 1 ( за допомогою миші)

Установити покажчик миші в початок виділюваної ділянки, нажати ліву кнопку миші й, не відпускаючи її, перемістити мишу в кінець виділюваної ділянки.

Спосіб 2 ( за допомогою клавіатури)

Установити курсор у початок виділюваної ділянки, нажати клавішу {Shift} і, не відпускаючи її, за допомогою клавіш керування курсором виділити потрібну ділянка.

Виділення окремого слова

Два рази клацнути на потрібному слові лівою кнопкою миші.

Виділення рядка (блоку рядків)

Підвести покажчик миші до лівої границі рядка так, щоб він прийняв вид похилої стрілки, нажати ліву кнопку миші й, не відпускаючи її, перемістити мишу вниз на потрібну кількість рядків.

Виділення абзацу

Спосіб 1

Підвести покажчик миші до лівої границі абзацу так, щоб він змінив свій вид та виконати подвійне клацання лівою кнопкою миші.

Спосіб 2

Поставити покажчик миші на потрібний абзац і виконати потрійне клацання лівою кнопкою миші.

Виділення всього тексту

Спосіб 1

Підвести покажчик миші до лівої границі тексту так, щоб він змінив свій вид, і виконати потрійне клацання лівою кнопкою миші,

Спосіб 2

У меню Виправлення вибрати команду Виділити все.

69. Файл. Файлова система. Операції з файлами. Метасимволи.

Файл — це концепція в обчислювальній техніці: сутність, що дозволяє отримати доступ до певного ресурсу обчислювальної системи Фа́йлова систе́ма — спосіб організації даних, який використовується операційною системою для збереження інформації у вигляді файлів на носіях інформації. Також цим поняттям позначають сукупність файлів та директорій, які розміщуються на логічному або фізичному пристрої. Більшість сучасних ОС розглядають файл як неструктуровану послідовність байтів змінної довжини. У стандарті POSIX над файлом визначені наступні операції.

 off_t lseek(int handle, off_t offset., int whence)

int open(char * fname, int flags, mode_t mode)

int read(int handle, char * where, size__t howjnuch)

int write(int handle, char * what, size__t how_much)

int ioctl ( int handle, int cmd .. . .)
int fcntl(int handle, int cmd . . . )

Важливою операцією є блокування ділянок файлу. Стандарт POSIX пропонує для цієї мети бібліотечну функцію, але в системах сімейства Unix ця функція реалізована через виклик fcntl.Метасимвол - це символ, який позначає інші логічні символи, терміни, висловлювання, змінні, пропозиційні формули і под. До метасимволів, зокрема, належать:

- 5 (іноді Я, й тощо) - символи, які позначають конкретну формально-логічну систему;

- А, В, С - метазмінні (інші символи метазмінних, що використовують у літературі з символічної логіки: Ф, Я (або Я1,; Р2);

- N - символ логічного виведення;

- лапки (" ") - символ метаоператора, який використовують для побудови метатермінів і мета висловлювань;

- "і", "або", "якщо... то", "якщо і тільки якщо... то", "неправильно, що..." й інші - слова, які в метамові визначають пропозиційні зв'язки кон'юнкції, диз'юнкції, імплікації, еквівалентності, заперечення та позначають символами л V -> = -".

Робота з таблицями в редакторі Word, зміна її параметрів.

Для того щоб створити таблицю, необхідно зробити наступне:

1. Помістити курсор у те місце документа, куди потрібно вставити таблицю.

2. Виконати команду ТаблицяÞВставити таблицю чи клацнути на кнопці Вставити таблицю на стандартній панелі інструментів.

3. Ввести потрібну кількість стовпців у поле Число стовпців і потрібна кількість рядків у поле Число рядків.

4. У полі Ширина стовпця вказати ширину стовпця (чи залишити параметр Auto).

5. Якщо необхідно використовувати рамки чи інший тип форматування таблиці, слід клацнути на кнопці Автоформат. У діалоговому вікніАвтоформат таблиці можна вибрати формат таблиці і вказати типи ліній, рамок і заповнення для різних частин таблиці.

6. Клацнути на кнопці ОК діалогового вікна Вставка таблиці, щоб вставити таблицю в документ.

Переміщення по таблиці за допомогою миші здійснюється в такий же спосіб, як по звичайному тексті: клацнути мишею на тім місці, у якому потрібно помістити курсор. Для переходу від однієї комірки таблиці до іншої надається можливість або клацнути мишею на потрібній комірці, або натиснути клавішу <Таb> (щоб перейти на наступну комірку), або натиснути комбінацію клавіш <Shift+Tab> (щоб перейти на попередню комірку). Для того щоб видалити рядки, стовпці чи комірки з таблиці, спочатку варто виділити комірки, а потім виконати команду ТаблицяÞВидалити комірки. Для того щоб додати комірку чи групу комірок, слід користатися командою Вставка комірок. Для того щоб об'єднати інформацію, що знаходиться в сусідніх комірках рядка, і помістити її в одну комірку, слід виділити ці комірки і виконати команду Таблиця.Об'єднати комірки. Якщо виконати команду ТаблицяÞРозбити таблицю, то таблиця розділиться на дві, причому розбивка відбудеться перед тим рядком, у якому знаходиться курсор. Якщо потрібно змінити формат самої таблиці (а не її вмістимого), слід виконати команду ТаблицяÞАвтоформат щоб відкрити діалогове вікно Автоформат таблиці. Щоб відкрити діалогове вікно Властивості таблиці, у якому встановлюється ширина однієї чи декількох рядків таблиці, слід виконати командуТаблицяÞВластивості таблиці. Параметри діалогового вікна Границя і заливка(мал. 13) дозволяють додати обрамлення навколо комірки чи групи комірок. Word дозволяє перетворювати таблиці, створені шляхом установки табуляції, пробілів і інших символів для розділення стовпчиків. Для цього слід виконати команду ТаблицяÞПеретворитиÞ Перетворити в таблицю. Для того щоб перетворити текст у таблицю, слід виділити його і виконайте команду ТаблицяÞПеретворитиÞ Перетворити в таблицю При упорядкуванні даних в алфавітному чи іншому порядку (в основному, у таблицях) користувачі часто стикаються з труднощами. Для цього уWord існує команда Сортування.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 593; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!