Тема№5. Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності (2 год)



Методичні вказівки

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено главою 12 Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності.

Визначити склад правопорушення, передбачених коментованою статтею стаття 155 КУпАП. Торговельна діяльність в Україні регулюється Господарським кодексом України, законами України «Про захист прав споживачів», «Про споживчу кооперацію», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про лікарські засоби», «Про безпечність та якість харчових продуктів» та ін..

План:

1. Характеристика правопорушень «Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності».

2. Стаття 155. Порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю.

3. Стаття 155-1. Порушення порядку проведення розрахунків

4. Стаття 155-2. Обман покупця чи замовника

5. Стаття 156. Порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

6. Стаття 156-1. Порушення законодавства про захист прав споживачів

7. Стаття 156-2. Порушення встановленого порядку промислової переробки, зберігання, транспортування або знищення конфіскованих спирту, алкогольних напоїв чи тютюнових виробів

8. Стаття 159. Порушення правил торгівлі на ринках.

9. Стаття 160. Торгівля з рук у невстановлених місцях.

10. Стаття 160-2. Незаконна торговельна діяльність.

11. Стаття 160-3. продаж у підприємствах торгівлі (громадського харчування), що належать громадянам на праві власності, або в кооперативах товарів за підвищеними цінами.

12. Які органи уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення в галузі торгівлі?

13. Які адміністративні стягнення застосовуються за вчинення правопорушень в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності?

 

Література:

Основна [1-7, 9-11, 15-17].

Допоміжна [21-25, 28-31].


Змістовий модуль 2. Особлива частина науки адміністративної відповідальності

Семінарське заняття №6

Тема № 7 Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на громадський порядок та встановлений порядок управління (2 год).

Методичні вказівки

Правова характеристика дрібного хуліганства та його відмежування від кримінально караного хуліганства. Правова характеристика адміністративних правопорушень, пов’язаних із самогоноварінням. Правова характеристика правопорушень, пов’язаних з розпиванням спиртних напоїв у громадських місцях та появою в п’яному вигляді в громадських місцях.

Адміністративні правопорушення, пов’язані з невиконанням батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей. Правова характеристика злісної непокори законному розпорядженню або вимозі працівника міліції з боку членів громадських формувань з охорони громадського порядку чи військовослужбовців. Порушення правил адміністративного нагляду. Порушення правил і порядку поводження з вогнепальною і холодною, мисливською, пневматичною та газовою зброєю і боєприпасами до неї. Порушення правил паспортної системи та правил перебування іноземців в Україні.

План:

1. Роль держави в регулюванні сфери громадського порядку та громадської безпеки.

2. Правова характеристика дрібного хуліганства, його розмножування із кримінальним злочином – «хуліганство» (вивчити склад правопорушення ст. 173 КУпАП та злочину ст. 296 ККУ).

3. Правова характеристика правопорушень, пов'язаних з розпиванням спиртних напоїв у не встановлених місцях та появою в громадських місцях у п'яному вигляді, а також правопорушень, пов'язаних із самогоноварінням.

4. Правова характеристика правопорушень, що посягають на нормальну діяльність правоохоронних органів.

5. Правова характеристика правопорушень, пов'язаних з порушенням правил дозвільної системи.

6. Правова характеристика правопорушень, пов'язаних з порушенням правил паспортної системи та правил перебування іноземців в Україні.

Реферати:

1.Поняття, особливості адміністративної відповідальності за правопорушення, що посягають на громадський порядок.

2. Особливості адміністративної відповідальності за правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.

3. Напрямки реформування органів внутрішніх справ.

4. Загальна характеристика публічного адміністрування адміністративно-політичної сфери.

5. Адміністративно-правове регулювання в адміністративно-політичній сфері.

 

Література:

Основна [1 - 7, 9 - 11].

Допоміжна [15-17, 21-25, 28-31][


Семінарське заняття №8


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 290; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!