Тема: Облік зовнішньоекономічних операцій з давальницькою сировиною, реекспортних, бартерних і компенсаційних операцій



Тема заняття: Облік зовнішньоекономічних операцій з давальницькою сировиною, реекспортних, бартерних і компенсаційних операцій

Мета заняття: навчитись відображати в бухгалтерському обліку операцій з давальницькою сировиною, реекспортних, бартерних і компенсаційних операцій.

Забезпечення заняття:

1. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій.

2. Обчислювальна техніка.

 

Зміст і послідовність виконання завдання

Завдання 1

Іноземна фірма 05.04 ввезла на територію України давальницьку сировину вартістю 5000 дол. для переробки на ТОВ "Грант" з умовою сплати послуг з переробки грошовими коштами в сумі 4000 дол. Курс НБУ на 05.04 - 8,3 грн. за 1 долар. При ввезенні сировини на суму мита -400 грн. та ПДВ було видано простий вексель. Митний збір склав 50 грн. Фактична собівартість переробки становила 4300 грн. Готова продукція була відвантажена замовнику 10.05. Курс НБУ - 8,0 грн. за долар. Кошти від замовника надійшли на валютний рахунок ТОВ "Грант" 20.05. Курс НБУ -8,2грн. 1 долар. 

Скласти журнал реєстрації господарських операцій і визначити необхідні суми.

 

Завдання 2.

Українське підприємство ТОВ «Флора» відвантажило італійській фірмі «Джулія» в межах бартерного договору готову продукцію на експорт вартістю 8000 дол. США. Курс НБУ на момент відвантаження складав 8,03 грн. за 1 дол. США. Згодом ТОВ «Флора» отримало товари від фірми «Джулія» на суму 8000 дол. США, які були розмитнені за курсом 8,05 грн. за 1 дол. США. Митні платежі склали: мито – 10%, митні збори – 0,2% митної вартості. Облікова вартість готової продукції – 20000 грн.

Скласти журнал реєстрації господарських операцій і визначити необхідні суми.

 

Завдання 3.

Українське підприємство ТОВ «Флора» уклало зовнішньоекономічний бартерний договір з угорською фірмою на суму 10000 дол. США, відповідно до якого за імпортом має бути отримано обладнання, а за експортом відвантажена готова продукція. Курс НБУ на дату оформлення ввізної вантажної митної декларації складав – 8,05 грн. за 1 дол. США. Під час оформлення ВМД було сплачено мито - 10%, митні збори – 0,3%, імпортне ПДВ – 20%. У цьому ж періоді підприємство відвантажило готову продукцію на суму 10000 дол. США. Курс НБУ на дату оформлення ВМД складав 8,08 грн. за 1 дол. США, мито – 10%, митні збори – 0,3%. Собівартість відвантаженої готової продукції склала 35000 грн.

Скласти журнал реєстрації господарських операцій і визначити необхідні суми.

 

Методичні рекомендації

Право власності на цінності (давальницьку сировину), передані в переробку на сторону, належить замовнику, а тому така сировина у замовника обліковується на балансовому синтетичному рахунку 20 «Виробничі запаси».

Факт передачі давальницької сировини виконавцю оформлюється записом по дебету рахунку 206 «Матеріали, передані в переробку» та кредиту рахунку 201 «Сировина й матеріали».

Витрати з оплата послуг сторонніх організацій по переробці давальницької сировини у замовника відображаються по дебету рахунку 28 «Товари» та кредиту рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками»; При отриманні продукції, виготовленої з давальницької сировини, замовник списує вартість давальницької сировини з кредиту рахунку 206 «Матеріали, передані в переробку» в дебет рахунку 28 «Товари».

У виконавця давальницька сировина відображається поза балансом на рахунку 022 «Матеріали, прийняті для переробки» за цінами, зазначеними в договорі.

Суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності надана можливість проведення товарообмінної (бартерної) операції на підставі договору, який передбачає змішану форму оплати.

 

Запитання для самоперевірки

1) Дайте визначення поняттю «давальницька сировина».

2) Вкажіть максимальний термін здійснення операції з давальницькою сировиною.

3) Кому належить право власності на давальницьку сировину, яка передана на переробку на сторону і на якому рахунку вона обліковується?

4) На якому рахунку обліковується давальницька сировина у виконавця?

5) Дайте визначення поняттю «реекспорт».

6) Вкажіть причини по яким митний орган може відмовити в оформленні та пропуску через кордон товарів.

7) Дайте визначення поняттю «міжнародний бартер».

8) Дайте визначення поняттю «компенсаційна угода».

 

 

Практичне заняття 5


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 285; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!