Тема № 8 Основи державного управління в соціально-культурній сфері (2 год)



 

Методичні вказівки

Розкрити поняття та структуру соціально-культурної сфери. Правові засади та зміст державного управління соціально-культурною сферою. Суб’єкти державного управління соціально-культурною сферою. Розкрити правові основи Міністерства освіти України, Міністерства культури України відповідно до чинного законодавства.

Загальна характеристика державної політики у сфері праці та соціальної політики. Охорона здоров’я як галузь соціально-культурної сфери. Відповідно до основ законодавства України про охорону здоров’я розкрити питання реалізації державної політики охорони здоров’я. Розкрити зміст та правове регулювання державного управління освітою і наукою в Україні. Особливості правового регулювання державного управління у сфері молодіжної політики, фізичної культури та спорту в Україні (Міністерство молоді та спорту України).

 

План:

1. Правова основа державного управління соціально-культурною сферою.

2. Система органів виконавчої влади, які здійснюють управління соціально-культурною сферою.

3. Зміст та особливості державного управління:

- освітою;

- наукою;

- соціальним забезпеченням;

- культурою;

- фізичною культурою і спортом;

- охороною здоров’я населення.

4. Основні напрямки взаємодії ОВС з органами управління соціально-культурною сферою.

 

Реферати (на вибір):

1. Особливості змісту та особливостей державного управління:

- освітою;

- наукою;

- соціальним забезпеченням;

- культурою;

Література:

Основна [1-6, 9-10, 15-17].

Допоміжна [21-22, 26-30].


Семінарське заняття №9

Тема № 9 Основи державного управління в сфері адміністративно -політичної діяльності (2 год)

Методичні вказівки

Доцільно звернути увагу, що адміністративно-політична сфера – одна з провідних галузей управління в Україні. Ця галузь охоплює багато аспектів життя суспільства і держави. Без оборони, національної безпеки, органів внутрішніх справ (правозахисних органів), органів юстиції неможливо уявити відносини людини і держави. Без регулювання зовнішньої політики неможливо здійснювати міжнародних відносин, підтримки та обміну досвідом. Розкрити адміністративно-політична сфера: поняття, структура та правове регулювання. Суб’єкти державного управління адміністративно-політичною сферою.

Загальна характеристика сфери юстиції. Державний контроль у сфері юстиції. Національна безпека: її структура та особливості державного управління. Державний кордон та його захист і охорона.

Зміст сфери органів внутрішніх справ: повноваження, компетенція.

Організаційно-правові засади державного управління обороною України. Збройні сили та військовий обов’язок. Зовнішньополітична політика: зміст та загальна характеристика. Державне управління у сфері закордонних справ. Дипломатична служба. Адміністративно-правове регулювання перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.

 

План:

1. Правова основа державного управління в адміністративно-політичній сфері та її галузі.

2. Система органів виконавчої влади, які здійснюють управління адміністративно-політичною сферою.

3. Зміст та особливості державного управління адміністративно-політичною сферою.

4. Основні напрямки взаємодії ОВС з органами виконавчої влади в адміністративно-політичній сфері.

 

Література:

Основна [1-6, 9-10, 15-17].

Допоміжна [2-22, 26-30].


Семінарське заняття №10.

Тема 10. Відповідальність у сфері виборчого законодавства (2 год.)

Методичні вказівки

Розкрити поняття порушення виборчого законодавства України. Необхідно звернути увагу на особливості порушень виборчого законодавства України, також дослідити підходи до визначення поняття та здійснити порівняння порушень виборчого законодавства з порушенням законодавства в цілому.

Необхідним є аналіз виборчих прав громадян. Окремо необхідно визначити активні та пасивні виборчі права громадян. Також необхідно розглянути місце виборчих прав громадян у загальній системі прав і свобод людини і громадянина. Розкриваючи поняття, ознаки та сутність юридичної відповідальності за порушення виборчого законодавства, слід звернутися до чинного законодавства, обґрунтовуючи відповідь його положеннями. Необхідно дати визначення порушень виборчого законодавства, розглянути окремо ознаки порушень виборчого законодавства та охарактеризувати кожну з них окремо.

Серед видів відповідальності за порушення виборчого законодавства виокремлюються: контитуційно-правова відповідальність за порушення виборчого законодавства України; кримінальна відповідальність за порушення виборчого законодавства України; адміністративна відповідальність за порушення виборчого законодавства України; цивільно-правова відповідальність за порушення виборчого права України; дисциплінарна відповідальність за порушення виборчого права України.

Висвітлення кожного виду відповідальності потребує аналізу його складу та нормативно-правової основи. Правова характеритстика складу правопорушення у сфері виборчого законодавства:

‑ публічні заклики або агітація за бойкотування виборів Президента України або народного депутата;

‑ опублікування або поширення іншим способом неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України або депутата;

‑ агітація за або проти кандидата в день виборів;

‑ видача членом дільничої виборчої комісії виборчого бюлетеня для голосування за іншу особу;

‑ втручання в роботу виборчих комісії, що перешкоджає виконанню ними обов’язків, пов’язаних із реєстрацією кандидатів на пост Президента України або депутатів, підрахунком голосів чи визначенням результатів або підбиттям загальних підсумків виборів.

План:

1. Поняття виборів як політико-правового інституту.

2. Правова характеритстика складу правопорушення у сфері виборчого законодавства:

2.1. Публічні заклики або агітація за бойкотування виборів Президента України або народного депутата;

2.2. Опублікування або поширення іншим способом неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України або депутата;

2.3. Агітація за або проти кандидата в день виборів;

2.4. Видача членом дільничої виборчої комісії виборчого бюлетеня для голосування за іншу особу;

2.5. Втручання в роботу виборчих комісії, що перешкоджає виконанню ними обов’язків, пов’язаних із реєстрацією кандидатів на пост Президента України або депутатів, підрахунком голосів чи визначенням результатів або підбиттям загальних підсумків виборів.

 

Питання для самоконтролю:

1. В чому сутність виборів як політико-правового інституту?

2. Чим обумовлена тема дослідження політико-правових відносин у сфері державного управління?

3. Розкрити правову характеритстику складу правопорушення у сфері виборчого законодавства.

4. Особливсоті правопорушення публічні заклики або агітація за бойкотування виборів Президента України або народного депутата.

5. Особливсоті правопорушення опублікування або поширення іншим способом неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України або депутата.

6. Особливсоті правопорушення агітація за або проти кандидата в день виборів.

7. Особливсоті правопорушення видача членом дільничої виборчої комісії виборчого бюлетеня для голосування за іншу особу.

8. Особливсоті правопорушення втручання в роботу виборчих комісії, що перешкоджає виконанню ними обов’язків, пов’язаних із реєстрацією кандидатів на пост Президента України або депутатів, підрахунком голосів чи визначенням результатів або підбиттям загальних підсумків виборів.

 

Література:

Основна [1-6, 9-10, 15-17].

Допоміжна [2-22, 26-30].

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 235; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!