Останній строк пред’явлення дипломної роботи на нормоконтроль – за тиждень до початку захисту



ОСОБЛИВОСТІ ВИКОНАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

 

       Крім вимог, зазначених в розділах 1 – 6, до магістерських робіт ставляться наступні додаткові вимоги.

Обсяг пояснювальної записки повинен складати 90-100 друкованих аркушів основного тексту (без додатків).

      Текст пояснювальної записки слід друкувати, додержуючись таких розмірів берегів: верхній, лівий і нижній - не менше 20 мм, правий - не менше 10 мм.

      Сторінки пояснювальної записки слід нумерувати арабськими цифрами, додержуючись наскрізної нумерації впродовж усього тексту. Номер сторінки проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Оформлення магістерської роботи повинно відповідати вимогам до оформлення наукових звітів(ДСТУ3008-95«Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення»).

У магістрів нормоконтроль не обов’язковий. Але, якщо за рішенням кафедри нормоконтроль буде визначений як обов’язковий, на титульному аркуші повинен бути підпис нормоконтролера.

У вступі магістерської дисертації (крім інформації, зазначеної в розд. 2) розкривається:

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами

Коротко викладають зв'язок вибраного напрямку досліджень з планами організації, де виконана робота, а також з галузевими та (або) державними планами та програмами.

Обов'язково зазначають номери державної реєстрації науково-дослідних робіт, базових для підготовки та подання дисертаційної роботи, а також роль автора у виконанні цих науково-дослідних робіт.

Наукова новизна одержаних результатів

Подають коротку анотацію нових наукових положень (рішень). Необхідно показати відмінність одержаних результатів від відомих раніше, описати ступінь новизни (вперше одержано, удосконалено, дістало подальший розвиток).

Кожне наукове положення чітко формулюють, відокремлюючи його основну сутність, зосереджуючи особливу увагу на рівні досягнутої при цьому новизни. Сформульоване наукове положення повинно читатися і сприйматися легко і однозначно (без нагромадження дрібних і таких, що затемнюють його сутність, деталей та уточнень). У жодному випадку не можна вдаватися до викладення наукового положення у вигляді анотації, коли просто констатують, що саме зроблено в дисертації, а сутності новизни положення із написаного виявити неможливо. Подання наукових положень у вигляді анотації є найбільш поширеною помилкою здобувачів при викладенні загальної характеристики роботи.

Усі наукові положення з урахуванням досягнутого ними рівня новизни є теоретичною основою (фундаментом) вирішеної в дисертації наукової задачі або наукової проблеми.

Практичне значення одержаних результатів

В дисертації, що має теоретичне значення, треба подати відомості про наукове використання результатів досліджень або рекомендації щодо їх використання, а в дисертації, що має прикладне значення, відомості про практичне застосування одержаних результатів або рекомендації щодо їх використання. Відзначаючи практичну цінність одержаних результатів, необхідно подати інформацію щодо ступеня готовності до використання або масштабів використання.

Необхідно дати короткі відомості щодо впровадження результатів досліджень із зазначенням назв організацій, в яких здійснена реалізація, форм реалізації та реквізитів відповідних документів.

       Після завершення оформлення магістерська робота разом з відгуком керівника та довідками про застосування (при наявності) не пізніше 3-х діб до захиступередається завідуючому випускової кафедри, який приймає рішення про готовність роботи до захисту та призначає двох опонентів з числа ведучих спеціалістів Сум ДУ.

       Після отримання рецензій опонентів завідуючий випускової кафедри підписом на титульному аркуші роботи оформлює допуск магістранта до захисту.

       Ілюстративний матеріал готується у вигляді презентації на комп’ютері та передається до ДЕКу у електронному вигляді. Перед початком роботи ДЕК ілюстровані матеріали встановлюються на комп’ютер, що призначений для презентацій.

       Роздавальний матеріал готується у 5-ти екземпляраху вигляді авторефератів, що містять титульний аркуш, основні ілюстрації з поясненнями, теоретичні та практичні результати роботи. На кожному слайді презентації та кожній сторінці автореферату у колонтитулі зазначають П.І.П. автора та тему роботи.

       Час, відведений на захист роботи до 45 хвилин: доклад – до 10хв., відповіді на питання – до 20 хв., ознайомлення з рецензіями та відповіді на зауваження опонентів – до 10хв., можливі виступи керівника, опонентів або представників заказника роботи – до 5хв.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 250; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!