Тема: Облік операцій з експорту та імпорту товарів, сировини, матеріалів, обладнання та іншого майна



Тема заняття: Облік операцій з експорту та імпорту товарів, сировини, матеріалів, обладнання та іншого майна

Мета заняття: навчитись відображати в бухгалтерському обліку експортно-імпортних операцій.

Забезпечення заняття:

1. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій.

2. Обчислювальна техніка.

 

Зміст і послідовність виконання завдання

Завдання 1.

ТОВ «Флора» 17 березня поточного року відвантажило соняшник польській фірмі. Відповідно до Вантажної митної декларації, його контрактна вартість 15000 дол. США. Курс долара на дату складання ВМД становив 8,05 грн. за 1 дол. США. Собівартість реалізованого соняшнику склала 80750,00 грн. Товариство уклало договір з декларантом на проведення декларування продукції. Винагорода декларанту склала 1800 грн., у тому числі ПДВ – 300 грн. Оплата декларанту здійснена з поточного рахунка банку. Нараховано і сплачено мито – 20%, митні збори – 0,2%. Виручка від реалізації соняшнику перерахована нерезидентом на валютний рахунок. Курс НБУ на дату зарахування валюти складав 8,07 грн. за 1 дол. США.

Скласти журнал реєстрації господарських операцій. Розрахувати суми.

Завдання 2.

ТОВ «Флора» 20 березня поточного року імпортувало товари вартістю 5000 дол. США. Курс НБУ на момент одержання товарів 8,05 грн. за 1 дол. США. На митниці було сплачено: мито – 2%; митний збір – 0,2%. На суму ПДВ підприємством був виданий податковий вексель. Оплату товарів було здійснено 30 березня. Курс НБУ на дату сплати іноземному постачальнику 8,00 грн. за 1 дол. США.

Скласти журнал реєстрації господарських операцій. Розрахувати суми.

 

Завдання 3.

ТОВ «Флора» уклало зовнішньоекономічний договір (контракт) з болгарською фірмою «Лілія» про надання рекламних послуг за межами митної території України. Сума договору склала 2000 євро. 11 березня поточного року було перераховано нерезиденту попередню оплату в сумі 2000 євро. 20 березня поточного року було підписано акт про виконання послуг нерезидентом. Курс НБУ на дату перерахування попередньої оплати склав 10,99 грн. за 1 євро; на дату підписання Акта про виконання послуг – 11,05 грн. за 1 євро.

Скласти журнал реєстрації господарських операцій. Розрахувати суми та визначити курсову різницю.

 

Методичні рекомендації

У бухгалтерському обліку при реалізації продукції, товарів (робіт, послуг) на експорт підприємство одержує дохід у момент відвантаження продукції або підписання акта про виконанні роботи незалежно від часу надходження грошей.

Для розрахунків з іноземними контрагентами за придбані необоротні активи доцільно використовувати рахунок 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».

У бухгалтерському обліку дохід від реалізації продукції відображається за дебетом рахунка 362 «Розрахунки з іноземними покупцями» та кредитом рахунка 70 «Доходи від реалізації».

Списану собівартість продукції реалізованої на експорт відображають за дебетом рахунка 90 «Собівартість реалізації» та кредитом рахунків 28 «Товари», 26 «Готова продукція», 27 «Продукція сільськогосподарського призначення».

У процесі реалізації експортної продукції у підприємства виникають комерційні витрати: на вантажно-розвантажувальні роботи, транспортні витрати, на оплату зборів на митне оформлення вантажів тощо. Такі витрати накопичуються на рахунку 93 «Витрати на збут» з подальшим їх списанням на фінансові результати, тобто на рахунок 79.

При перетині імпортних поставок кордону України сплачуються ПДВ, акцизний збір, мито, митні збори. Сплата цих сум відображається в бухгалтерському обліку проводкою:

Дт 642 «Розрахунки за обов’язковими платежами»;

Кт 311 «Поточні рахунки в національній валюті».

Сплачена сума мита, митний зборів, акцизного збору включається у вартість імпортних ТМЦ проводкою:

Дт рахунків 15, 20, 22, 28 і Кт рахунка 642.

Якщо за поставку імпортних товарів оплата здійснюється після їх оприбуткування, то рахунок є монетарною статтею. У зв’язку з цим в бухгалтерському обліку визначається курсова різниця на дату складання балансу та на дату здійснення операції. За умови зростання курсу іноземної валюти курсова різниця відображається на рахунку 945 «Витрати від операційної курсової різниці», а при зменшенні курсу іноземної валюти – на рахунку 714 «Дохід від операційної курсової різниці».

Собівартість робіт і послуг, пов’язаних зі збутом відображається за Дт рахунку 93 «Витрати на збут» і Кт рахунка 632 «Розрахунки з іноземними постачальниками».

 

Запитання для самоперевірки.

1) Дайте визначення поняттю «експорт».

2) Дайте визначення поняттю «імпорт».

3) Яким законом необхідно керуватися при здійсненні розрахунків за зовнішньоекономічними операціями?

4) Поясність, в чому полягають розбіжності між податковим та бухгалтерським обліком експортних операцій.

5) Дайте визначення поняттю «Вантажна митна декларація».

6) Які основні завдання бухгалтерського обліку імпортних операцій?

7) Що є базою для нарахування ПДВ?

 

 

Практичне заняття 4


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 354; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!