Задачі тактичні та стратегічні



Ознайомтесь із педагогічними ситуаціями та сформулюйте тактичну і стратегічну задачі до кожної з них.

1. Олексій любить відповідати на уроках. Його відповіді зазвичай вірні та повні. Він майже завжди отримує найвищі бали. Його рука завжди піднята і він готовий відповідати. Але Олексій дуже сердиться, викрикує, якщо вчитель запитує інших дітей. Крім цього, він вголос насміхається над дітьми, які допускають помилки.

2. На уроці Ірина уважно слухає, намагається виконувати завдання і піднімає руку. Але коли вчителька запитує її, то дівчинка відповідає несміливо і нечітко. Через це Ірина отримує низькі бали, відстає з кількох предметів.

3. На уроці праці Іванко неакуратно зробив виріб. Вчитель попросив його переробити роботу, мотивуючи це тим, що не хоче ставити хлопчику низьку оцінку. На це учень відповів, що інші вчителі завжди ставлять йому низькі оцінки, тому вчитель праці може не хвилюватися і теж ставити низькі бали.  

4. Андрій у класі найстарший, найвищий і рудий. Хлопчики постійно дражнять його Гулівером та Іржавим. Роздратований та ображений Андрій часто доганяє хлопців, що його ображають, і б’є їх. Батьки побитих дітей погрожують Андрію, обіцяючи жорстоко покарати його.

На трьох рівнях

Ознайомтесь із педагогічними ситуаціями та сформулюйте оперативну, тактичну і стратегічну задачі до кожної з них.

1. На уроці праці всі учні наполегливо працюють. Лише Ігор демонстративно займається сторонніми справами. На зауваження вчителя він відповідає, що йому необов’язково працювати молотком, оскільки він збирається стати шофером.

2. Учень стріляє по інших кульками з хліба. Вже вся підлога посипана хлібом…

3. Одинадцятий клас. У класі 8 чоловік – консультанти. Це учні, які краще за інших знають той чи інший предмет і допомагають засвоювати матеріал своїм товаришам (на їхнє прохання). Однокласникам подобається так займатися. Вони вважають, що це корисно і тим, хто пояснює, і тим, хто слухає.

Але одного разу одна з кращих учениць класу (консультант) заявила, що їй шкода витрачати свій час на заняття з іншими. Оскільки є вчителі, то чому хтось іще повинен займатися зі слабкими учнями? Клас обурений і здивований. Світлана аргументує свою позицію тим, що навчання в 11-му класі не є обов’язковим, кожен розраховує на свої сили, у кожного своя мета, свої інтереси, тому особистий ільний час кожен має право використовувати на власний розсуд.

4. Діти писали твір на тему: “Опис однокласника”. На уроці за бажанням учні читали свої ще неперевірені твори. Один хлопчик “описав” іншого дуже грубими словами. Деякі посміювалися, інші сиділи з великими очима від здивування.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1202; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!