ЕТАПИ ДИПЛОМНОГО ПРОЕКТУВАННЯ



Затвердження теми випускної роботи та наукового керівника

Підготовка до виконання випускної роботи повинна починатись вже на першому етапі навчання при обговоренні відповідних проблем на семінарських та практичних заняттях, на індивідуальних та групових консультаціях з викладачами, про проходженні виробничої практики.

Студентам надається право самостійно вибирати напрямок своєї випускної роботи.

В процесі формування теми випускної роботи студент повинен керуватись переліком тем випускних робіт, пропонованих випусковою кафедрою або вибрати іншу тему роботи, що відповідає фаху і відображає специфіку організації або підприємства, на матеріалах якого вона буде розроблятися. Студент може запропонувати власний варіант теми, орієнтуючись на майбутнє місце роботи і чітко дотримуватися професійної спрямованості фахової підготовки.

Під час вибору теми слід враховувати її актуальність, можливість практичного використання досягнутих в роботі результатів на конкретному виробництві.

Тематика випускних робіт розробляється та щорічно корегується випусковою кафедрою. При цьому особлива увага приділяється постійному оновленню тем випускних робіт, підвищенню їх відповідності спеціальності та практичним завданням, які поставлені перед випускниками.

Студентам призначаються керівники, а обрані і закріплені за студентами теми оформлюються наказом. Зміни тем випускних робіт допускаються тільки у виняткових випадках з відповідним обґрунтуванням та погоджуються з керівництвом кафедри і факультету і оформлюються відповідним наказом.

Після затвердження теми роботи студент складає календарний план виконання роботи та узгоджує його з науковим керівником.

Для керівництва випускною роботою за кожним студентом закріплюється науковий керівник. Його основними функціями є: допомога студенту в остаточному формулюванні теми випускної роботи, розробці її концепції та структури; поради щодо вибору спеціальних літературних джерел, обробки та використання матеріалів; консультації щодо змісту випускної роботи, контроль виконання окремих етапів роботи; складання відгуку на випускну роботу.

Керівниками випускних робіт (бакалавра, спеціаліста або магістра) призначаються спеціалісти з числа професорсько-викладацького складу кафедри „Інформаційних технологій проектування” СумДУ.

Контроль за виконанням випускної роботи

           Роботу над випускною роботою можна умовно розбити на кілька етапів:

1 Загальні збори випускників, на яких видаються теми та призначаються керівники випускних робіт. Знайомство випускників з вимогами щодо правил виконання та оформлення випускних робіт. Надається інформація про строки проведення проміжного контролю.

2 Проміжний контроль,на якому надається інформація про стан дипломного проектування (студент повинен виконати близька 70%роботи) та комплектність документів, які студент зобов’язаний представити до ДЕК. Керівники надають списки студентів, які не виконують графік роботи над дипломним проектом Надається інформація про строки проведення остаточного контролю.

3 Остаточний контроль,на якому надається інформація про стан дипломного проектування (студент-дипломник повинен виконати близька 90% роботи), строки проходження нормоконтролю, затверджуються графіки передзахисту та захисту дипломних та магістерських робіт. Керівники надають списки студентів, які грубо порушують графік роботи над дипломним проектом.

 

Відгук на випускну роботу

 

Випускна робота, що підписана дипломником, подається науковому керівникові, який після ознайомлення з нею i в разі схвалення підписує її і надає свій письмовий відгук з оцінкою.

У датованому та підписаному відгуку наукового керівника відображається:

- актуальність дослідження;

- оцінка самостійності виконання випускної роботи;

- рівень теоретичних знань, виявлений автором при вирішенні конкретних практичних завдань;

- глибина та комплексність підходу при аналізі економічних, соціальних, політичних та правових проблем;

- прогресивність та очікувана ефективність запропонованих шляхів вирішення досліджуваної проблеми;

- аналіз позитивних сторін роботи, а також її недоліків та помилок.

Керівник оцінює випускну роботу записом "Допускається до захисту", а в разі негативної оцінки – "До захисту не допускається". У випадках негативного висновку щодо допуску на захист це питання виноситься на розгляд засідання кафедри за участю наукового керівника. Форма відгуку на випускну роботу надається в додатку Л.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 242; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!